Можливості використання різних варіантів машин і обладнання дозволяють українським аграріям ставати більш універсальними під час бойових дій в країні.

Від російською агресії нині страждає не лише Україна, а й увесь світ. Зокрема, починає відчуватися дефіцит зерна, зростають ціни на нього у багатьох країнах. Але ми вирощуємо утричі більше зерна, ніж споживаємо. Україна нині має цілком достатньо запасів продовольства для внутрішнього споживання, — стверджують у Мінагрополітики. Заступник глави Офісу Президента Ростислав Шурма назвав цифри: «Запасів пшениці, кукурудзи, соняшникової олії, базових продуктів сьогодні на складах, на елеваторах достатньо на 3-5 років, оскільки завжди ми 70-80% цього продукту експортували. Себе ми точно прогодуємо».

Тож для українців проблемою є не голод, а логістичні шляхи продажу надлишків урожаю і інструменти роботи з ним. Зокрема, звернімо увагу на обладнання для сипких продуктів.

Зібраний урожай зерна наші фермери зберігають не лише на елеваторах, а іноді просто у полях — у довжелезних мішках-бігбегах разового та багаторазового використання вантажопідйомністю від 400 до 1000 кг із клапаном шириною від 110 до 140 мм. За необхідності зерно з цих мішків перевантажують у вантажівку або причеп і везуть на хлібокомбінати, у порти, на комбікормові заводи.

Читайте також: Збирання і збереження врожаю озимих культур

Як саме це робиться? За допомогою пристроїв-розтарювальників, спеціально призначених для довгих мішків із сипким матеріалом. Подача м›якого контейнера з матеріалом у зону роботи агрегату здійснюється навантажувачем. Біг-бег піднімається над приймальним бункером за допомогою підйомного пристрою будь-якого типу (лебідки, талі, тельферу, навантажувача, кран-балки і т. п.), яке підходить у конкретній виробничій ситуації. Далі ніж розпорює днище біг-бегу, його нижня частина розкривається, відтак зерно висипається у лійку, а через неї — у приймальний бункер. Вивантаження матеріалу з мішка у приймальну горловину здійснюється самопливом. Іноді для поліпшення операції струшування на бункер встановлюється вібратор або шнек, щоб вміст мішку швидко й повністю, без залишків, висипався у ємність.

Установки вивантаження можуть відрізнятися конфігурацією і додатковими опціями у різному технічному виконанні під конкретні виробничі завдання. Зокрема, пристроями для підйому бігбегів, ножами, дозаторами, конструкцією вібратора, шнека, системами видалення пилу, та ін. Однак завжди розтарювальник мішків — це розбірна конструкція, зручна у транспортуванні та при монтажу.

З настанням газової кризи, до якої спричинили дії російського «газпрому», такі розтарювальники біг-бегів знайшли широке застосування для пересипання пелетних гранул. Ці установки застосовуються на складах, де здійснюється зберігання розсипної пелети в біг-бегах для її подальшої подачі дрібними партіями до твердопаливних котлів.

Ігор Петренко

Сорти озимої пшениці вітчизняної селекції в...

Насіння сучасних сортів озимої пшениці має високу генетично зумовлену адаптивну спроможність,...

Як вибрати вживаний комбайн

В Україні навіть за найкращих часів завжди гостро бракувало зернозбиральної техніки. Адже нові...

Особливості застосування діючих речовин для...

Часто стверджують, що головна проблема десикації — це час. Час для обробки, справді, слід обирати...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6835
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Люфа - вирощування та використання природної губки

3187
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Виробництво та перспективи чорного часнику

15551
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.