Попри зростання популярності мінімальних технологій обробітку ґрунту, і досі тисячі українських фермерів роблять ставку на добротні плуги та ефективну оборотну оранку. І правильно роблять, бо це забезпечує відмінні результати врожайності. А поготів, якщо йдеться про плуги лінійки KUHN!

Ось і в розташованому в Коростенському районі Житомирщини ФГ «Кавецького» довго вибирали новий плуг і переконалися, що кращого варіанта, ніж одноколісний напівначіпний KUHN VARI-LEADER немає.

Нам потрібен був новий плуг у господарство, щоб гарантовано вчасно виконувати осінню оранку. З тим основним критерієм вибору було те, щоб агрегат якісно заорював пожнивні рештки. Далеко не всі плуги це здатні робити, якщо йдеться про поля з високою врожайністю, наприклад, кукурудзи, — розповідає агроном ФГ «Кавецького» Богдан Коваленко.

До справи вибору плуга житомирські аграрії підійшли з максимальною ретельністю, відвідуючи різноманітні демопокази та протестувавши потенційні придбання безпосередньо на своїх полях.

У результаті поза конкуренцію виявився саме 8-корпусний плуг KUHN VARI-LEADER 8 H, що виконував свою роботу саме так, як нам було потрібно. Ми його запустили в поле, де були пожнивні рештки ріпаку, падалиця й сидерати. Цей весь «компот» він заорав так акуратно, що не лишалося жодних сумнівів у виборі, — зазначає наш співрозмовник.

Цікаво те, що господарство має два великих плуги й тільки один трактор потужністю понад 300 кінських сил, тож конструктивні особливості KUHN VARI-LEADER дали змогу використовувати обидва плуги без придбання нового потужного трактора.

У нас є також 200-сильний трактор, до якого ми в разі потреби чіпляємо «кунівський» плуг, попередньо знявши два корпуси. (Модульна конструкція плуга KUHN VARI-LEADER дозволяє це зробити без втрати якості його роботи.) Тобто якщо основний трактор зайнятий іншим плугом чи якимось широкозахватним агрегатом, то плуг VARI-LEADER не простоює, а безперервно виконує свою роботу, — пояснює Богдан Коваленко.

Слово «безперервно» агроном ФГ «Кавецького» вживає не просто задля красного слівця, адже, якісно виоравши вже понад 1000 га, плуг KUHN VARI-LEADER жодної миті не зупинявся через несправність або технічну проблему.

Тут просто суперова гідравлічна система захисту (NSH) від перевантажень, на відміну від моделей плугів більшості інших виробників. Тобто немає зрізних болтів, а отже, механізаторові не потрібно раз по раз виходити з кабіни й міняти болти, втрачаючи дорогоцінний час. Натомість гідравлічна система захисту кожного корпуса розрахована на навантаження до 1300 кілограмів. Тому в разі наїзду на потужну перешкоду корпус просто відходить назад і знову повертається на своє місце. Так само всі налаштування плуга здійснюються гідравлічним способом, що дуже нам допомагає, — каже Богдан Коваленко.

Відповідно, конструкція KUHN VARI-LEADER розрахована на максимально продуктивну роботу за дуже складних умов, звільняючи свого власника від багатьох клопотів, і до того ж виконує своє завдання з буквально хірургічною точністю.

Мене як агронома якість роботи плуга KUHN VARI-LEADER влаштовує на всі 100%. Після того, як він пройде полем, можна спокійно провадити подальші агротехнічні операції й бути впевненим, що все зроблено якісно, — стверджує Богдан Коваленко.

Додамо, що ця модель плугів, як і всі без винятку машини й агрегати французького виробника сільгосптехніки KUHN, перебуває під постійним контролем із боку сервісної служби. Так, до ФГ «Кавецького» ми прибули разом із сервісним інженером «КУН-Україна» Богданом Бондаруком, який виконує планове безплатне дефектування плуга.

Перше, на що я звертаю увагу, — це стан робочих органів. На полях цього господарства переважно піщані ґрунти, що спричиняє підвищене їх зношення. Проте навіть після 1000 гектарів інтенсивної роботи у цьому агрегаті заміни потребують не всі робочі органи. Наприклад: долота, лемеші та передплужники ще в нормальному робочому стані. Також я раджу встановлювати наші робочі органи, наприклад, долота Super Marathon, що мають посилений ресурс міцності й довговічності в чотири рази більший, ніж класичні, — розповідає представник сервісної служби «КУН-Україна».

