Сезон експлуатації обприскувачів добіг кінця, а разом із ним – починається період ретельного вибору нових машин для захисту рослин. З кожним роком у сільському господарстві зростає відсоток використання високопродуктивних самохідних обприскувачів та, відповідно, зростають вимоги аграріїв до такої техніки.

Найперший критерій, який слід звернути увагу – це продуктивність за збереження належної якості обробки посівів. Інтенсивна і не лише технологія вирощування сільгоспкультур передбачає вкрай стислий термін для внесення пестицидів та мікродобрив.

Тому сучасний самохідний обприскувач має бути здатним декілька сотень гектарів за добу. Фактично – за один день внести, наприклад, інсектицид на ріпаку в середньому господарстві або фунгіцид на пшениці, виключивши можливість спалаху чисельності шкідників або зростання активності збудників захворювань рослин.

Сьогодні в господарствах площею від 2000 гектарів просто несерйозно говорити про машини для захисту рослин з об'ємом бака менше 3200 літрів та довжиною штанги менше 30 м. В ідеалі краще відразу вибирати самохідний обприскувач з баком на 4000-5000 л робочого розчину та штангою на рівні 36-42 м. Це дасть змогу істотно заощадити дорогоцінний час.

Також необхідно забезпечити максимально повне змішування препаратів з водою. Як варіант використовувати додатково спеціальні польові міксери для підготовки робочого розчину або привозити його в цистернах на поле.

Часто доводиться працювати на полях неправильної форми із нерівним рельєфом. Робочі завдання для обприскувача додатково ускладнюються на вологому в'язкому ґрунті. Тому машина повинна мати достатню прохідність і запас потужності, а також ефективну систему компенсації тиску у форсунках. Якщо ми вносимо дорогі якісні препарати, то відповідно зростають вимоги до електронного оснащення обприскувача.

Ще один пов'язаний з цим нюанс – необхідно мати принаймні два-три набори розпилювачів для роботи в різних умовах. У цьому випадку машина буде здатна дійсно якісно вносити різні типи препаратів за різних умов роботи, наприклад, відчутного вітру.

Сьогодні істотно зростають вимоги до висоти кліренсу самохідних обприскувачів. Але з іншого боку, високий кліренс обприскувачів потрібен далеко не завжди, а в деяких випадках він навіть ускладнює роботу, наприклад, напровесні на в'язкому грунті та на нерівному рельєфі поля.

_________________________

Стає все більш затребуваною така без перебільшення революційна конструкційна особливість окремих моделей обприскувачів як гідравлічно змінюваний кліренс

_________________________

Відповідно, стає все більш затребуваною така без перебільшення революційна конструкційна особливість окремих моделей обприскувачів як гідравлічно змінюваний кліренс. Завдяки цьому більшу частину операцій із захисту посівів можна зробити у звичайному режимі, а при обробці високорослих культур у пізніх фазах вегетації підняти машину до максимального значення кліренсу.

Ще одна, без перебільшення, незамінна функція – можливість гідравлічного регулювання колії.

Незалежно від типу трансмісії обприскувача має забезпечуватися плавне перемикання швидкостей та бажано наявність незалежних двигунів для керування гідравлікою. Це дозволяє гарантовано забезпечувати потрібну продуктивність гідравліки та зазначену норму виливу робочої рідини.

Великою перевагою буде і наявність активної задньої гідравлічної підвіски зі стабілізаторами поперечної стійкості. При проходженні різких поворотів та на схилах вона забезпечуватиме стійкість машини, а також паралельність осі та рами.

Василь Черкас

Китай дарує світу нову сільськогосподарську...

На власній продовольчій безпеці цивілізація, історія якої нараховує майже 5 тисяч років, як то...

Чотири поради для агрономів, які планують...

В 2023 році в країні площі під соняшником зросли майже на 7% порівняно з попереднім роком через...

АгроХім - дистрибютор засобів захисту рослин в...

Дистрибуційна компанія АгроХім: надійний постачальник засобів захисту рослин, насіння та добрив У...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

33317
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

23465
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

11660
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.