Які новинки, продемонстровані відомим німецьким виробником сільгосптехніки на Agritechnica 2023, обов’язково знадобляться українським фермерам у новому сезоні

Минулої осені родинна компанія HORSCH перевершила саму себе, представивши добрих два десятки найрізноманітніших новинок спочатку на своєму заводі, а згодом — у Ганновері. Щиро кажучи, про всі практичні інновації HORSCH годі розповісти за один раз, а тому ми зосередимося на короткому огляді найактуальніших рішень для ринку України. І розповідати тут є про що!

Обробіток ґрунту

Вкрай запитуваними у вітчизняному рослинництві сьогодні є різноманітні легкі борони для закриття вологи та знищення паростків бур’янів. У цьому сегменті HORSCH запропонував таке цікаве рішення, як штригельна борона Cura ST із робочою шириною 18 або 24 м. За її допомогою можна ідеально вирівняти поверхню поля під висів насіння, порозбивати грудки й повидирати молоді бур’янці з корінням.

Основою конструкції Cura ST слугує потужна монолітна рама, а її 45-сантиметровий кліренс дає змогу працювати, зокрема, по досить високих сходах ярих культур. Як робочі органи тут виступають 8-міліметрові зуби, розташовані за 28 мм один від одного.

Зазначимо також спеціальну функцію для розворотів, що істотно полегшує роботу механізатора завдяки підійманню крил і допомагає уникати пошкодження рослин на краях поля. Також Cura ST може бути оснащена додатковою бороною для вичісування притиснутих бур’янів позаду основної конструкції з кріпленням до опорних коліс.

Надзвичайно ефективним рішенням є і нове покоління універсальних культиваторів Fortis 9 AS із робочою глибиною від 4 до 30 см. Тобто за його допомогою можна якісно та швидко здійснити як неглибоке лущення стерні та передпосівний обробіток, так і потужну основну підготовку ґрунту. Fortis 9 AS пропонує широкий асортимент різновидів лап і наконечників й може сміливо застосовуватися як безвідмовний високопродуктивний (майже 9 м ширини) універсальний культиватор. Додамо, що тут установлено інтегровану систему підсилення тягового зусилля, яка переносить до 1,2 т ваги на задню вісь трактора, щоб запобігти буксуванню.

Додасть ефективності кожному господарству й оновлена дискова Joker 12 RT, розрахована на найскладніші умови роботи як по стерні, так і попередньо обробленому полю. Агрегат чудово подрібнює грудки, перемелює солому та рівномірно змішує її із ґрунтом. Ширина захвату 12,25 м дає змогу робити це з неймовірною продуктивністю.

___________________________

ЦІКАВО, ЩО…

Перші нові моделі Joker 12 RT були протестовані на українських полях. «Цей агрегат був застосований для різних операцій на різних за типами ґрунтах. З усіма завданнями, що були поставленні агрономічною службою, зокрема в осінню підготовку ґрунту під сівбу нового врожаю, агрегат справився на відмінно», — поділився своїми враженнями від роботи Joker 12 RT Олександр Карась, головний інженер СТОВ «Говтва» кластера «Полтава-Південь» групи компаній «Кернел».

___________________________

Як робочі органи Joker 12 RT має потужні зубчасті диски діаметром 52 або 58 см або спеціальні диски CoverCrush діаметром 52 см. Якщо перші краще застосовувати для обробітку ґрунту на глибину до 15 см, то CoverCrush призначено для мілкого обробітку до 8 см. Завдяки великій площі контакту вони здатні подрібнювати велику кількість решток із незначним їх перемішуванням.

Дуже ефективним рішенням для наших фермерів вбачається і передпосівний культиватор-лущильник Cruiser 7-9 XL, оснащений новими стійками FlexGrip. Ця машина ідеально провадить обробіток ґрунту на глибину до 15 см, її можна застосовувати як для обробітку жорсткої стерні з великою кількістю пожнивних решток, так і для вологоощадного рівномірного передпосівного обробітку.

Уже згадувані стійки FlexGrip захищено спеціальним блоком, витримуючи навантаження до 180 км. Це, зокрема, гарантує точне дотримання робочих налаштувань як вглиб, так і по ширині захвату. Потужні лапи завширшки 5, 8, 10 або 20 см гарантують якісне розпушування ґрунту з подрібненням рослинних решток. І як фінальна родзинка для довершення композиції пропонується широкий вибір котків, яким завжди славився HORSCH.

Для кращого догляду за просапними культурами та зниження витрат на «хімію» німецький виробник запропонував таке тонке ефективне рішення, як культиватор Transformer VS із робочою шириною захвату 6, 9 і 12 м та регульованими міжряддями від 25 до 30 см. Тобто в ранніх фазах розвитку рослин ми маємо змогу акуратно розпушувати міжряддя, забираючи понад 90% пророслих бур’янів і падалиці.

Від інших агрегатів такого типу Transformer VS відрізняється вкороченою конструкцією машини з центральною рамою та повністю інтегрованими бічними секціями, що втягуються. Завдяки цьому потрібно менше підйомне зусилля, і можна працювати з менш потужними тракторами. Окрім того, істотно покращено точність ведення по рядках потужних лап завширшки 15, 18 або 23 см.

