В Ukravit не чекають на закінчення війни, а фокусуються на роботі, щоб розвиватися й фінансово зростати. Торік компанія сплатила близько 780 млн гривень податків, тобто 20% річного обороту

Детальніше про діяльність Ukravit в умовах війни «Агробізнесу Сьогодні» розповів засновник компанії Віталій Ільченко на форумі «Агро Інновації 2024».

Ukravit і виклики війни

? Як працює компанія на третьому році війни? Які виклики додалися та як їх долаєте?

— Усі сподівалися, що війна не буде такою тривалою. Відповідно, ніхто не розраховував на виклики, що з’явилися за цих три роки. Нині найголовніша проблема — це, звісно, кадрове питання. Оскільки Збройні сили України потребують постійного поповнення, триває мобілізація. Ukravit може бронювати 50% військовозобов’язаних, які працюють у компанії. Проте на місце мобілізованих потрібно шукати інших працівників. А залучати на роботу чоловіків сьогодні дуже складно. До решти викликів бізнес адаптується.

? Скільки нині в компанії Ukravit працівників?

— Станом на початок серпня маємо близько 700 працівників, і ця цифра є більш-менш сталою. Відкриваються нові напрями діяльності, тому розвиток компанії триває, і ми не можемо цю кількість скорочувати. Водночас ми не маємо змоги й суттєво її нарощувати. Тому чимало працівників нашої компанії поєднують різні функціональні обов’язки, беруть на себе більше відповідальності, таким чином цей баланс і підтримуємо.

Головне, я вважаю, те, що ми навчилися адаптуватися до ситуації. Сьогодні в Ukravit максимально залучають до виробництва й інших напрямів діяльності жінок. Нашій компанії це, порівнюючи з іншими підприємствами, простіше завдяки специфіці бізнесу.

R&D-центр Ukravit Institute

? Розкажіть докладніше про створення та вдосконалення нових продуктів, сервісів.

— В умовах війни ми концентруємося на досягненні запланованих результатів і на сплаті податків, щоб Збройні сили мали можливість захищати нашу державу. Ми не зупиняємося, а навпаки, постійно розвиваємося. Підтримуємо вітчизняних агровиробників, незалежно від того, у якій області вони працюють, через кредитування. Нам також надходять запити і на насіння, і на добрива. Ми й далі забезпечуємо аграріїв усіма необхідними ресурсами, щоб вони могли захистити посіви й отримати добрий урожай.

_____________________

Ukravit Institute є науково-лабораторним комплексом, у який компанія інвестувала 7 млн доларів

_____________________

Наш Ukravit Institute постійно співпрацює з господарствами, щоб розуміти, які поточні проблеми в них виникають. Надалі — працює над розв’язанням цих проблем, тобто над створенням нових продуктів. R&D-центр є науково-лабораторним комплексом, у який компанія інвестувала 7 млн доларів. Тут досліджують сучасні реалії роботи аграріїв: вплив зміни клімату та людської діяльності на розвиток шкідників, хвороб, зміни показників родючості ґрунту, погіршення показників води та багато іншого. Також в Ukravit Institute розробляють українські оригінальні засоби захисту рослин і мікродобрива. Щороку ми проводимо експерименти із сотнями комбінацій діючих речовин, а на ринок виводимо дві-три розробки: тільки ті, що доведені до досконалості та мають найвищі показники ефективності.

Ukravit Institute має сертифікати якості міжнародного рівня, а наші фахівці постійно беруть участь у міжнародних наукових проєктах. Зазначу один із таких — Horizon Europe (Horizon Europe 2021-2027 funding application). У його рамках Україна (Ukravit Institute) та ще сім країн розробляють новітні оптичні нанокомпозитні сенсори для аналізу мікро- та макроелементів у рослинах кукурудзи.

Хочу зазначити, що велике значення тут має команда. Ми в Ukravit — всі однодумці. Незважаючи на важку воєнну та економічну ситуацію, ми не сидимо склавши руки в очікуванні закінчення війни, а фокусуємося на роботі, щоб максимально ефективно її виконати й отримати позитивні результати. Компанія не скорочується, а намагається використати цей час, щоб бути сильною й допомагати нашій державі вистояти та ПЕРЕМОГТИ.

_____________________

Щороку ми проводимо експерименти із сотнями комбінацій діючих речовин, а на ринок виводимо дві-три розробки: тільки ті, що доведені до досконалості

_____________________

? Які головні тренди враховуєте, виводячи на ринок нові продукти?

— Клімат на планеті постійно змінюється. Раніше більшість регіонів в Україні не були зоною ризикованого землеробства, але тепер ситуація кардинально змінилася. В багатьох областях спостерігаються складні умови для вирощування сільськогосподарських культур — це і екстремально високі температури, і засилля шкідників, і неможливість вчасно застосувати певні препарати, і часта зміна технологій вирощування агрокультур. Тому ми, зокрема, працюємо в напрямі вдосконалення власних технологічних рішень. Щороку тестуємо нові формуляції продуктів, що допоможуть розв’язувати наявні проблеми.

? Цього року компанія відкрила новий напрям — виробництво власних рідких комплексних добрив. Чим зумовлене таке рішення?

