Аерозольні генератори туману можна застосовувати для захисту рослин як у найменших парниках, так і у величезних оранжереях і зимових садах, а також на відкритому ґрунті — на ягідних плантаціях, у виноградниках, хмелярських господарствах. Також ці універсальні агрегати придадуться й для дезінфекції та знезараження зерносховищ і складів

Аграріям добре знайомий принцип роботи обприскувача. Однак хімічну обробку й захист полів або садово-ягідних плантацій можна виконати за допомогою не лише цього агрегата, а й іншого — такого як генератор туману. Його ще називають аерозольною гарматою. Особливо придатний він для теплиць, де стандартному обприскувачу розвернутися буває складно. Причому аерозольний генератор можна застосовувати як у найменших парниках, так і у величезних оранжереях і зимових садах площею до 10 000 м².

Генератори туману застосовують для різних завдань:

• для зволоження;
• для зниження температури повітря;
• для внесення засобів живлення і препаратів рослинного захисту;
• для дезінфекції й дезінсекції.

Вельми часто пересувну гармату, що генерує туман, застосовують там, де треба боротися з активним пилоутворенням. Туман складається з дрібних водяних крапельок, які входять у контакт із мікрочастинками пилу, додають їм ваги й тим самим примушують падати долі.

Читайте також: Як підготувати сад до перезимівлі

Така технологія боротьби з пилом застосовується в місцях розвантаження сипких матеріалів — на току, зерносховищах, у трюмах суховантажних суден, на складах.

Системи генерування туману здатні як розпорошувати дрібні краплі хімічно чистої води, так і розбризкувати різні реагенти, препарати, які можуть допомогти у розв’язанні проблем довкілля. Приміром, у деяких випадках до завдань, що виконують такі агрегати, може належати й дезодорація — знищення запахів. Гармати туману застосовують у птахівництві й тваринництві, на жомових ямах, на сміттєзвалищах, очисних спорудах. У цьому разі у бак для води, з якої генерується туман, додають спеціальні нейтралізатори запахів. Бо зайві неприємні пахощі однозначно свідчать про наявність у середовищі негативних мікроорганізмів, тож реагенти контактують із ними й знищують.

Назвемо деякі моделі цих агрегатів. Промисловий холодний туман утворює розпилювач Cyclone Flex. Він має конструктивні особливості, які забезпечують розпорошення робочих розчинів у важкодоступних місцях: у щілинах під плінтусами, під меблями й агрегатами, на стелі.

Генератор туману Tornado діє з великою дальністю струменю, його клапан дозволяє ступенево регулювати щільність розчину від легкого туману до майже дощу.

Читайте також: Як підготувати малину до зими

Якщо треба діяти на значних територіях, то тут може придатися гармата для утворення туману, що дозволяє поширити вологу завісу на території за лічені хвилини. Як, скажімо, Duru — потужна модель для роботи на значних площах. Має бак на 50 л, завдяки чому може працювати на максимальній продуктивності без дозаправляння протягом години. Це зручно, якщо в господарстві обмежена кількість працівників. Зі зволоженням повітря генератор туману справляється за лічені хвилини, тому що потужність пристрою дозволяє швидко нагнітати холодний туман, який дуже швидко підвищує вологість усередині теплиці. Може самостійно, без участі людини, розпорошувати хімічні речовини.

Така аерозольна гармата нескладна в керуванні, компактна. Вона універсальна: здатна досягти швидкого ефекту, бореться з пилом, вірусами, шкідниками, зволожуючи й охолоджуючи територію, дезінфікуючи зерносховища, допомагаючи в санітарно-профілактичних роботах на птахофабриках і тваринницьких фермах. Це пристрій, що знайшов широке застосування, і тому вартий уваги дбайливого господаря.

Григорій Мереф’янський

Конструкції комбінованих ґрунтообробних агрегатів

Під час виконання технологічних операцій агрегати не повинні погіршувати структуру ґрунту й...

Послуги для сироварів: щоб було легше...

Сироваріння відіграє важливу роль в економіці багатьох країн світу. В Україні ця галузь...

Захист дерев від патогенів

У системних фунгіцидів, як і у фунгіцидів контактної дії, виділяють препарати, ефективні проти...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40816
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28762
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15459
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.