На виставці Agritechnica 2023 багато уваги було приділено точному внесенню і техніці для обробітку ґрунту. Які новинки в цій царині представила компанія Kverneland, читайте у цьому матеріалі

Механіка в дії

Передусім зазначимо оновлення асортименту в сегменті механічної боротьби з бур’янами. Це міжрядний культиватор Kverneland Onyx, який було розроблено для боротьби з бур’янами як у широкому міжрядді (наприклад, на кукурудзі до 80 см), так і у вузькому (від 12,5 см) на зернових, зокрема на пшениці.

Його особливість ― система оптичного ведення рядка Kverneland Lynx. Точне ведення досягається за допомогою камер — одна камера контролює одразу три рядки. На вузькі агрегати завширшки 6 м виробник рекомендує встановлювати одну камеру, на ширші ― дві. Камери мають високу роздільну здатність HD і функції колориметра, тобто можуть розрізняти до 30 тис. відтінків зеленого й до 30 тис. відтінків інших культур. Керування та контроль системи здійснюється через термінал у кабіні трактора з кольоровим сенсорним екраном.

Також зазначимо ротаційну борону Helios. Вона забезпечує ефективне механічне знищення бур’янів із високою продуктивністю на різних швидкостях (від 6 до 15 км/год) з мінімальним впливом на вегетуючі рослини.

Kverneland Helios пропонують із шириною захвату від 3 до 6,40 м, що дає змогу адаптуватися до індивідуальних концепцій ведення сільського господарства і широкого спектра завдань із прополювання бур’янів навесні та восени.

Розпушуючи після дощу вкриту ґрунтовою кіркою поверхню верхнього шару ґрунту, Helios сприяє сходам насіння, відновлює водний і повітряний обмін, стимулюючи фізико-хімічні реакції та життєдіяльність ґрунту. Це збільшує мінералізацію та сприяє засвоєнню азоту й загалом призводить до кращого обробітку ґрунту для здорового розвитку рослин. Рівномірна глибина обробітку залежно від висоти сходів і глибини сівби знижує вплив на посіви. Точне регулювання тиску на зубчаті колеса дає змогу працювати так інтенсивно, як це потрібно, що максимізує продуктивність і вихід продукції.

Наступна новинка — штригельна борона Arcadia. Вона забезпечує широкий діапазон тиску до 5 кг на кожен із зубів. 420 зубів діаметром 7 мм розподілено по семи рядах, що дає змогу легко проходити рослинним решткам. Відстань між зубами в ряду становить усього 2,8 см.

Arcadia може працювати з різним кутом нахилу зубів, який можна регулювати абсолютно незалежно, до того є за допомогою гідравліки, й контролювати через ISOBUS-термінал. Для підтримання рівномірного розподілення тиску на зуби кожна секція має свою пружину натягу. Важливо зазначити, що тиск на зубці та кут їх нахилу регулюються незалежно з кабіни трактора — це запатентована система, що стане в пригоді і конвенційним, і органічним виробникам.

Пучкове внесення добрив

Компанія Kverneland розробила унікальну систему внесення добрив під час висіву Pudama. З її допомогою фермер може заощадити щонайменше 25% добрив. Як? На сівалці встановлюють пневматичний клапан, який періодично пульсувальним повітрям продуває щітку, у якій накопичуються добрива. Частоту продування задає датчик висіву насіння. Із системою Pudama добрива лягають чітко під насінину й дають максимальний результат. За нинішньої ціни на добрива фермер отримує колосальну економію. Компанія вже перевірила систему під час практичних дослідів у 2022–2023 роках.

Pudama особливо ефективна, коли немає сенсу вносити добрива стрічковим способом через велику відстань між насінинами. Розробники стверджують, що з її допомогою фермер може заощадити щонайменше 25% добрив. Якщо говорити про Німеччину, то йдеться про економію 81 тис. тонн добрив на рік.

Точне внесення

У компанії вважають, що диференційне внесення добрив і засобів захисту рослин — це першочергові кроки, що має зробити фермер для підвищення ефективності виробництва за допомогою точного землеробства.

Наприклад, у лінійці техніки Kverneland усі типи обприскувачів можуть працювати з технологією Spot Spray — для використання цієї функції додаткові датчики чи камери не потрібні. Якщо фермер має навіть найпростіший обприскувач з лінійки Kverneland, наприклад із 7-секційною штангою завширшки 28 м, він уже може працювати зі Spot Spray, тобто з автоматичним увімкненням і вимкненням секцій обприскувача на основі карти-завдання. Активація системи Spot Spray коштує 540 євро одноразово, вона чинна протягом усього строку експлуатації техніки.

Також Kverneland пропонує систему посекційного контролю та диференційного внесення мінеральних добрив на розкидачах GEOSPREAD. Це дає змогу фермеру економити на використанні добрив на тих ділянках, де внесення недоцільне.

Система IsoMatch FarmCentre

Техніку Kverneland уже оснащено терміналами для роботи з цифровими платформами. Клієнту потрібно тільки придбати стартовий пакет FarmCentrе, що містить модем і SIM-картку, трафік для якої проплачено на рік наперед.

Стартовий пакет коштує 1500 євро, і до нього вже додано агрономічні сервіси MyDataPlant: карти диференційного внесення та сівби, аналітика стану ґрунту й посівів тощо. Клієнти, які оформлюють передплату на рік, мають доступ до індексу вегетативної маси на своєму полі, починаючи з 2016 року.

Оскільки компанія MyDataPlant має представництво в Україні, її фахівці готові надати фермеру допомогу в створенні карт-завдань, в аналізі та внесенні даних. Програма допомагає аналізувати дані супутникових знімків. Якщо на техніці фермера встановлено додаткові датчики, наприклад датчики врожайності на комбайні або ґрунтові датчики TrueView від Great Plains, то система підтягуватиме ці дані також.

Система дає змогу відстежувати помилки в роботі техніки, аналізувати її ефективність та інші параметри. Є можливість отримати поглиблені й розширені дані щодо швидкості руху, витрат пального, вольтажу, температури плат тощо.

Інтерфейс програми зручний у користуванні й інтуїтивно зрозумілий. На стартовій сторінці користувач бачить карту свого господарства. На карті у вигляді піктограм зображено техніку: трактори, комбайни, обприскувачі. Завдяки такій інтерактивній карті користувач у режимі реального часу бачить розміщення своєї техніки тйа може відстежувати її маневри. Перелік техніки, під’єднаної до системи, також доступний в окремій вкладці.

Щоб користуватися системою FarmCentre, потрібен Isobus-термінал від Kverneland і причіпна машина, під’єднана через систему Isobus до трактора. Інше додаткове обладнання не потрібно. Термінал постійно під’єднаний до Інтернету, тож немає потреби користуватися флешкою або іншими змінними носіями інформації: карти завдань можна завантажувати в систему телеметрії й завжди мати їх під рукою.

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40817
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28763
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15460
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.