Цифрові інструменти швидко трансформують сільське господарство. Нові технології змінюють завдання для агрономів протягом усього виробничого циклу. Перед початком сезону посіву фермери та агрономи повинні підготувати та спланувати ресурси для посівної кампанії. Зокрема вибрати гібрид та технологію, яка найкраще відповідає конкретним умовам, а також засоби захисту рослин, які ефективно реагують на можливі випадки появи шкідників та/або хвороб.

Існуючі технології та механізми передовсім потрібні в сільському господарстві через його мінливість. Наприклад, мінливість погоди – це природна річ, з якою фермери стикаються з року в рік. Говорячи про те, що коливання погоди однозначно впливають на врожайність сільськогосподарських культур, ми нікого не здивуємо. Але внаслідок глобальних кліматичних змін агровиробники зіштовхуються з новими викликами. У традиційному виробництві ця мінливість регулювалася поділом на ділянки з однорідними характеристиками або рівномірною обробкою всього поля, як правило, за рішеннями, заснованими на досвіді чи інтуїції. Використання цифрових технологій та інструментів у сільському господарстві створює можливість змінювати стратегії управління, беручи за основу точне землеробство. Все це впроваджується заради максимізації врожайності та якості врожаю, щоб оптимізувати посів, скоригувати зрошення або покращити застосування внесених добрив,щоб впроваджувати ефективні рішення протягом усього сезону за допомогою відповідних інструментів.

Хороший урожай починається з хорошого насіння

У сільському господарстві важливим фактором досягнення прибуткового врожаю є наявність високоякісного насіння, здатного проростати і давати здорову рослину. І саме завдяки інноваціям та дослідженням кожного насіння ми маємо високоякісну продукцію, стійку до шкідників.

Завдяки суворій системі сортових та гібридних випробувань у різних місцях збираються великі обсяги даних, які використовуються для поліпшення культури. У цьому сенсі лише в Європі в 2019 році в Бюро рослинних сортів спільноти (OCVV) було зареєстровано понад 3500 сортів насіння та рослин. Це «розумне» насіння, оброблене новітніми інсектицидами, фунгіцидами, репелентами тощо. Наприклад, у Corteva ми маємо  LumiGEN™, найсучаснішу технологію, яка забезпечує комплексний захист посівів кукурудзи, соняшнику та ріпаку, дозволяючи гібридам розкривати свій максимальний генетичний потенціал.

Унікальні технології для досягнення найкращих показників на кожному етапі розвитку культури

У цьому контексті технологія відіграє ключову роль для отримання інформації через моніторинг культури, від початку її розвитку до збору врожаю, і становить вихідну точку в стратегіях діджиталізації та спостереження. На даний момент використання супутникових знімків, дронів в поєднанні з погодними даними та польовими спостереженнями сільськогосподарських експертів є потужними діагностичними інструментами, які відкривають двері для точного землеробства.

Майже кожне рішення для точного землеробства спирається на дані. Тому, коли ми говоримо про використання погодних даних, то маємо на увазі не лише прогнозування екстремальних погодних явищ, таких як повені та посухи, але накопичення даних щодо щоденних погодних умов на полі, які впливають на посіви. Завдяки сучасним метеостанціям, накопиченню погодних даних та прогнозуванню погоди на основі штучного інтелекту агровиробники можуть зберігати та обробляти величезні об’єми даних, щоб ефективно реагувати на зміни погодних умов та застосувати агрономічні підходи з урахуванням кліматичних змін.

Для того щоб ефективно організувати агрозаходи, потрібно отримувати дані про опади, температуру повітря та ґрунту, швидкість вітру, тиск, вологість повітря. Для українських сільгоспвиробників уся інформація про погодні умови зібрана в єдину платформу для моніторингу погоди в додатку Агро-помічник Pioneer, яка доступна з будь-якого мобільного пристрою. Агрономи можуть використовувати інформаційні панелі для моніторингу найбільш важливих даних та отримання рекомендацій про те, чи є обраний період сприятливим для посіву, обприскування чи польоту дроном. Додаток дозволяє побудувати прогноз на 14 днів та створювати попередження про доцільність здійснення агрозаходів, що враховують основні вимоги виробника до внесення ЗЗР та посіву насіння.

