В Україні працює вже багато сотень самохідних і причіпних обприскувачів TECNOMA — надійних помічників аграріїв у завданні ефективного захисту рослин. Ще минулого сезону французький виробник презентував якісні оновлення в лінійці своїх обприскувачів. Уже на Agritechnica 2023 ми мали змогу дізнатися про, без перебільшення, революційні рішення для підвищення точності та якості внесення препаратів від TECNOMA.

Так, компанія TECNOMA створила власний алгоритм керування точковим обприскуванням, залучивши інноваційні розроблення у сфері точного захисту. Зокрема, це широко відоме рішення Climate FieldView™ від BAYER та точне картографування полів за допомогою дронів і супутників Telespazio, — розповідає присутній на виставці Сергій Вотяков, керівник українського представництва компанії TECNOMA.

Що це означає на практиці?

Мабуть, кожен агроном підтвердить, що суцільне внесення гербіцидів на посівах культурних рослин — це не дуже добре рішення. Адже навіть найдосконаліший спеціалізований гербіцид — це речовина, призначена для знищення рослин. Хай і вибіркового знищення, але, потрапляючи на листочки культурних рослин, будь-який гербіцид спричиняє дуже серйозний стрес.

Рослини повільніше розвиваються, й, зрештою, це може негативно позначитися на врожайності. Якщо ж на полі є додаткові стресові чинники, скажімо, брак вологи, то суцільне внесення гербіциду може наробити великої біди.

Проте справа тут не лише в агрономічному, а й в економічному аспектах.

Якщо ми вносимо гербіцид тільки на бур’яни, оминаючи культурні рослини, то економія дорогих препаратів досягає 30, 40, 50 і більше відсотків! Це надзвичайно ефективний спосіб суттєво знизити собівартість вирощування врожаю, — зазначає Сергій Вотяков.

Інноваційна технологія для точкового обприскування, представлена TECNOMA, передбачає максимальну простоту застосування технології.

Не потрібно оснащувати обприскувач дорогими камерами: усі машини від TECNOMA готові отримувати мапи стандартної форми (SHP) або у форматі ISOXML. Мапу створює незалежний постачальник послуг, який збирає всі дані за допомогою дронів або супутників, — пояснює керівник українського представництва компанії TECNOMA.

Ці дані аналізують для створення точної мапи засмічених бур’янами територій, що інтегруються на карту поля. Далі —
машина автоматично керує обприскуванням у режимі посекційного керування штангою. Відповідно до зон, які потрібно обробити, обприскувач змінює норму виливу по всій ширині штанги посекційно — згідно з картою поля.

І тепер звернімо увагу на найважливіше: це не якесь перспективне розроблення не дуже близького майбутнього, яких не бракує нині на ринку, а цілковито робоча технологія!

Самохідні ­обприскувачі TECNOMA мають обладнання для точного обприскування вже в базовій комплектації, а на причіпних машинах його можна встановлювати опційно, — наголошує Сергій Вотяков.

Тобто фермер буквально вже на початку наступного сезону може заходити в поле й точково знищувати бур’яни, заощаджуючи від 40 до 60% препаратів і запобігаючи появі стресів у рослин.

Тут доречно згадати про таку інноваційну розробку TECNOMA, як система OSS+, яку вже не перший рік успішно застосовують в обприскувачах французького виробника.

__________________________

OSS+

Ця технологія передбачає наявність двох або чотирьох форсунок замість однієї у поєднанні із системою постійної циркуляції рідини AGP. Електронний блок керування миттєво обраховує актуальні показники робочої швидкості й тиску в системі, корелюючи їх із заданою нормою виливу. Далі система OSS+ автоматично вибирає потрібну форсунку чи комбінацію форсунок, забезпечуючи оптимальний тиск і точну дисперсію краплі, гарантуючи неухильне дотримання норми внесення та стабільного факела розпилення.

__________________________

Незалежно від швидкості руху обприскувача система OSS+ забезпечує точну норму виливу, стабільний тиск і рівномірне покриття робочим розчином усього листкового апарату рослин. Кожна крапля препарату витрачається зі 100-відсотковою ефективністю, що дає змогу працювати з мінімальними нормами внесення.

Поєднання інноваційності та надійності конструкції обприскувачів — це фірмова особливість TECNOMA. Історія нашої компанії розпочалася ще у 1950-х роках, і відтоді наші конструктори завжди дотримувалися цих двох принципів. Гадаю, кожен український власник обприскувача TECNOMA погодиться з моїми словами, — посміхається Сергій Вотяков.

Це безпосередньо стосується нової лінійки самохідних обприскувачів TECNOMA Laser із різними варіантами місткості бака та довжини штанги. Ці машини оснащено усіма технологіями для точного внесення робочого розчину. За стабільність штанги відповідає унікальна активна підвіска вісі AXAIR з корекцією навантаження. Потужність двигуна Deutz становить 270 к. с., а продуктивність гідравлічного насоса досягає 360 л/хв. Двигун працює в парі з високоефективною гідростатичною трансмісією REXROTH, оснащеною двома робочими насосами зі змінним об’ємом і чотирма швидкісними двигунами на всі тягові колеса.

Аби найефективніше захищати всі сільгоспкультури в різних фазах вегетації, в моделі TECNOMA Laser передбачено гідравлічну зміну висоти кліренсу в діапазоні від 125 до 180 см. Окрім того, мається широкий спектр регулювань ширини колії, залежно від наявних умов роботи, — зазначає представник TECNOMA.

Фактично французькому виробнику вдалося створити доступний самохідний обприскувач із високою надійністю виготовлення й оснащений передовими системами для точного і продуктивного захисту рослин.

Аналогічно можна схарактеризувати й причіпні моделі TECNOMA. Передусім — оновлений причіпний обприскувач TECNIS 1.0. Машину оснащено баком на 2500 л робочого розчину та штангами з гідравлічним складанням і LED-підсвічуванням, завдовжки 18, 20, 21 та 24 м. Продуктивність гідравлічного насоса TECNIS 1.0 становить 250 л/хв. У конструкції також передбачено резервуар для промивання системи на 260 л.

Конструкція TECNIS 1.0 передбачає максимальний захист від розхитування штанги й ідеальне копіювання поверхні поля. Тут наявна осьова підвіска на центральному шарнірі з гідравлічним регулюванням нахилу. Штангу встановлено на паралелограмі з гідроциліндрами, оснащеними азотними акумуляторами для оптимальної амортизації, — пояснює фахівець.

Додамо, що TECNIS 1.0 розраховано передусім для невеликих і середніх господарств, а також для окремих ділянок у великих агрокомпаніях. Ця новітня модель може оснащуватися усіма сучасними рішеннями для максимальної точності й продуктивності роботи. Утім, як і всі обприскувачі TECNOMA.

Наголосимо, що французький виробник машин для захисту рослин спеціалізується тільки на цьому сегменті продукції, а отже, в TECNOMA на цьому розуміються. Найкращим підтвердженням цього є відмінна репутація самохідних і причіпних обприскувачів TECNOMA в багатьох господарствах практично у всіх регіонах України. Власне, тому з особливою цікавістю очікуватимемо ще більше новацій від французів на наших полях!

Мальчувальний метод обробітку ґрунту в Степу...

Експлуатація та інтенсивна експлуатація чорноземів Степу протягом тривалого періоду призвело до...

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36699
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26083
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13468
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.