— Так, в Ukravit запустили виробництво рідких комплексних добрив. Поточна ситуація складається так, що в умовах недостатньої кількості вологи в ґрунті коефіцієнт споживання елементів мінерального живлення від гранульованих добрив суттєво знижується. Аби гранульовані добрива добре працювали, потрібна достатня кількість вологи та постійне зволоження впродовж росту сільськогосподарських культур. Якщо цього немає, то добриво не засвоюється, і його ефективність суттєво знижується. Рідкі комплексні добрива застосовують біля насінини, вони швидко засвоюються, потребують малої кількості вологи й забезпечують потреби рослин на початку вегетації, коли існує найбільша потреба в мінеральному живленні. Вони дозволяють реалізувати потенціал продуктивності культури й отримати максимальний урожай. Тенденція до застосування рідких добрив буде дедалі більше поширюватись у технологіях агровиробників.

? Інвестиції в науку — наскільки це важливо нині?

— Ми одна з перших компаній, що інвестувала у створення власного R&D-центру. І постійно це робимо. Нині відбувається процес євроінтеграції України. На нас у будь-якому разі чекає зміна технологій і скорочення переліку дозволених діючих речовин. Наша команда вже працює над створенням портфеля нових засобів захисту рослин, які в майбутньому можна буде застосовувати в цих технологіях. Таке рішення викликане, в першу чергу, тим, що ми маємо думати про наших партнерів — агровиробників, оскільки всі ми в одному човні. І щоб вони й далі працювали на землі, вони повинні заробляти. У цьому разі треба працювати над тим, щоб технології захисту й живлення рослин не суттєво відрізнялася у разі подорожчання. Багато виробників працюють із мінімальними прибутками або взагалі їх не мають. Компанії, які планують надалі працювати, повинні вже тепер інвестувати в нові розробки, в науковий підхід, щоб лишитися на цьому ринку й продовжувати роботу.

Фінансові інструменти

? Деталізуйте перспективи розвитку фінансових інструментів і підтримки аграріїв на осінню посівну.

— Ми не припиняли кредитувати аграріїв ні 2022 ро­ку, ні 2023-го, в тому числі в межах Програми USAID-АГРО, незалежно від регіону розташування господарств. У цьому нам значною мірою допомогла наша програма Ukravit Finance, розроблена спільно з великими гравцями банківського сектора. Завдяки її лояльним умовам українським аграріям вигідно брати необхідні для роботи продукти. Вони фактично отримують безвідсотковий кредит на той період, що дозволяє виростити врожай і потім продати його. Головне, що цю програму ми постійно вдосконалюємо. Якщо на початку вона працювала тільки на 6 місяців, то вже є партнери, з якими її реалізовуємо і на 9, і на 12 місяців. Усім сьогодні важко. Тому треба просто шукати можливості й находити шляхи об’єднання з різними гравцями ринку, щоб наша економіка трималася й аграрії не втрачали бажання працювати на землі.

? Експансія на закордонні ринки: тримаєтеся чи розвиваєтеся?

— Ukravit реєструє нові препарати, зокрема й в інших країнах. Плануємо розширювати географію нашого експорту. Наразі експортуємо продукцію в Молдову, Грузію, Вірменію, Узбекистан. А також розглядаємо можливість постачати наші товари в інші країни, розташовані поруч з уже названими.

Ми розуміємо, що європейська інтеграція все одно буде змінювати й наш портфель, і, відповідно, ті ЗЗР, які будуть використовувати в Україні. Тому потрібно вже тепер враховувати диверсифікацію ризиків. Сьогодні багато українських компаній розвивають експорт, щоб не втрачати ні колектив, ні виробничі потужності.

Програма лояльності

? Нещодавно компанія запустила Програму лояльності. Як плануєте її розви­вати?

— Насправді програма лояльності працює в компанії вже давно. Наприклад, Ukravit Finance — це також у певному сенсі програма лояльності й підтримки. А та Програма лояльності, яку компанія запустила 2024 року, — це, фактично, додаткова можливість для наших партнерів отримати бонуси й задоволення від співпраці. Це відкрита, чесна, прозора програма, де аграрій розуміє, що він накопичує певні бали, які може обміняти на будь-які продукти з переліку, передбаченого програмою. Цей перелік постійно розширюється залежно від запитів наших партнерів. Фактично ця програма створена, щоб агровиробники бачили ті можливості, які вони будуть додатково отримувати від співпраці з компанією.

_____________________

Ukravit — чесний і прозорий бізнес, ми офіційно сплачуємо всі податки. І хочемо, щоб наші партнери так само чесно та прозоро отримували додаткові бонуси у вигляді лояльності від компанії

_____________________

Ukravit — чесний і прозорий бізнес, ми офіційно сплачуємо всі податки. І хочемо, щоб наші партнери так само чесно та прозоро отримували додаткові бонуси у вигляді лояльності від компанії. Українські аграрії — якраз наші партнери. Ми напряму залежимо від них. Будуть працювати вони — Ukravit адаптується. Якщо ж аграрії втратять мотивацію, тоді наш агросектор не витримає конкуренції.

Розмовляла Тетяна Ковальчук

Ідеальне внесення міндобрив із причіпним...

Компанія AMAZONE представляє унікальний професійний розподільник гранульованих добрив з об’ємом...

Український тваринницький саміт: трансформуємо...

11 жовтня 2024 року у Києві відбувся UKRAINIAN LIVESTOCK SUMMIT 2024, організований компанією...

Переваги осінньої обробки гербіцидами озимих...

Затяжні теплі осені вже стали звичною прикметою аграрного сезону в Україні. Позитивні температури...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

45109
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30858
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17181
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.