В Україні, напевне, не знайдеться фермера, який би не чув про точне землеробство. Проте далеко не всі розуміють що це таке. Адже встановити агронавігатор на трактор – це не про точне землеробство. Давайте розглянемо, що ж це таке насправді, які переваги надає фермеру, і звісно ж, скільки коштує і як швидко окупається?

Автопілот – перший і головний крок до точного землеробства

Правильна обробка поля – суттєва частина шляху до гарного врожаю. Витримати чітку лінію, без заїздів на оброблені ділянки і без пропусків – важка задача, навіть для найдосвідченішого тракториста. Коли справа доходить до розворотів – тут майстерність водія проявляється якнайкраще. А якщо розглядати поля неправильної форми, тут без досвідченого тракториста не обійтись ніяк.

Проте сьогодні досвід паралельного водіння і точних розворотів відходить на другий план. Адже з цим суттєво краще за людину порається електроніка. Один з найкращих зразків автопілотів для сільгосптехніки, серед доступних в Україні, це – FJ Dynamics AT2. Саме його рекомендують спеціалісти SprayForce, компанії, що вже багато років спеціалізується на переобладнанні та модернізації сільгосптехніки.

В SprayForce протестували багато різних варіантів і зупинились на FJ Dynamics AT2 за оптимальне співвідношення ціни/якості/можливостей. Так, цей автопілот здатен повністю пройти поле з точністю в пару сантиметрів не залишивши жодної необробленої ділянки. А вже за кілька місяців – точно повторити маршрут. Це надважливо, наприклад, коли пройшла посівна соняшника чи кукурудзи, а потім трактор йде тією самою колією вже з обприскувачем не пошкоджуючи жодного рослини.

Відгук клієнта про FJ Dynamics AT2:

Автопілоти для сільгосптехніки умовно прості, адже потребують лише систем навігації та автоматичного керма. Таким чином трактористу потрібно лише завести техніку та підтримувати швидкісний режим.

Коштує автопілот відносно недорого – $6400. Це ціна базового комплекту, що вже включає в себе паралельне водіння та безкоштовні супутникові сигнали. Ще за кілька сотень доларів додається ліцензія на авторозворот. А при використанні платних сигналів, наприклад RTK, точність системи складає неймовірні 2,5 сантиметри. Ось це і є точне землеробство.

Таким чином автопілот забезпечує точний рух техніки без необхідності торкатись керма. Проте це лише половина справи. Адже FJ Dynamics AT2 підтримує ISOBAS, що дозволяє підключати різноманітні агрегати (сівалки, обприскувачі та ін.), та керувати ними на єдиному екрані. Про це і поговоримо далі.

Комп’ютерне управління, як частина точного землеробства

Одна з найзатребуваніших послуг в 2024 році у компанії SprayForce – це переобладнання сівалок під внесення РКД. Воно й не дивно, адже з суттєвим подорожчанням посівного матеріалу, добрив та ПММ, виконувати посів та підживлення за один прохід сівалки – це реальний порятунок. Окрім того, що значно зменшується розхід не дешевих рідких комплексних добрив, вони краще діють – адже працюють саме там де треба – в зоні висіву насіння, що дозволяє отримати кращі результати, особливо в несприятливий сезон.

Зліва кукурудза з ділянки, де було внесено РКД модернізованою сівалкою, справа – без внесення добрив

Для контролю виливу добрив використовуються спеціальні комп’ютеризовані системи, що чітко нормують вилив. І що найголовніше – весь контроль можна здійснювати на моніторі автопілота FJ Dynamics AT2.

Аналогічна ситуація з обприскувачами. Фермери все частіше обирають автоматичний посекційний чи навіть пофорсуночний контроль, адже це суттєво економить розхід хімікатів на перекритті ділянок та під час розворотів. І весь контроль, так само можливий на моніторі автопілота FJ Dynamics AT2.

І якщо хтось вважає, що його техніка застара для цього – він помиляється. За рахунок своєї простоти автопілот легко встановлюється на будь-який трактор, будь то сучасний західний зразок, чи то недорогий «китаєць», або ж старенький МТЗ – всі вони чудово працюють під управлінням автопілоту. Спеціалісти SprayForce встановили вже кілька десятків цих систем в усіх куточках України, тож мають неабиякий досвід з цим.

Так само з не найсучаснішими сівалками, КРН-ами, обприскувачами – всі вони легко модернізуються та починають працювати розумно та ощадливо з комп’ютерними системами виливу. Головне – довірити цю роботу професіоналам.

Ось декілька прикладів робіт, які виконали спеціалісти SprayForce лише в цьому році:

 Встановлення автопілоту на трактор Lovol з системою посекційного контролю через Isobus термінал.

 Монтаж автопілоту FJ Dynamics та Bravo-180 на МТЗ.

 Інтеграція автопілоту FJ Dynamics AT2 через ISOBUS-термінал. Реалізовано автоматичне закриття секцій на розворотах та перекриттях.

Тож як бачите – точне землеробство це не так вже і складно, і точно – недорого. Наприклад, комплект з автопілоту FJ Dynamics AT2 та комп’ютеру BRAVO-400, що повністю автоматизує роботу обприскувача, коштуватиме приблизно 500 тис. грн. В усіх кейсах, що реалізували SprayForce – окупність переобладнання не перевищувала двох років. Тому замовляйте автопілот та переобладнання своєї техніки і сміливо рухайтесь до точного землеробства.

Щоб отримати детальну консультацію і прорахунок переобладнання саме на вашу техніку – заходьте на сайт SprayForce, або дзвоніть за номером +38 050 601 48 15.

Зі SprayForce ваша техніка здатна на більше!

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41423
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.