Якісне та неспішне протруювання посівного матеріалу ярових культур істотно підвищить шанси для отримання дружних міцних сходів

В поточному сезоні внаслідок відомих причин значна частка українських фермерів не змогли забезпечити належний хімічний захист посівів. Це означає, що вони будуть перенесені на наступний сезон і до боротьби із бур’янами, шкідниками та захворюваннями доведеться поставитися із особливою увагою.

В такому разі на перший план виходить обробка посівного матеріалу інсектицидними та фунгіцидними препаратами, у якості дієвого способу захистити сходи рослин. Однак при цьому слід враховувати цілу низку нюансів.

Так, незрідка відомі виробники насіння пропонують вже протруєний посівний матеріал кукурудзи чи соняшнику. На їх пропозиції у цьому плані варто звернути увагу, адже жодна насіннєва компанія не обробить свою продукцію неякісним препаратом. Зрозуміло також, що це істотно спростить завдання для фермера.

Як свідчить досвід, сьогодні обов’язково слід обробляти посівний матеріал як інсектицидним, так і фунгіцидним протруйниками. Ціла низка природних факторів, таких як теплі зими та тривалі дощові періоди у травні спричиняють зростання чисельності комах-шкідників та патогенів.

На захист насіння від хвороб слід звертати особливу увагу. Через обмежену сівозміну та інші фактори посіви у більшості регіонів України потерпають від цілої низки захворювань. Тому конче необхідно застосовувати протруйники, до складу яких входить понад один компонент. Сьогодні на ринку можна знайти препарати, які містять дві, три і навіть чотири діючі речовини. Це дасть змогу забезпечити повноцінний захист сходів рослин.

Також сучасні фунгіцидні протруйники чинять інтенсивний фізіологічний вплив на рослини, виступаючи у ролі антистресантів та стимуляторів росту. Це дає змогу підтримувати посіви навіть за гостро несприятливих погодних умов, наприклад, посухи. І що важливо – отримувати певний приріст врожайності.

Навряд чи раціонально витрачати значні кошти на придбання дорогих високоефективних протруйників, та після цього обробляти ними посівний матеріал в кустарних умовах. Очевидно, що у господарстві з цією метою повинен використовуватися сучасний агрегат, котрий повинен обслуговувати кваліфікований працівник. Якщо із якихось причин це неможливо, то краще довірити протруювання посівного матеріалу виробнику насіння чи його сертифікованому дистриб’ютору. В інакшому разі зросте ризик нерівномірного нанесення препарату чи неповного просочування насінини.

Високоефективним може бути застосування додаткових препаратів для обробки посівного матеріалу. Зокрема, відомі виробники насіння пропонують свою продукцію, оброблену якісними гуматами чи стимуляторами росту. Витрати у такому разі будуть помірними, однак якісний органічний стимулятор однозначно забезпечить ефект.

Правильним рішенням може стати і обробка насіння мікродобривами, що містять критично важливі для конкретної культури мікроелементи, а також фосфор та цинк, що сприяють розвитку кореневої системи рослин. Так, соя для активного розвитку бульбочкових бактерій потребує бору, кобальту та молібдену, кукурудзі потрібен цинк та молібден, соняшнику – бор та цинк. Застосувавши такий препарат для обробки насіння можна істотно покращити стартовий розвиток сходів.

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

Контроль амброзії в посівах соняшнику стає все...

У давньогрецькій міфології амброзія («безсмертна») це — їжа богів Олімпу. А в повсякденній роботі...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41421
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29140
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15747
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.