Фахівець ретельно перевіряє стан усіх шарнірних з’єднань та інших елементів конструкції плуга KUHN VARI-LEADER і доходить висновку, що агрегат має стан «як новий». Однак Богдан Бондарук акуратно виконує всі профілактичні операції, щоб плуг повноцінно і без ані найменших проблем відпрацював цей сезон.

Тепер поговоримо власне про конструкцію одноколісних напівначіпних плугів KUHN VARI-LEADER. Почнімо з їх високої універсальності, на яку вказував агроном ФГ «Кавецького» Богдан Коваленко. До цієї лінійки входять агрегати з кількістю корпусів від 6 до 8, до того ж виробник дуже гнучко ставиться до запитів клієнтів.

Цікаво, що мінімальна необхідна потужність трактора для 6-корпусного плуга KUHN VARI-LEADER починається зі 150 кінських сил, хоча, звісно ж, краще обрати дещо потужніший рушій, якщо доводиться працювати на полі зі складним рельєфом чи важкими ґрунтами.

Однією з головних переваг KUHN VARI-LEADER є їхня справді надзвичайна маневреність, що дає змогу істотно заощадити час і зусилля під час роботи, незмінно зберігаючи якість оранки. Так, скажімо, кут повороту вежі плуга до 110° дає змогу зменшити радіус розвороту на краях поля, а значна відстань між зчіпною траверсою і долотами першої пари корпусів плуга дозволяє працювати без ризику пошкодження шин трактора навіть за найкоротших розворотів. Це означає менший відсоток шкідливого ущільнення ґрунту на розворотних смугах і менше втоми для оператора.

________________________

Кількість гідророзподільників, які залучено для виконання маневрів на розворотних смугах у конструкції KUHN VARI-LEADER, зведено до мінімуму завдяки гідравлічній послідовності, що стандартно встановлюється на всій лінійці напівначіпних плугів бренду

________________________

Зазначимо, що кількість гідророзподільників, які залучено для виконання маневрів на розворотних смугах у конструкції KUHN VARI-LEADER, зведено до мінімуму завдяки гідравлічній послідовності, що стандартно встановлюється на всій лінійці напівначіпних плугів бренду. Під’їжджаючи до розворотної смуги, оператору достатньо спрацювати тільки одним важелем, щоб підійняти до упору задню частину плуга — спрацьовує клапан гідравлічного блока плуга, який перенаправляє потік оливи в системі на циліндри перевертання плуга з одного боку на інший. Перевертання плуга виконуються плавно за допомогою двох телескопічних циліндрів одинарної дії. Також знижується навантаження на підіймальні важелі трактора.

Додамо, що основні налаштування плуга KUHN VARI-LEADER виконують без інструментів. Регулювання робочої глибини здійснюється за допомогою підбору алюмінієвих кліпс різної товщини на шток гідроциліндра підіймання задньої частини плуга, легко доступних на лівому боці вилки опорного колеса. Тому зміна глибини оранки виконується швидко і легко.

Точне налаштування вертикалі здійснюється за допомогою опорних гвинтів зі шкалою зліва та справа. Також регулювання ширини захвату першого корпусу для приорювання колії трактора в борозні здійснюється за допомогою механічної тяги біля вузла опорного колеса.

Для більшого комфорту оператора замість механічної тяги як опцію KUHN пропонує гідроциліндр, яким це регулювання виконується з кабіни трактора.

Зазначимо також наявність великогабаритного опорного колеса, яке істотно мінімізує ущільнення ґрунту. Аграрій може обирати між двома модифікаціями коліс (ширина 500 мм): ребристий профіль протектора шини, колесо діаметром 1000 мм або аграрний — діаметром 1200 мм (рекомендація KUHN для цієї моделі).

Наприкінці наголосимо на тому, що розповідати про конструкцію плугів лінійки KUHN VARI-LEADER можна ще довго та цікаво, оскільки, як ми вже згадували, виробник пропонує максимально гнучкий вибір і функціонал для своєї техніки. Тут можна обирати розмір коліс, різні види робочих органів, типи налаштувань та багато іншого. Важливо, що офіційні представники бренду в Україні охоче допоможуть обрати саме таку конфігурацію KUHN VARI-LEADER, яка буде оптимальною для виконання конкретних зав­дань.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.