Вирощування «королеви полів» на краплинному зрошенні для українських реалій – це швидше, виняток. В кращому разі кукурудзу додатково поливають за допомогою дощувальних установок, що теж добре. Але об’єктивні результати доводять, що саме краплинне зрошення може забезпечити максимальну економічну віддачу і, до того ж, як виявляється, знизити хімічне навантаження на грунт.

Свого часу ми мали змогу відвідати декілька господарств на півдні Україні, де кукурудза вирощується якраз на «краплі». Досить сказати, що там, де технологія доведена до ідеалу, цілком реально отримувати по 14-15 т/га із вологістю зерна, близькою до оптимальної. Наразі з’явилося чергове науково обґрунтоване дослідження, присвячене перевагам такого підходу.

Так, кукурудза, вирощена за допомогою краплинного зрошення, спричиняє менший вплив на навколишнє середовище та сприяє оптимальному землекористуванню в порівнянні із методами зрошення затопленням та дощуванням. Про це свідчать висновки дослідження, опублікованого Cycle Analysis (LCA) 1 червня.
Результати LCA кукурудзи Netafim, проведеного EcoChain у 2020 році, вказують, що краплинне зрошення є якіснішим методом, ніж зрошення затопленням або дощуванням, з погляду мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище та оптимізації врожайності, заявила ізраїльська компанія Netafim.

Основні моменти дослідження:

• Кукурудза, вирощена за допомогою краплинного зрошення, виділяє на 53% менше викидів вуглецю в порівнянні з кукурудзою, що зрошується затопленням, і на 39% менше викидів вуглецю в порівнянні з дощуванням.

• Кукурудза з краплинним зрошенням вимагає на 24% менше добрив, аніж при вирощуванні із затопленим зрошенням, і майже на 17% менше добрив, ніж при вирощуванні кукурудзи з дощувальними установками.

• Кукурудза з краплинним зрошенням дає на 45% більше врожаю, порівняно із затопленням та на 23% більше порівняно з дощуванням.

• Крім кукурудзи, Netafim заявила, що рис, вирощений з використанням технології краплинного зрошення, перевершує за продуктивністю традиційне вирощування рису-сирцю, використовує на 70% менше води і знижує викиди метану майже до нуля.

Тобто, можна вести мову про те, що умовних 50 гектарів кукурудзи на зрошенні є більш економічно ефективними, аніж 100 га на дощуванні чи набагато більша площа взагалі без зрошення. Особливо ж це може бути цінним якраз для посушливих регіонів України, де, по-перше, відчувається нестача води, а, по-друге, вирощується зерно із відносно низькою вологістю. Останнє дає змоги заощадити істотні кошти на сушінні та логістиці зібраного врожаю.

Читайте також: На що слід звернути увагу, обираючи технології вирощування кукурудзи у новому сезоні

Звісно, що налагодження крапельного зрошення в господарстві – завдання не найпростіше та потребує відчутних фінансових вкладень. Однак, за нормальних умов із експортом зерна, така технологія на кукурудзі може дуже швидко себе окупити.

Тому будемо сподіватися, що найближчим часом Україна поверне контроль над своїми морськими портами та торгівельними маршрутами морем, і вітчизняні фермери продовжать вдосконалювати технологію вирощування сільгоспкультур, в тому чилс і і кукурудзи.

Сорти озимої пшениці вітчизняної селекції в...

Насіння сучасних сортів озимої пшениці має високу генетично зумовлену адаптивну спроможність,...

Як вибрати вживаний комбайн

В Україні навіть за найкращих часів завжди гостро бракувало зернозбиральної техніки. Адже нові...

Особливості застосування діючих речовин для...

Часто стверджують, що головна проблема десикації — це час. Час для обробки, справді, слід обирати...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6834
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Люфа - вирощування та використання природної губки

3187
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Виробництво та перспективи чорного часнику

15551
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.