Війна та спричинені нею низькі ціни на зерно змушують фермерів заощаджувати, щоб досягти прийнятної прибутковості вирощування. Сукупні витрати на технологію вирощування безпосередньо залежать від ефективно прорахованого мінерального живлення рослин. Тому у багатьох фермерських господарствах обмежаться локальним застосуванням азотних добрив при посіві. Чи можливо в такому разі оптимізувати технологію, забезпечуючи хороші умови для стартового розвитку рослин?

Як свідчить досвід, за умови нестачі вологи особливо обережно слід ставитися до контакту насіння та кореневої системи сходів із азотними добривами. Адже надмірні норми внесення азоту очевидно призведуть до виникнення фітотоксичності та опіків рослин.

Відповідно, за умов дефіциту вологи при посіві кукурудзи оптимально використовувати швидкорозчинний азот,які містять такі добрива, такі як аміачна селітра, амофос або сульфат амонію в мінімальній нормі. Краще додати решту запланованої до внесення норми азоту в більш пізні внесення, а також шляхом застосування суміші карбаміду та сульфату магнію по листу.

Однак найбільш ефективним заходом буде застосування КАС чи аміачної селітри для внутрішньогрунтового внесення у міжряддя за допомогою аплікатора чи міжрядного культиватора.

Також слід звернути увагу на позитивну взаємодію азоту та сірки. Другий елемент живлення чудово активізує і робить більш ефективним поглинанням рослинами азоту. Окрім цього, вкрай рекомендованим є листове внесення критичних для конкретних культур мікроелементів, наприклад, цинку для кукурудзи.

Читайте також: Сіяти прямо по оранці!

Якщо ж ми ведемо мову про соняшник, то для цієї культури повинен бути доступним стартовий фосфор у достатньому обсязі з метою розвитку нормальної кореневої системи. Тому на старті розвитку необхідно дати хоча б мінімальну норму легко розчинного фосфору, бажано у складі азотовмісних добрив. Надалі ж впродовж вегетації соняшник потребує щонайменше однієї позакореневої обробки бором.

В умовах степової зони України чудовий результат забезпечується послідовним внесенням рідких комплексних добрив на кукурудзі та пшениці. У першому випадку азот і сірка (1: 6.1: 7.1: 8) включаються в робочу суміш для припосівного внесення, а в другому – добре працює стартова доза фосфору, азоту та цинку. Це дає змогу істотно мінімізувати витрати, підвищити стійкість рослин до стресу та розраховувати на відчутне збільшення врожайності.

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36610
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26034
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13440
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.