Інновації в інформаційно-комунікаційних технологіях для сільського господарства, а також використання найсучаснішої електроніки в сільськогосподарській техніці, що відбулися в останнє десятиліття, зробили можливим використання технологій диференційного внесення. Трактори з екранами моніторів та системами GPS із сантиметровою точністю, здатні застосовувати фітосанітарний продукт з різною інтенсивністю залежно від місцевості, стають все доступнішими і продовжуватимуть очолювати списки бестселерів у найближчі роки.

У цьому сенсі протягом усього процесу вирощування цифрове сільське господарство покладається на геореференційну інформацію для діагностики існуючих проблем та створення рекомендації щодо обробітку засобами захисту. На етапах, коли формується майбутній урожай та проводяться заходи для поліпшення здоров’я рослин,  карти диференційної обробки відіграють фундаментальну роль. Розробка такої карти передбачає обробку безлічі шарів інформації про дану ділянку. Деякі з них очевидні, такі як стан культури та її розвиток протягом часу за допомогою супутникових знімків, історичних даних по врожайності та стану ґрунту, тоді як інші можуть походити з економічних даних, вегетаційних карт, виміряних за допомогою NIR-систем або з сукупності інших складних даних.

І нарешті, під час збору врожаю ми стикаємось з одним із завдань, яке забезпечує найбільше інформації і дозволяє нам встановити порівняння між роками та перевірити, чи ефективно використовується ділянка. Ми говоримо про моніторинг ефективності. Кількісна оцінка обсягу врожаю з одиниці площі можлива завдяки моніторам врожайності, встановленим у комбайнах, які вимірюють та зберігають  геореференційну інформацію у вигляді карт. Крім того, вони допомагають розмежувати однорідні зони в межах поля та встановити ефективне дозування при обробітку засобами захисту.

 

Роль агрономічної стратегії та ефективність сталого розвитку з точки зору прибутковості

Впровадження стратегій диференційного внесення чи посіву є фундаментальним моментом у точному сільському господарстві. Аналізуючи різні ділянки поля, ми використовуємо різні підходи для таких агрономічних заходів, як внесення добрив та засобів захисту рослин. При цьому потрібно керуватись  рекомендаціями виробника або агрономічного консультанта. Також ми не можемо ігнорувати принципи сталого розвитку та охорони навколишнього середовища - елементи, на які впливає діджиталізація та нові технології, оскільки вони дозволяють нам оптимізувати використання природних ресурсів, одночасно забезпечувати продуктами харчування зростаюче населення та робити сільське господарство більш стійким та вигідним як для споживача, так і для агровиробника.

Як було показано, в багатьох випадках цифрове сільське господарство є більш продуктивним і екологічним у середньостроковій і довгостроковій перспективі, воно врівноважує сільськогосподарські екосисти, сприяє підвищенню стійкості, рентабельності та якості.

Хорхе Мартінес, менеджер з цифрової агрономії регіону Іберія, Corteva Agriscience

Олексій Коваленко, спеціаліст з цифрової агрономії в Україні, Corteva Agriscience

Ідеальне внесення міндобрив із причіпним...

Компанія AMAZONE представляє унікальний професійний розподільник гранульованих добрив з об’ємом...

Український тваринницький саміт: трансформуємо...

11 жовтня 2024 року у Києві відбувся UKRAINIAN LIVESTOCK SUMMIT 2024, організований компанією...

Переваги осінньої обробки гербіцидами озимих...

Затяжні теплі осені вже стали звичною прикметою аграрного сезону в Україні. Позитивні температури...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

45109
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30858
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17181
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.