Нині вже остаточно зрозуміло, що гризуни завдають шкоди й із ними потрібно боротися. Якої саме шкоди та як ефективно з ними боротися — розповімо в цій статті.

Усі гризуни надзвичайно ненажерливі, швидко розмножуються і розвиваються. Протягом року можуть спостерігатися три й більше поколінь. Частина з них, як-от миші, щури та ховрахи, переносять небезпечні інфекційні хвороби людини. На сільськогосподарських угіддях України сьогодні найпоширенішими та найчисленнішими гризунами є полівка звичайна, полівка гуртова, нориця руда, миша польова і миша курганчикова.

Втрати, завдані гризунами, важко визначити кількісно: в середньому вони сягають 3 кг на особину. Один щур, наприклад, за добу виділяє шість-сім екскрементів і 20–30 мл сечі. Своїми виділеннями він може забруднити до тисячі зерен крупи. Гризуни пошкоджують також посіви багаторічних трав, овочеву групу рослин, коренеплоди, взимку пошкоджують дерева. За високої чисельності можуть знищити чималу частину врожаю.

Щоб запобігти втратам урожаю і поширенню захворювань, рекомендуємо застосовувати родентицид Талон® компанії «Сингента».

Родентицид Талон® у вигляді гранул і воскових брикетів — надзвичайно привабливий для споживання навіть за наявності альтернативних джерел харчування. Це забезпечує поїдання такої кількості засобу, якої достатньо для загибелі після одного споживання.

Застосування

Універсально високоефективний родентицид легко дозується, ідеально підходить для закладання приманок.

У приміщеннях: склади, сховища, господарські споруди, магазини, заклади громадського харчування.

Принади розміщують у місцях скупчення гризунів — контролюють їх щотижня. У разі поїдання принаду поповнюють. Щоб запобігти поїданню свійськими тваринами, принаду слід класти в спеціальний контейнер.

Нещодавно було розширено реєстрацію родентициду для застосування в полях і багаторічних насадженнях.

У сільському господарстві:

• на полях (зернові колосові (озимі) культури, ріпак озимий);
• плодові насадження.

Гранули чи воскові брикети розкладають у жилі нори й прикопують. Суворо забороняється розкидати принаду в міжряддя культури, на ґрунт.

Високоякісна злакова основа й низка смакових добавок забезпечують Талон® найвищий показник привабливості для гризунів серед інших родентицидів. Вища ефективність препарату означає застосування меншої кількості родентициду для досягнення вищого рівня контролю чисельності гризунів, що дозволяє скоротити вплив на нецільові організми та навколишнє середовище.

Головні переваги:

• висока смакова привабливість для гризунів;
• привабливий для споживання навіть за альтернативних джерел харчування;
• легко дозується завдяки однорідності й розміру гранул;
• рівномірне розподілення діючої речовини по всіх гранулах;
• надійний: забезпечує ефективний контроль за один прийом порції;
• контроль резистентних популяцій;
• завдяки препаративній формі (воскові брикети) вдвічі довше зберігає свої властивості в умовах підвищеної вологості;
• містить bitrex™ — засіб для запобігання проковтування нецільовими об’єктами.

Віталій Ільченко: «Українські компанії повинні...

В Ukravit не чекають на закінчення війни, а фокусуються на роботі, щоб розвиватися й фінансово...

Заробити на сушарці

Наявність ефективного зерносушильного комплексу в господарстві дає змогу не лише суттєво заощадити...

Галина Борачок: «Для Аграрного сектору пріоритет...

Як перетворити філію заводу профнастилу й сандвіч-панелей на надійного партнера агронапряму й...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

43240
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30138
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

16632
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.