Надвисоку продуктивність і точність новий розподільник мінеральних добрив ZG-TX поєднує з можливістю вносити як гранульовані добрива, так і дрібнофракційні сипкі матеріали, такі як, наприклад, вапно, кристалічний сульфат амонію, доломітове борошно й інші

Мінеральні добрива за своєю ціною перетворюються ледь не на розкіш для українських аграріїв. Однак ця «розкіш» є вкрай необхідною, щоб отримувати вищу врожайність і за нинішніх низьких цін на зерно — більш-менш нормальну рентабельність. І для цього слід якраз максимально ефективно розпорядитися дорогими міндобривами та забезпечити їх рівномірне розподілення на одиницю площі, тобто створити рівномірне забезпечення культурних рослин поживними речовинами.

Для цього потрібно забезпечити дотримання низки умов. Це гарантована рівномірність розподілення гранул у розрахунку на кожен квадратний метр площі з дотримання заданої норми внесення. Це висока продуктивність роботи, щоб мати змогу все зробити в оптимальні агротехнічні терміни. Це широка конструктивна варіативність рішень і функцій. І, нарешті, як пропонують у компанії AMAZONE, це можливість для здійснення таких важливих з агрономічного погляду операцій, як, наприклад, вапнування ґрунтів.

Значна частина сільськогосподарських угідь України мають підвищену кислотність ґрунтового розчину. Через різке зменшення обсягів вапнування площі кислих ґрунтів постійно збільшуються. Це призводить до зниження врожайності всіх культур і насамперед високоінтенсивних, які витісняють із сівозмін стійкіші до кислотності, але менш конкурентоздатні, що призводить до зниження загальної ефективності землеробства, — зазначає регіональний менеджер компанії AMAZONE Сергій Іванов.

Відповідно, ­представлений восени 2023 року причіпний розподільник міндобрив AMAZONE ZG-TX став саме тією машиною, що знадобиться для універсального рішення вказаних вище завдань: точності, продуктивності й одночасної можливості вносити, окрім гранул, ще й такий сипкий матеріал, як вапно та аналогічні за своїми фізичними характеристиками матеріали.

Ми раді представити в Україні модельний ряд розподільників міндобрив ZG-TX, які мають ширину розподілення до 54 метрів і можуть оснащуватися бункерами місткістю від 6800 до 11 200 літрів. Це по-справжньому унікальні машини, конструкція яких поєднує практично всі передові розробки інженерів AMAZONE, — розповідає фахівець.

Слід зазначити, що німецький виробник за своїм давнім і добрим звичаєм пропонує замовляти нові ZG-TX в оптимальній для кожного конкретного клієнта конфігурації, починаючи від місткості бункера й закінчуючи технологічним оснащенням.

Нові розподільники ZG-TX, як й інші розподільники Amazone, мають дуже високу пропускну здатність, що веде до високої продуктивності машин. Пропускна здатність ZG-TX за роботи з гранульованими добривами дорівнює 8,6 кг/с, тобто, наприклад, за ширини розподілення 36 м і робочої швидкості 20 км/год ми можемо вносити 430 кг/га добрив. За роботи з вапном пропускна здатність дорівнює 1450 кг/хв. Тобто, наприклад, за ширини розподілення 15 м і швидкості руху агрегата 15 км/год ми можемо вносити 3600 кг/га

Максимальна ширина розподілення гранульованих добрив у нових розподільниках ZG-TX — до 54 м, а таких матеріалів, як, наприклад, вапно — до 16 м.

За точний рисунок розподілення тут відповідає унікальна система AMAZONE FlowControl, що здійснює автоматичне калібрування норми внесення онлайн, тобто в реальному часі, що забезпечує гарантоване дотримання норми внесення. Навіть якщо умови роботи на полі не є ідеальними, а саме різна вологість партій добрив, розшарування гранул на різні фракції в біг-бегах, наявність схилів на полі, різна швидкість руху трактора з розподільником і багато інших.

