Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області

Фермерське господарство «Веклин» належить до когорти міцних західноукраїнських господарств, що попри відносно невеликі площі обробітку (600 га) динамічно розвиваються та навчаються шукати шляхи виживання в нинішні складні часи. Одним із них є ставка на нову сучасну техніку, яка забезпечує гарантовано якісне виконання польових операцій.

Щиро кажучи, нові машини й агрегати нині придбати дуже непросто. Через низькі ціни на зерно фермери не мають змоги купувати обладнання так, як це було до повномасштабної війни. З усім тим ми розуміли, що без підвищення якості сівби діла не буде, тому минулого року посилено шукали нову зернову сівалку, — розповідає менеджер ФГ «Веклин» Ігор Михайлович Веклин.

«Ми розуміли, що без підвищення якості сівби діла не буде»

На полях господарства вирощують озимі пшеницю та ячмінь, озимий ріпак, сою та кукурудзу. Тому наш співрозмовник шукав оптимальну за співвідношенням ціни та якості модель, яка б чітко сіяла всі перелічені вище культури, окрім кукурудзи.

Ми співпрацюємо з такою надійною компанією, як IN FORCE GROUP, тому звернулися передусім до них. На машини й агрегати чеського виробника BEDNAR звертали увагу і раніше, зокрема, і на сівалки. Так збіглося, що в них на території саме стояла зернова сівалка BEDNAR OMEGA OO 6000 FL. От ми й почали розмовляти саме по ній, — згадує Ігор Михайлович.

Ігор Веклин розповідає, що за візуального огляду сівалка BEDNAR OMEGA відразу справила хороше враження.

«Нам в усіх питаннях пішли назустріч»

Було помітно, що це добротна й на совість виготовлена машина. Пластикові бункери, основні елементи — з міцного пластику або неіржавної сталі — було ясно, що тут нічого не погниє й не вкриється корозією. До того ж ми поспілкувалися з людьми, які вже мали такі сівалки, і вони нас запевнили, що це справді надійний та зручний у роботі посівний комплекс. Нам також дуже сподобалися умови придбання сівалки та сам підхід до справи з боку дилера — безплатно дали сівалку на випробування на наших полях, щоб ми побачили, як вона працює. До того ж ми отримали непогану ціну від продавця, а також змогли її придбати за програмою «5-7-9». Тобто нам в усіх питаннях пішли назустріч, — стверджує аграрій.

_______________________

ДО РЕЧІ

У базовій комплектації сівалки BEDNAR OMEGA OO_FL мають дві висівні котушки: одна — для дрібнонасінних культур, інша — для більших зернових. Але опційно сівалка може бути оснащена ще чотирма висівними котушками. Точність сівби забезпечує дозувальна система, яка має норму висіву від 0,6 до 650 кг на гектар.

_______________________

Нову сівалку привезли до господарства влітку 2023 року, причому відразу ж її налаштували та провели зрозуміле навчання щодо умов оптимальної експлуатації. Цікаво, що ця машина на той момент стала вже третьою моделлю OMEGA, яку придбали аграрії Львівщини.

«OMEGA однаково добре сіє і ранні зернові, і дрібне насіння ріпаку»

Ми запустили її в поле восени й відсіяли понад 700 гектарів — трохи допомогли відсіятися й сусідам. Посіяли за допомогою BEDNAR OMEGA озиму пшеницю і ячмінь, а також озимий ріпак. Одразу ж хочу зазначити, що ця модель однаково добре сіє і ранні зернові, і дрібне насіння ріпаку. Гадаю, що так само добре навесні вона впорається і з насінням сої. Хоча, на мою думку, цілковито універсальних сівалок не буває, але це саме той випадок, коли можна бути впевненим щодо якості сівби різних культур, — переконаний Ігор Веклин.

Технологія обробітку ґрунту на полях ФГ «Веклин» передбачає повну відмову від оборотної оранки. Під кукурудзу здійснюється глибоке розпушення, а під сівбу пшениці — провокативне дискування, а згодом після проростання падалиці — диско-лаповий обробіток на глибину 21–23 см.

Ми пробували працювати сівалкою BEDNAR OMEGA просто по стерні — в принципі вона нормально виконувала свою роботу, але тут багато залежить від ґрунту, — зазначає наш співрозмовник.

У господарстві 6-метрова зернова сівалка BEDNAR OMEGA OO 6000 FL агрегатується з 340-сильним трактором. Витрата пального є доволі помірною.

«Для нас дуже важливим є те, що тут відмінно реалізована функція припосівного внесення міндобрив»

Ми сіємо зі швидкістю 10–12 км/год і в принципі не поспішаємо. За робочу зміну сівалка спокійно закриває до 50 гектарів. Для нас дуже важливим є те, що тут відмінно реалізовано функцію припосівного внесення міндобрив у рядок. BEDNAR OMEGA ідеально точно витримує як норму висіву насіння, так і стартових добрив. А це на сьогодні є надзвичайно важливим, — наполягає Ігор Михайлович.