Однак це далеко не все, адже Transformer VS має систему камер для точного ведення, до того ж можна обирати між кольоровим розпізнаванням рядків у форматі 2D та чорно-білим розпізнаванням рядків у форматі 3D. І навіть розпізнавати малі рослини заввишки від 2 см. Тобто жодних пропусків, перекриттів і, звісно, пошкодження культурних рослин.

Сівалки

Нову анкерну сівалку Sprinter 12.25 SC із дво- чи трисекційним бункером на 6300 л призначено передусім для точного прямого висіву у стерню. Новинку оснащено потужними анкерними сошниками з пристосуваннями для очищення посівної борозни від пожнивних решток, щоб насінині ніщо не зважало проростати. Можна обрати між трьома різними варіантами сошників під конкретні умови роботи.

Стійки у Sprinter розташовано з проміжком 25 см і витримують навантаження до 180 кг. Точність руху кожного сошника та чіткий висів гарантується завдяки індивідуальному притискному колесу.

До важливих оновлень у модельному ряді сівалок HORSCH належить і оновлена Pronto 7 DC, яка забезпечує точний висів і появу дружних сходів на швидкості до 15–16 км/год, провадячи точний висів усіх видів зернових та дрібнонасінних культур. Двосекційний бункер із системою G&F дає змогу вносити насіння та добрива в один посівний горизонт.

У конструкції Pronto 7 DC передбачено використання як класичних сошників TurboDisc, так і унікальних нових сошників ParaDisc. Особлива конструкція паралелограмної підвіски сошника ідеально підходить для якісного висіву на дуже важких твердих ґрунтах.

Звісно ж зазначимо, що унікальний посівний комплекс HORSCH Avatar SD та SL отримав нові ефективні оновлення. Відтепер ці машини доступні вже із шириною 8, 9 та 10 м. Можна обирати різні варіанти бункерів із двома чи трьома секціями, а також установлювати різне додаткове обладнання. Скажімо, спеціальні очисники ряду, щоб ефективно працювати на полі з великою кількістю пожнивних решток.

До того ж Avatar може висівати водночас дві різні культури та ще й на різну глибину, а також висівати з подвійним міжряддям. Також новинку оснащено системою AutoForce, завдяки якій притискне зусилля сошників змінюється в автоматичному режимі залежно від щільності ґрунту. Тобто створює передумови для отримання дружних сходів.

Обприскувачі та розкидачі міндобрив

HORSCH упевнено збільшує кількість модифікацій своїх обприскувачів LEEB, послуговуючись власним залізним правилом: кожен фермер повинен отримати саме таку машину, що оптимально підходить для його вимог та умов роботи. Тут варто зауважити на оновлену модель самохідного обприскувача — HORSCH Leeb VL із кліренсом 200 см!

Машина може змінювати ширину колії (від 2,6 до 3,5 м або від 3 до 4 м), щоб спокійно працювати на різних культурах із різними міжряддями, по максимуму використовуючи корисну площу полів. Потужність двигуна може пропонуватися у різних варіантах — невдовзі з’явиться модель із 8,7-літровим 460-сильним двигуном! Обсяг бака становить 5000, 6000 або неймовірних 8000 л.

___________________________

PRECISIONSPRAY

ШИРОТНО-ІМПУЛЬСНА МОДУЛЯЦІЯ — НАЙСУЧАСНІША ТЕХНОЛОГІЯ ОБПРИС­КУВАННЯ

PrecisionSpray — це система широтно-імпульсної модуляції, яка відкриває й закриває форсунки з частотою 20 Гц. Це забезпечує безступінчасте регулювання норми внесення за незмінного тиску й розміру краплі за різної швидкості руху й зі збереженням усіх заданих параметрів обприскування. Таким чином, можна застосовувати форсунки з більшим корпусом, які не вразливі до забивання, а необхідна кількість різнокаліберних форсунок зводиться до мінімуму. Для оптимального поздовжнього й поперечного розпилення розчину форсунки вмикаються й вимикаються поперемінно. Система повністю інтегрована в програмне забезпечення обприскувачів HORSCH та ISOBUS: Компенсація на розворотах і застосування аплікаційних карт дає змогу уникнути перекриття або зниження дози робочого розчину на цих ділянках поля. Це забезпечує рівномірний обробіток посівів з мінімальними витратами ЗЗР, запобігає утворенню резистентності і робить обприскувач ідеальним інструментом для технології точного землеробства.

___________________________

Висока точність і продуктивність роботи тут апріорі є гарантованими. До того ж оновлений Leeb VL отримав покращену кабіну з можливістю амортизації, новий термінал керування та ручне керування, створене спеціально для обприскування.

Для тих аграріїв, котрі по-новому дивляться на внесення міндобрив, німці пропонують взагалі унікальне рішення на базі самохідного обприскувача. Це номінований на звання «Машина року — 2024» у категорії догляду посівів сільгоспкультур перший у світі пневматичний штанговий розподілювач добрив Leeb Xeric 14 FS, що спроможний вносити гранули ідеально рівномірно і точно — через штангу! Причому однаково добре працювати як із якісними гранулами, так і не дуже, що вкрай актуально для України. Робоча ширина Leeb Xeric 14 FS становить до 48 м, а обсяг бункера досягає 14 м³. Машина може вносити добрива на швидкості до 20 км/год, що істотно перевищує можливості причіпних розкидачів.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41422
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.