Як працює посівна техніка Väderstad на полях ТОВ «Екоферма Ярос Агро», розташованому на Хмельниччині

Попри те, що на вітчизняному ринку сівалок точного висіву постійно з’являються нові моделі, Väderstad Tempo є пріоритетом для багатьох українських аграріїв. У цьому ми вкотре переконалися, відвідавши відоме господарство ТОВ «Екоферма Ярос Агро», поля якого лежать у Городоцькому районі Хмельницької області. Його власник Богдан Васильович зробив ставку на швидкісний точний висів із сівалками шведського виробника Tempo F8, і це приносить реальні економічні результати.

Керівник ТОВ «Екоферма Ярос Агро» Богдан Осадчий — молода енергійна людина, однак має вже солідний аграрний досвід. Його трудова діяльність — до речі, економіста за освітою — розпочалася ще 2008 року в одному з найвідоміших вітчизняних агрохолдингів. Мірою того, як Богдан Васильович детально заглиблювався у сільськогосподарську тематику, до нього прийшло усвідомлення, що йому до снаги розпочати власну аграрну справу.

Я орієнтуюся передусім на найсучасніші світові технологічні рішення, як це дозволяють наші поточні фінансові можливості. Світ не стоїть на місці, розвивається, тому я намагаюся стежити за новими розробками у всьому, що стосується нашої роботи, — розповідає керівник ТОВ «Екоферма Ярос Агро».

За роки роботи в Кремінній Городоцького району нашому співрозмовнику вдалося створити міцне прогресивне агрогосподарство, яке впевнено тримається на плаву, попри нинішні негаразди, спричинені російською агресією.

На початку повномасштабної війни було дуже складно працювати, та й тепер непросто. Нам дуже допомогло те, що ми мали власну інфраструктуру, сучасну техніку і відповідальних людей, готових працювати іноді через «не можу». Цієї весни до економічних викликів додалися і певні погодні труднощі. Скажімо, ми не встигали через постійні дощі з передпосівною культивацією, тому мусили сушити ґрунт у два сліди, вичікуючи, коли можна буде зайти в поле із сівалками, — каже Богдан Осадчий.

Земельний банк ТОВ «Екоферма Ярос Агро» становить близько 2000 га. Тут вирощують озиму пшеницю та озимий ріпак, а також соняшник. Однак основна культура — кукурудза, під яку відводять до 800 га угідь. Пильну увагу звертають на сівозміну як дієвий інструмент збереження родючості ґрунтів.

Наше господарство від початку «заточено» саме під кукурудзу, і на технологію вирощування цієї культури ми звертаємо основну увагу. Справді, «королева полів» сьогодні передбачає відомі труднощі з післязбиральною доробкою та реалізацією, але ми не збираємося відмовлятися від цієї культури. Ми маємо власну сушарку і маємо відмінну посівну техніку, — пояснює Богдан Васильович.

Фермер має досвід роботи із сівалками точного висіву різних виробників і, як ми зазначали, вкрай ретельно підходить до вибору техніки для роботи. Зокрема, прислухаючись до думки колег.

Коли чотири роки тому вибирав сівалку, то всі знайомі як змовилися: бери тільки Väderstad Tempo — і все! Бо для кукурудзи — це супер рішення, у якого просто немає конкурентів. Причому вона чудово сіє й інші культури. Ну, я послухав людей, поїздив по виставках, по демозаходах і, забігаючи наперед, скажу: не помилився. До нас час від часу привозять сівалки інших виробників для демонстрації, то я скажу, що до наших Tempo їм далеко, — стверджує Богдан Осадчий.

Сукупні площі під кукурудзою та соняшником у ТОВ «Екоферма Ярос Агро» досягають 1500 га. Хоча західна частина Хмельниччини й уважається відносно забезпеченим вологою регіоном, але розподілення опадів є вкрай нерівномірним. Трапляється, що для того, аби відсіятися в оптимальні терміни, в аграріїв є буквально кілька днів.

Головне, що мене цікавило у виборі сівалки — це якомога вища точність розподілення насіння в поєднанні з реальною високою продуктивністю роботи. Посієш вчасно й до того ж — якісно і будеш мати результат. Будь-які відхилення від цих стандартів — і економіка вирощування культури відразу знижується, — пояснює Богдан Васильович.

Власне, про точність висіву красномовно свідчать вимірювання, здійснені на полях господарствах. Точність розподілення насіння кукурудзи після проходу Väderstad Tempo F8 становить 93–96%. Ідеться як про розміщення насіння в рядку, так і про надзвичайно точне дотримання глибини висіву. Це ж, своєю чергою, означає гарантоване отримання дружних сходів, що підвищує ефективність подальшого догляду за посівами й, зрештою — фінальну врожайність.

