Розведення і утримання індокачок, нюанси бізнесу
- Деталі
- Статті
- 19798
Завдяки смачному і нежирному м'ясу, індокачка (по-науковому мускусна качка) стала широко популярною і затребуваною домашньою птицею серед фермерів багатьох країн світу. У порівнянні зі звичайними качками має тиху і спокійну вдачу і відмінний приріст м'яса. У породи найкращий показник виживання і виводимості.
Птах не потребує якогось особливого харчування і догляду, тому вирощування і утримання індокачок в домашніх умовах не проблематично і для птахівника-любителя.
ОПИС І УСІ ПОДРОБИЦІ ПРО ІНДОКАЧОК
Батьківщина мускусних качок Центральна і Південна Америка.
Від інших порід домашніх качок відрізняється незвичайним зовнішнім виглядом і високою продуктивністю. З точки зору життєдіяльності та анатомії вони становлять собою вид домашньої птиці з анатомічними ознаками гусей і качок. На подвір'ї при утриманні мускусних качок в домашніх умовах не чути постійного крякання і практично панує тиша.
Читайте також: Вирощування гливи в домашніх умовах, як бізнес
Птах видає тихий шиплячий звук і тому у індокачок є й інша назва - «шипуни».
Інші особливості мускусною качки:
- володіє жорстким оперенням,
- харчується в основному зеленими рослинами,
- м'ясо з незначними жировими накопиченнями,
- зберегла здатність до перельотів,
- дбайливо ставиться до свого потомства, поки каченята не стануть повністю самостійними,
- здатна нести до сотні яєць з білою шкаралупою жовтого відтінку,
- вага кожного яйця 80 грам.
Зовнішні і анатомічні особливості індокачки:
- голова середнього розміру,
- дзьоб зверху наростами коралового кольору,
- по центру підстави дзьоб самця з м'ясистим наростом у вигляді шишечки,
- шия коротка і трохи товща, ніж у качок.
Найбільшою популярністю користуються білі індокачки.
Ще мускусні качки бувають червоними (коричневими), чорно-білими, чорними білокрилими і абсолютно чорними.
Самці великих розмірів, більш часто проявляють агресію. Максимальна довжина трикілограмового самця 0,8 м, а середньостатистична самочка близько 0,4 м.
РОЗВЕДЕННЯ ІНДОКАЧОК І НЮАНСИ БІЗНЕСУ
Хоч качки невибагливі і доглядати за ними просто, вони повинні міститися в теплі при постійному температурному режимі.
Взимку виділене приміщення повинно мати хорошу теплоізоляцію з якісним утеплювачем, що володіє відмінними фізико-технічними характеристиками.
Температура не повинна опускатися нижче нульової позначки.
+ 18C + 20C є оптимальною температурою води для купання мускусних качок. Місце, де будуть вирощуватися мускусні качки, має бути ретельно вичищене і продезінфіковане.
Це обов'язкові заходи безпеки для будь-якої домашньої живності і нехтувати ними не варто. Якщо ви міцно встали на ноги і бізнес вимагає подальшого розвитку, неодмінно придбайте індокачок-мулардів.
Для виведення цієї породи самця-мускусу схрещують з пекінською самкою. В середньому самець важить до 4 кг. Для видобутку відомої всім печінки фуа-гра використовуються качки цієї породи. Продукт цінується особливої жирністю, що досягається правильним комбінованим харчуванням. Природно ціна на таку печінку по достоїнству буде оцінена реалізаторами. При відпустці продукту оптовими партіями можна досягти повного відшкодування всіх витрат на догляд за індокачками.
Маловідомий факт - широко практикується в багатьох країнах препарат «оціллокоцінум» виробляють за допомогою мускусною качки. Продаючи тушки для цієї мети, ваш прибуток трохи збільшиться.
ЯК РОЗВОДИТИ ІНДОКАЧОК В ДОМАШНІХ УМОВАХ НА М'ЯСО ПРИРОДНИМ ШЛЯХОМ?
Вартість однієї особини досить низька. Спочатку придбайте молоденьких індокачок, і незабаром вони порадують вас першим потомством. Купувати слід на початку або середині осіннього сезону, коли вони дорослішають. Для появи каченят взимку-навесні одного селезня підсаджують до 3-5 качечок.
Самки мускусних качок відмінно піклуються про своє потомство. Міститися птахи повинні окремо від інших тварин вашого подвір'я - в побудованому пташнику. Жаркими літніми днями в приміщенні повинна зберігатися прохолода, а взимку - тепло. Вихід вікон і дверей на південь і сторону, звідки постійно дмуть вітри.
Площа пташника розраховується від кількості розміщуваних птахів на 1 кв.м.
Зазвичай 3 качечки і максимум 8 каченят. Дорослі особини несуться з настанням квітневого тепла. Важливо не допустити довгого залежування яєць в гнізді. Як тільки кладка досягла 20 яєць, самка гніздиться. Попередньо потрібно підготувати гніздо. Це може бути проста картонна коробка, внизу прокладена будь-якою тканиною (мішковиною).
Використання синтетики неприпустимо. У безпосередній близькості до місця висиджування слід розташувати ємність з водою для пиття і купання. Купаючись, качка знищує різних паразитів і зволожує гніздо. За часом висиджування яєць займає 1 місяць. Поруч з квочкою не повинні опинитися чужі каченята. Самка здатна залишити свою кладку і піти на вигул з чужими каченятами.
Через інстинкту до перельотів, у добових пташенят кінчики крилець купіруються (обрізаються) до першого фаланга. Обрізані місця піддають обробці з застосуванням перекису водню або марганцівки. Дорослим особинам купірування крил не проводиться.
