Сучасне сільське господарство вимагає використання високоякісного та багатофункціонального обладнання, яке забезпечує ефективність та надійність у роботі. Одним з таких сучасних рішень є навісний універсальний дискатор для лущення стерні та підготовки насіннєвого ложа BEDNAR SWIFTERDISC XN, розроблений для задоволення потреб фермерів у різних агрокліматичних умовах.

BEDNAR SWIFTERDISC XN – це не просто інструмент, призначений для дискування та передпосівного обробітку, а комплексне рішення, яке поєднує в собі передові технології, високу продуктивність та універсальність. Завдяки продуманій конструкції та інноваційним рішенням, цей агрегат може ефективно працювати на будь-якому типі ґрунту, забезпечуючи відмінні результати як при поверхневому лущенні стерні, так і при передпосівній підготовці ґрунту.

Усі переваги BEDNAR SWIFTERDISC XN уже оцінили у ФГ «Шанс», що розташоване у Червоноградському районі на Львівщині. Це господарство, яке обробляє 3000 гектарів землі та вирощує різноманітні культури, успішно інтегрувало дискатор у свій виробничий процес.

Досвідом використання агрегату з нами поділився керівник господарства Василь Шамборовський.

Василь Шамборовський, керівник ФГ «Шанс»

? Пане Василю, насамперед, розкажіть, які культури вирощуєте та якої сівозміни дотримуєтесь?

– У нашому господарстві ми вирощуємо широкий спектр культур, а саме: пшеницю озиму та яру, озимий ячмінь, озимий ріпак, боби кінські, овес, сою, соняшник, кукурудзу, цукровий буряк, картоплю, гірчицю та гречку.

Таке «різнобарв’я» вимагає ретельного планування сівозміни, тому вона у нас доволі «цікава» і складна, оскільки враховує специфіку кожної культури та особливості ґрунтів. Наприклад, соняшник ми висіваємо лише на бідних піщаних землях, де він може максимально ефективно використовувати наявні ресурси. Цю культуру ніколи не включаємо в сівозміну з картоплею чи буряком, аби уникнути конфліктів між культурами.

Кукурудзу ж сіємо на горах, там, де не висаджуємо картоплю, щоб уникнути конкуренції за поживні речовини. Цукровий буряк з'являється на полях не раніше, ніж через кілька років після інших культур, щоб земля могла відновитися та накопичити достатньо поживних речовин.

? Які типи ґрунтів переважають у господарстві та в рамках якої технології працюєте?

– Ґрунти у нас різноманітні: від дуже важких карбонатних до легких піщаних, а також є ще середні – дерново-підзолисті. Кожен тип ґрунту потребує особливого підходу, і ми ретельно підбираємо методи, щоб забезпечити оптимальні умови для росту та розвитку рослин.

Працюємо в рамках змішаної технології. З одного боку, застосовуємо традиційні методи: оремо землю, що особливо важливо для вирощування таких культур, як картопля і цукровий буряк. Водночас впроваджуємо і мінімальний обробіток ґрунту, що дозволяє зберігати його структуру, знижувати ерозію та підвищувати врожайність.

? Коли вносите добрива? З основним обробітком чи під час посіву?

– Ми застосовуємо обидва підходи, оскільки це дозволяє оптимально підживлювати різні культури. Наприклад, добрива для буряків завжди вносимо восени, що дає ґрунту достатньо часу для засвоєння поживних речовин. Картоплю підживлюємо як восени, так і навесні, залежно від стану ґрунту та погодних умов. А під час посіву озимини добрива обов'язково вносимо, щоб забезпечити рослинам необхідний стартовий запас поживних речовин для успішного росту та розвитку. Такий комбінований підхід дозволяє нам максимально ефективно використовувати ресурси та підтримувати високу врожайність наших полів.

? Якими агрегатами виконуєте основний, післяжнивний та передпосівний обробіток?

– Для післяжнивного обробітку ми використовуємо дисковий лущильник BEDNAR SWIFTERDISC XN 4000, обробляємо ним усі площі. Передпосівний обробіток здійснюємо за допомогою стерньового культиватора і плуга. Іноді для закриття вологи знову застосовуємо BEDNAR SWIFTERDISC, оскільки він відмінно справляється з цим завданням.

? Які ще завдання ставите для диска гра BEDNAR SWIFTERDISC XN?