_________________

Точність розподілення насіння кукурудзи після проходу Väderstad Tempo F8 становить 93–96%

_________________

З тим сівба кукурудзи на полях ТОВ «Екоферма Ярос Агро» відбувається із середньою швидкістю 14 км/год. Відповідно, з 8-рядною сівалкою закривають до 95 га площ за світловий день.

Väderstad Tempo F8 у господарстві агрегатують із трактором John Deere 6-ї серії. Витрата пального за максимального навантаження з одночасним унесенням міндобрив не перевищує 6–6,5 л/га.

Разом із висівом кукурудзи ми даємо міндобрива у досить великих нормах. Цього року давали карбамід. З цією метою зміщуємо сошники приблизно на 10 см убік сошника висіву насіння, щоб не інтоксикувати насінину безпосереднім контактом із міндобривом і водночас забезпечити якісне азотне живлення сходів на початкових етапах розвитку. Саму насінину сіємо на 4–5 сантиметрів углиб, — пояснює Богдан Осадчий.

За його словами, вже досить тривале використання Väderstad Tempo F8 для сівби цієї культури дає змогу розраховувати на стабільно високу врожайність.

Звісно, що тут багато залежить від погодних умов у конкретному сезоні, на які ми не можемо впливати. Тому врожайність кукурудзи у нас бувала і 11 т/га, і 13 т/га, а на окремих полях і 18 т/га в «мокрому» заліку. Я не провадив спеціальних замірів, але гадаю, що певна частка успіху таких результатів полягає якраз у роботі швидкісних сівалок точного висіву Väderstad Tempo. Так, з одного боку, це не найдешевша техніка, але з іншого, коли я побачив, як вона чітко і швидко кладе насіння в ґрунт, то можу сказати, що вони окупили себе вже на перших полях, — переконаний Богдан Васильович.

Керівник ТОВ «Екоферма Ярос Агро» звертає нашу увагу і на такий вкрай важливий показник ефективності роботи сільгосптехніки, як зручність і швидкість налаштувань.

У разі з Väderstad Tempo це буквально десять хвилин. Усе виставляється дуже просто, зручно і відразу можна працювати, не турбуючись, чи витримуються налаштування. Ми у цьому вже давно переконалися. До мене якось привозили сівалку іншого виробника — на випробовування. Не можу нічого сказати, може це достойна модель, але ж її продавці налаштовували добрих пів дня і ніяк не могли почати нею працювати. І якщо вони з нею так довго мучилися, то, можу уявити, як би з нею «розважалися» ми… У цьому плані Väderstad Tempo також поза конкуренцією, — розповідає Богдан Осадчий.

І таких позитивних «дрібничок» у конструкції Väderstad F8 Tempo Богдан Васильович може перелічити чимало.

Теж привозять якусь сівалку — а в ній драбина, щоб добратися до бункера зовсім не з того боку — не так, як у наших Tempo. Щоб туди добратися, потрібно порушувати техніку безпеки. Так само, коли переходиш з одного гібрида на інший, то в Väderstad Tempo відкрив лючок і спокійно зсипав залишок, а от в деяких інших сівалках хоч бери й пилососом витягуй, — деталізує фермер.

Також керівник ТОВ «Екоферма Ярос Агро» зазначає відмінну співпрацю з представниками шведської компанії в Україні.

Скажу так: не потрібно нікого шукати — все є, що потрібно по запчастинах, менеджери, технічні спеціалісти нас постійно відвідують, щось перевіряють, радять. Це дуже зручно і, зрештою, також позитивно впливає на наші результати роботи, — впевнений Богдан Осадчий.

Цікаво, що минулої осені наш співрозмовник посіяв за допомогою Väderstad Tempo озимий ріпак і вже цього року очікує результати. Гадаємо, що вони його не розчарують, беручи до уваги досвід багатьох фермерів у різних регіонах України, котрі успішно сіють цю культуру саме Väderstad Tempo. Додамо, що в господарстві також успішно працює 4-метрова зернова сівалка Väderstad Spirit.

Побажаємо Богдану Васильовичу успішного сезону і чудових результатів з урожайності та вирощування сільгоспкультур. Керівник «Екоферма Ярос Агро» бере активну участь у реалізації гуманітарних проєктів і підтримує ЗСУ, зокрема, шукаючи у Євросоюзі та постачаючи нашим захисникам транспортні буси. Дасть Бог, і ми спільно наблизимо Перемогу!

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40014
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28228
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.