Північну частину Одещини, як і багато інших регіонів України, заливає дощами. Однак керуючий СГ «Вікторія» Олександр Джуплій не бачить підстав для паніки. На його думку, вкрай важливо вчасно визначити момент, коли можна вийти у поле та оперативно здійснити точний висів

В обробітку СГ «Вікторія» перебуває 2600 гектарів землі, на яких вирощуються озимі зернові, озимий ріпак, соняшник, кукурудза та горох. В господарстві чітко дотримуються сівозміни і використовується класична технологія обробітку ґрунту із усіма необхідними весняними технологічними операціями.

— Ви самі бачите, що якість роботи сільгосптехніки і ,зокрема, сівалок набуває виняткового значення. У нас і раніше траплялися проблеми із надміром вологи навесні чи, навпаки, гострою нестачею. Тому потрібно вибирати по-справжньому універсальну посівну машину, спроможну посіяти як в сухий, так і в надмірно перезволожений ґрунт. І ціна сівалки у даному разі не має жодного значення, бо якісна модель окупить себе буквально за перший рік, — стверджує Олександр Олександрович.

Цієї весни у господарстві з’явилася нова 8-рядна сівалка Väderstad Tempo F, добре знайома усім поціновувачам якісної сільгосптехніки. Новинка стала чудовим доповненням до двох дискових культиваторів Väderstad Carrier, котрі вже давно успішно використовуються на полях СГ «Вікторія».

_________________________

ДОВІДКА

Tempo F – це напівпричіпна високошвидкісна сіялка точного висіву, яка доступна у моделях на 6 та 8 рядків та з можливістю одночасного внесення добрив або без. Розташування та конструкція опорних коліс забезпечують високу точність глибини за будь-яких умов, що гарантує рівномірну появу сходів. Tempo F обладнана високопродуктивною системою внесення добрив з можливістю індивідуального посекційного відключення, як результат – оптимізується принцип внесення та збереження добрив.

_________________________

— Вибирали ми сівалку для кукурудзи і соняшнику досить довго. Їздили на польові демонстрації, виставки, цікавилися, як Tempo та сівалки інших виробників показують себе в інших господарствах. За усіма параметрами найкраще себе показала саме Tempo, особливо в тому, що стосується продуктивності і точності сівби. До того ж, а це вкрай для нас важливо, дана модель здійснює якісний висів на дещо перезволожених полях, — розповідає керуючий СГ «Вікторія».

Олександр Джуплій не приховує, що ще одним важливим аргументом на користь придбання Väderstad Tempo став успішний досвід експлуатації двох дискових культиваторів Carrier та вже багаторічна співпраця із шведською компанією Väderstad.

— Один Carrier працює у нас вже років сім, а другий – майже чотири роки. За цей час не було жодної суттєвої поломки. Якщо якийсь «розхідник» відпрацьовує своє, то сервісна служба Väderstad привозить і встановлює його буквально відразу, іноді в той таки ж день, якщо зателефонували вранці. Але головне, що наші «Каррієри» є просто незамінними під час осіннього обробітку ґрунту. Вони працюють і після соняшнику, і після пшениці та інших зібраних культур. У цих агрегатів не дуже важкі диски, тому вони ідеально підходять для лущіння стерні, в тому числі із великою кількістю пожнивних решток. Запускаємо їх в поле в один чи два сліди, ефективно знищуючи пророслі бур’яни та падалицю, — пояснює Олександр Олександрович.

Цієї весни у господарстві з’явилася нова 8-рядна сівалка Väderstad Tempo F

Своєю чергою нове придбання СГ «Вікторія» — сівалка точного висіву Väderstad Tempo зорієнтована на максимально швидку та продуктивну сівбу кукурудзи і соняшнику. Надто ж, на полях, що мають нерівний рельєф. Восьмирядна сівалка Tempo F 8 має чотири опорних колеса, з’єднаних із гідравлічною системою трактора, які працюють в тандемі. Завдяки цьому навантаження на всі колеса однакове, тому сівалка плавно рухається нерівною поверхнею.

— Ми вже маємо у господарстві 16-рядну сівалку іншого виробника, але, беручи до уваги, що 90 % полів вирізняються нерівним рельєфом, із нею буває доволі важко працювати. Тому ми обрали саме 8-рядний варіант Väderstad Tempo, оскільки знаємо, що вона провадить точний і водночас високопродуктивний висів насіння. Причому обрали модель із можливістю припосівного внесення мінеральних добрив. Адже добрива сьогодні дуже дорогі, тому їх цільове локальне внесення дасть змогу більш ефективно їх використовувати. Ми добре знаємо, що саме Väderstad Tempo розподіляє їх при посіві як слід — в оптимальну точку розташування, чітко витримуючи задану норму, — каже Олександр Джуплій.

Саме так, сівалка Tempo F може оснащуватися великим бункером і дисковими сошниками для внесення добрив. Залежно від моделі, бункер для добрив має місткість 1275 або 1700 літрів. До того ж, в системі точного землеробства електродвигуни дають можливість працювати зі змінними нормами внесення добрив, сприяючи збільшенню врожаю з тією ж кількістю добрива.

Дискові культиватори Väderstad Carrier успішно використовуються на полях СГ «Вікторія»

Безумовно точним є і алгоритм розподілення насіння в Väderstad Tempo. В СГ «Вікторія» кукурудзу сіють із розподіленням 4,5 насінин на 1 погонний метр, і як переконалися у господарстві Väderstad Tempo, гарантовано витримує усі задані параметри, незважаючи на рельєф поля, швидкість роботи та не завжди високу якість калібрування посівного матеріалу.

Зазначимо, що точність висіву насіння в конструкції Tempo забезпечує оснащений індивідуальним електроприводом висівний пристрій Gilstring Seed Meter, розрахований на роботу за складних умов на високій швидкості. Переміщення насіння повністю контролюється від висівного пристрою до сім’яложа. Завдяки цьому вібрації чи нерівний рельєф поля не впливають на точність висіву насіння.

— Зараз усім дуже непросто, і ми вважаємо, що єдиний шлях виходу — це застосування по-справжньому ефективної сільгосптехніки. Землю не обдуриш, і реальну економіку також. Від якості і своєчасності сівби залежить 50 % успіху у рослинництві, відповідно, ми повинні мати гарантовано ефективний інструмент для того, щоб забезпечити результат. Тим більше за таких нетипових погодних умов, як цієї весни, — вважає керуючий СГ «Вікторія». 

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40014
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28228
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.