– SWIFTERDISC ми використовуємо для післяжнивного обробітку, що передбачає подрібнення, перемішування та закривання рослинних решток. Практично 100% площ під зерновими, соєю та ріпаком обробляємо цим агрегатом. Він довів свою ефективність у різних умовах, і ми часто застосовуємо його навіть для передпосівного обробітку під сою. Завдяки своїй навісній конструкції, ним дуже зручно працювати.

Використовуємо цей агрегат і для вирівнювання площ після внесення гноївки по оранці, коли виникають труднощі з розрівнюванням ґрунту.

Він чудово справляється з цими завданнями, і ми можемо швидко підготувати поле до наступного етапу обробітку. Загалом, SWIFTERDISC XN є незамінним помічником у нашому господарстві, забезпечуючи високоякісний обробіток ґрунту та сприяючи гарним врожаям.

? А що спонукало Вас обрати саме цей агрегат?

– Це був демо-агрегат, і на нього були дуже привабливі умови: вигідна ціна, чудовий стан, і надійні менеджери з ТОВ «Компанія «ЛАН» (дилер техніки BEDNAR), котрі його пропонували. Крім того, мені надали ще й відстрочку платежу. Тож я не пошкодував про свій вибір— агрегат виправдав усі сподівання. Жодних поломок за час експлуатації не було, лише здійснили заміну двох підшипників на котках. Наразі вже плануємо провести додатковий технічний огляд перед настанням зими.

? Як довго ним працюєте і яке загальне напрацювання на сьогодні?

– Я придбав його у 2020 році, а випущений він був у 2016 році і вже мав напрацювання близько 1000 гектарів. За час його використання ми обробили ним ще близько 4000 гектарів. Загалом, цей агрегат продемонстрував свою високу продуктивність, ефективність та надійність.

? Який наробіток агрегату за сезон?

– Наробіток агрегату за сезон перевищує 1000 гектарів. Хоча я не використовую його на всіх площах, проте деякі ділянки обробляються ним двічі, а то й тричі за сезон. Наприклад, перед посівом гірчиці ним виконуємо передпосівний обробіток, а потім на тій же площі сіємо сидерат. Після того, як культура виросла, агрегат застосовується для придисковування ґрунту. Такий раціональний підхід дозволяє максимально використовувати потенціал агрегату.

? Яка продуктивність диска тора за добу? З якою швидкістю працюєте та з яким трактором агрегатуєте?

– Агрегат у нас працює лише протягом світлового дня. За 12 годин ми можемо спокійно обробити ним 70-80 гектарів землі.

Працюємо з різною швидкістю, відповідно до потреб і розмірів кожної ділянки. Зазвичай швидкість коливається від 12 до 17км/год.

Агрегатуємо з тракторами JohnDeere8130 або 8230. Ці трактори забезпечують надійну роботу агрегата та дозволяють швидко і ефективно виконувати обробіток ґрунту на наших полях.

? Як ви вирішували усі ці завдання до придбання лущильника BEDNAR SWIFTERDISC?

– Перед тим як придбати BEDNAR SWIFTERDISC XN, ми мали досвід роботи з вітчизняними агрегатами, але стикалися з певними труднощами. Вони були важкі у керуванні та малопродуктивні, що значно уповільнювало роботу та знижували ефективність. Тому ми шукали альтернативи, які б відповідали нашим потребам і вимогам.

? Підсумовуючи все вище сказане, які основні переваги можете виділити у BEDNAR SWIFTERDISC XN?

– BEDNAR SWIFTERDISC XN вирізняється низкою ключових переваг. Насамперед, це дуже легке налаштування та мінімальна потреба в обслуговуванні. Особливо важливо відзначити необслуговуючі підшипникові вузли, що сприяє тривалому та безперебійному функціонуванню.

Те, що агрегат навісний, теж надзвичайно зручно у використанні, оскільки дозволяє легко маневрувати та працювати в усіх умовах.

Крім того, можна мінімально налаштувати глибину обробітку — від 3 сантиметрів. Мало який агрегат може відзначитися такою універсальністю та рівномірністю обробітку, навіть коли є нерівності на поверхні.

? Наостанок, поділіться загальними враженнями від роботи з BEDNAR.

– Враження як від техніки, так і від співпраці лише позитивні. Для мене, BEDNAR – це бренд техніки, що має великий потенціал. Якби планували покупку причіпного дискатора, то це однозначно був би агрегат від BEDNAR.

Наразі в господарстві ще бракує надійного компактора, тож якщо у нас буде фінансова можливість, теж придивлятимемося до цього виробника. Це дасть змогу ще ефективніше виконувати всі етапи обробітку ґрунту та підвищить врожайність наших полів.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41423
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.