FlowControl це — система, що разом з іншими системами відповідає за відповідність фактичної норми розподілення до заданої норми. Вона має спеціальні датчики, які в безперервному режимі безпомилково точно визначають крутний момент розподільних дисків. Таким чином, машина точно розуміє, скільки добрив поступає на розподільний диск у реальному часі. Це відбувається незалежно й окремо з правого та лівого боків. Тобто якщо через будь-які зовнішні впливи, наприклад, зміну вологості добрив, разом з якою автоматично змінюється сипкість, існуватиме загроза відхилення від заданих налаштувань, система FlowControl автоматично адаптує положення заслінок, тобто змінить пропускну здатність і точку подавання на розподільний диск згідно із заданою нормою внесення, — пояснює Сергій Іванов.

Практика показує, що якісно працювати одною і тою самою системою розподілення на розподільнику з гранульованими добривами та сипкими порохоподібними матеріалами практично не можливо. Тому що за прецезійного розподілення гранульованих добрив, а більше з тим, із використанням таких функцій, як, наприклад, «посекційне вимкнення» та HeadlandControl (прецезійне розподілення на обертових смугах), робота з диференційованими нормами по картах завданнях, система розподілення повинна мати інші технічні особливості, ніж за роботи з дрібнофракційними сипкими матеріалами, тому що ці матеріали досить сильно відрізняються за фізико-механічними й балістичними особливостями.

Тому ми дійшли до досить простого та економічно обґрунтованого рішення, яке дозволяє дуже якісно розподіляти різні типи матеріалів одним і тим самим розподільником. Суть цього рішення полягає у встановлені на розподільник різних комплектів для роботи або з гранульованими добривами, або з порохоподібними матеріалами. Замінюється всього чотири елементи — розподільні диски, захисні щітки, сітки в бункері та напрямні воронки. Цю роботу одна людина виконує за 20 хв.

Розподільники міндобрив AMAZONE ZG-TX зберегли всі функціональні можливості причіпних розподільників ZG-TS, які вже дуже відомі українським сільгоспвиробникам та які зарекомендували себе з найкращого боку. А саме — це машини з ISOBUS програмним забезпеченням, працюють з посекційним вимкненням (section control), диференційними нормами внесення незалежно від сторони, працюють із картами завдань і документуванням. Тобто ви можете бути впевнені, що незалежно від різних чинників, які вже ми обговорювали вище, ваш агрегат забезпечить вам дуже високий коефіцієнт прецезійності, що є головним чинником у внесенні добрив. Та одночасно із цим ZG-TX працює так само якісно із сипкими дрібнофракційними матеріалами, — розповідає пан Сергій.

Зазначимо також і те, як розумно інженери німецької компанії підійшли до завдання внесення саме вапна. Тут наявний унікальний розподільчий пристрій нової розробки, що дає змогу точно розподіляти вапно на ширину до 16 м із мінімальною нормою від 1 т/га.

Спеціальна заслінка для дозування вапна забезпечує рівномірний потік матеріалу незалежно від норми внесення, а ланцюгова гребінка для вапна здійснює рівномірну та акуратну подачу розподільчих дисків по ланцюговому транспортеру.

ZG-TX, як і машини ZG-TS, обладнано інноваційною автоматичною системою розподілення добрив біля кордонів поля, водойм, лісосмуг, яка дозволяє вносити 100% задану норму на поле й до того ж унеможливити потрапляння гранул за його межі. Як і за роботи з порохоподібними матеріалами, інженери компанії знайшли рішення, як досягти такого результату. Проте його реалізовано інакше. Як що ми працюємо з гранулами, то використовуємо систему Auto TS, що являє собою автоматичну систему перемикання потоків добрив із лопатки для класичного розподілення на лопатку для роботи біля кордонів поля, та якщо ми працюємо, наприклад, із вапном, використовуються спеціальні щитки, які перенаправляють траєкторію польоту вапна з боку кордону, лісосмуги, — додає фахівець.

Таким чином, фермер отримує дуже зручну, високопродуктивну і точну в роботі машину, за допомогою якої можна здійснювати максимально ефективне внесення міндобрив і вапнування ґрунтів. А отже, оптимізувати витрати, маючи змогу відчутно підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40013
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28227
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14989
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.