Підготувати насінину
- Деталі
- Статті
- 4979
Якісне та неспішне протруювання посівного матеріалу ярових культур істотно підвищить шанси для отримання дружних міцних сходів
В поточному сезоні внаслідок відомих причин значна частка українських фермерів не змогли забезпечити належний хімічний захист посівів. Це означає, що вони будуть перенесені на наступний сезон і до боротьби із бур’янами, шкідниками та захворюваннями доведеться поставитися із особливою увагою.
В такому разі на перший план виходить обробка посівного матеріалу інсектицидними та фунгіцидними препаратами, у якості дієвого способу захистити сходи рослин. Однак при цьому слід враховувати цілу низку нюансів.
Так, незрідка відомі виробники насіння пропонують вже протруєний посівний матеріал кукурудзи чи соняшнику. На їх пропозиції у цьому плані варто звернути увагу, адже жодна насіннєва компанія не обробить свою продукцію неякісним препаратом. Зрозуміло також, що це істотно спростить завдання для фермера.
Як свідчить досвід, сьогодні обов’язково слід обробляти посівний матеріал як інсектицидним, так і фунгіцидним протруйниками. Ціла низка природних факторів, таких як теплі зими та тривалі дощові періоди у травні спричиняють зростання чисельності комах-шкідників та патогенів.
На захист насіння від хвороб слід звертати особливу увагу. Через обмежену сівозміну та інші фактори посіви у більшості регіонів України потерпають від цілої низки захворювань. Тому конче необхідно застосовувати протруйники, до складу яких входить понад один компонент. Сьогодні на ринку можна знайти препарати, які містять дві, три і навіть чотири діючі речовини. Це дасть змогу забезпечити повноцінний захист сходів рослин.
Також сучасні фунгіцидні протруйники чинять інтенсивний фізіологічний вплив на рослини, виступаючи у ролі антистресантів та стимуляторів росту. Це дає змогу підтримувати посіви навіть за гостро несприятливих погодних умов, наприклад, посухи. І що важливо – отримувати певний приріст врожайності.
Навряд чи раціонально витрачати значні кошти на придбання дорогих високоефективних протруйників, та після цього обробляти ними посівний матеріал в кустарних умовах. Очевидно, що у господарстві з цією метою повинен використовуватися сучасний агрегат, котрий повинен обслуговувати кваліфікований працівник. Якщо із якихось причин це неможливо, то краще довірити протруювання посівного матеріалу виробнику насіння чи його сертифікованому дистриб’ютору. В інакшому разі зросте ризик нерівномірного нанесення препарату чи неповного просочування насінини.
Високоефективним може бути застосування додаткових препаратів для обробки посівного матеріалу. Зокрема, відомі виробники насіння пропонують свою продукцію, оброблену якісними гуматами чи стимуляторами росту. Витрати у такому разі будуть помірними, однак якісний органічний стимулятор однозначно забезпечить ефект.
Правильним рішенням може стати і обробка насіння мікродобривами, що містять критично важливі для конкретної культури мікроелементи, а також фосфор та цинк, що сприяють розвитку кореневої системи рослин. Так, соя для активного розвитку бульбочкових бактерій потребує бору, кобальту та молібдену, кукурудзі потрібен цинк та молібден, соняшнику – бор та цинк. Застосувавши такий препарат для обробки насіння можна істотно покращити стартовий розвиток сходів.