Справді, вартість мінеральних добрив сьогодні змушує практично всіх українських аграріїв вишукувати нові способи економії та водночас підвищення ефективності мінерального живлення посівів.

_______________________

ВАЖЛИВО!

Cистема дводискового кріплення Twin-Disc забезпечує кращу прохідність — на одній стійці розташовано по два диски. Х-подібна конструкція секцій дисків BEDNAR OMEGA дозволяє працювати в екстремальних умовах без зсуву сівалки під час роботи. Два ряди агресивних дисків впораються навіть в умовах посухи чи на важких і вологих ґрунтах або на ґрунтах із великою кількістю рослинних решток на поверхні.

_______________________

Раніше ми давали міндобрива традиційним розкидним способом, використовуючи гранули пострадянського виробництва. Але потім зрозуміли, що краще застосовувати нехай дорожчі, але якісніші добрива й вносити їх максимально точно. Тому, скажімо, під озимий ріпак ми дали по 70 кг/га КАС перед сівбою та від 100 до 200 кг/га комплексних добрив польського виробництва, до складу яких входить фосфор, калій, сірка, кальцій, цинк тощо. Ми їх даємо якраз за допомогою сівалки BEDNAR OMEGA, і машина це робить дуже точно, — стверджує Ігор Веклин.

Зазначимо, що в конструкції BEDNAR OMEGA двокамерний герметичний пластиковий бункер, розділений у співвідношенні 60 : 40, дозволяє здійснювати сівбу та вносити добрива одночасно. Дозування добрив і насіння повністю незалежні, бо сівалка має два дозувальні апарати з електромотором. Герметичні бункери з надлишковим тиском підвищують точність висіву, порівнюючи зі стандартною пневматичною сівалкою, де потік повітря може впливати на точність висіву. Добриво можна вносити в рядок чи міжряддя або розподілити і в рядок, і в міжряддя одночасно. Глибина закладання добрив регулюється незалежно від глибини висіву насіння. Точність дотримання глибини посіву забезпечується спеціальним паралелограмним кріпленням висівних сошників. Сівалка може мати міжряддя 12,5 або 16,7 см.

Пан Ігор також наголошує на неабиякій зручності експлуатації нової чеської сівалки.

Щиро кажучи, ми ще не бачили такої продуманої конструкції сівалки: щоб виставити норму, щось перевірити чи засипати, не потрібно лазити поміж цими «залізяками» чи розбирати пів машини. Все на виду, все під рукою, і це істотно заощаджує час, зусилля і нерви, — каже аграрій.

«Щиро кажучи, ми ще не бачили такої продуманої конструкції сівалки»

Справді, однією з головних особливостей BEDNAR OMEGA є те, що точку калібрування розташовано в задній частині агрегата, за сошниками. Більшість сівалок конкурентного сегмента мають калібрування, розташоване під бункером у найнижчій точці або над бункером, що має сенс, але зовсім не полегшує роботу механізатору. Те саме щодо розвантаження бункера — тут передбачено можливість легко наповнювати й розвантажувати великі мішки з насінням або хімією.

_______________________

НЮАНС

ДОДАТКОВЕ ОСНАЩЕННЯ

Чеський виробник передбачив у конструкції своєї зернової сівалки OMEGA можливість установлення широкого спектра опційного обладнання під конкретні умови роботи. Зокрема, тут можна встановити спеціальну вирівнювальну планку Crushbar і шинний коток Frontpack для попередньої підготовки ґрунту. У ФГ «Веклина» BEDNAR OMEGA працює із шинним котком Frontpack, який ідеально вирівнює ґрунт та чудово показує роботу в грубій борозні, стабілізуючи роботу сівалки. Також ця модель може оснащуватися висівним апаратом ALFA DRILL об’ємом від 400 до 800 л, призначеним для сівби дрібнонасінних покривних культур та для внесення мікрогранульованих добрив.

_______________________

Істотну консультативну допомогу ФГ «Веклин» надають як фахівці чеського виробника сівалки, так і офіційного дилера BEDNAR у Львівській області — компанії IN FORCE GROUP.

Машина ще зовсім нова, все працює ідеально, і я бачу, що її конструкція має дуже солідний запас міцності. Зі свого боку наші партнери постійно тримають на контролі стан сівалки — приїжджають, телефонують, щось підказують. Тому я впевнений, що вона відслужить у нас вірою та правдою ще багато сезонів, — посміхається Ігор Веклин.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38544
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27379
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14319
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.