Вони припиняють нести яйця до повного зростання крил. Для бізнесу краще купити підрощених каченят, які народилися в цьому році.
Від таких індокачок потомство можна отримати вже на наступну весну. Вартість підрощеної птиці близько 300 гривень за голову, вартість курчати від 40 гривень.
Господарська зрілість самок настає в віці 196-200 днів, викликати раніше яйцекладку не рекомендується. Нести яйця зрілі особини починають вже в лютому-березні. За один сезон качка може висидіти 2-3 виводки по 20 яєць в кожному.
Перший цикл яйценосності триває п'ять місяців і за цей час качки можуть знести 60-80 яєць, далі відпочинок (линька) три місяці, потім історія повторюється. Запліднення у селезнів навесні (квітень-травень) 100%, восени знижується в два рази. Протягом 2 місяців після вилуплення з яєць індокаченята досягають маси 2-2,4 кг. Далі їхнє утримування вважається недоцільним.
Термін забою птахів можна визначити, користуючись прикладом французьких ферм: селезень - через 70 днів і качка - через 65 днів. Після 70 днів у каченят починається линька і скидання ваги.
РОЗВЕДЕННЯ ІНДОКАЧОК В ДОМАШНІХ УМОВАХ В ІНКУБАТОРІ.
Яйця для інкубатора відбираються і зберігаються таким же чином, як і у інших домашніх птахів.
Одна відмінність - найтриваліша інкубація 32-35 діб.
Добре виводяться яйця, які пролежали 15-18 діб. Температура зберігання яєць для подальшої інкубації + 15C.
Неподалік від інкубатора рекомендується помістити ємність з водою, щоб повітря не стало сухим. Перед закладанням яєць інкубатор потрібно відрегулювати і розігріти протягом 4 г.
Закладають яйця з розрахунком часу виводка. Пташенята повинні вилупитися вранці. Якщо яйця викладати вертикально яєць поміститься на 20% більше.
Однак горизонтальне положення яєць більш природне для виведення каченят. Інкубаційний період складає 1-7, 8-29 або 30-34 дня і залежить від показань вологого і сухого термометра, числа поворотів за 24 год, вологості повітря.
Добре знати обидва способи, як розвести і виростити індокачок в домашніх умовах. Застосовуючи їх на практиці, ви істотно збільшите свої доходи і зможете розширити свій бізнес.
ГОДУВАННЯ КАЧЕНЯТ.
Перший день пташенята з інкубатора ще не знають, як харчуватися і пити.
Але вони дуже добре реагують на будь-який рух. Тому береться яйце, вариться круто, подрібнюється і посипається каченятам на спинки.
У воду для напування додають марганцівку.
На наступну добу годують першою напіврідкою мішанкою з висівок з молоком і вареними яйцями. На 4 день для годування готується мішанка з сиром, подрібненою цибулею, шпинатом і подрібненим зерном (трішки).
З 5-го дня життя каченят починають годувати подрібненими вареними м'ясними відходами. Коли виводку 10 днів в мішанку додається варена картопля.
Кількість годувань до 10-ти денного віку - 6-8 разів на добу, від 10 до 30 днів 4-5 разів на добу, а після одного місяця 3-4 рази.
З 20-ти денного віку качки починають їсти варену розім'яту картоплю, а з 40 дня вже переходять на раціон дорослої птиці.
Пташенят можна годувати спеціальними кормами, а якщо ви вирішили годувати їх зерном, то краще придбати млин.
Харчовий раціон каченят в таблиці.
ХАРЧУВАННЯ ДОРОСЛИХ мускусних качок.
Якість їжі і правила годування теж з категорії питань - як потрібно доглядати за індокачками в домашніх умовах.
Від цього залежить здоров'я каченят, дорослих качок і, отже, зростання поголів'я.
Раціон харчування бажано збагатити яєчною шкаралупою, вапняком, піском, крейдою і черепашником в невеликій кількості.
Комбікорм повинен бути завжди сухим. Його кількість в ємності для годування повинна бути завжди незмінною.
Птахи настільки всеїдні, що можуть харчуватися травою, листям, бур'янами, плодами, хробаками, комахами, рибними і м'ясними відходами.
Індокачці необхідний вологий корм. Це одна з умов комфортного утримання качок. Також слід годувати качок водною рослинністю, наприклад, ряскою.
Качечки дуже люблять поласувати кукурудзою, буряком, турнепсом і ячменем, який вимагає попереднього замочування і подається з водою. Поруч з місцем годування необхідна окрема годівниця наповнена гравієм.
Для однієї дорослої особини в день необхідно 1 л води і 0,35 кг корму. Якщо птах протягом усього дня знаходиться на відкритій ділянці з численною травою, можливо скорочення обсягу корму десь на 50%.
Якщо качки вищипують пір'я, значить раціон харчування бідний поживними речовинами.
Тому збагачуйте його зеленню і вітамінними добавками.
Харчовий раціон дорослої особини за порами року представлений в таблиці нижче.
Індокачки в літній період часу довгий час можуть перебувати на підніжних кормах, на свіжій зелені.
Тому витрати на корм в цей період часу можна знизити.
Перед забоєм (за 15 днів) при годуванні обмежити в кормах наступні добавки - рибу і рибне борошно, більше давати варену картоплю, мішанку і обмежити рухову активність.
ЧИ ВИГІДНЕ РОЗВЕДЕННЯ МУСКУСНИХ КАЧОК В ДОМАШНІХ УМОВАХ ЯК БІЗНЕС?
Сучасних птахівників-любителів все частіше цікавить, як потрібно тримати індокачок в домашніх умовах. Одні хочуть стабільно отримувати додатковий прибуток, інші прагнуть організувати повноцінний і рентабельний бізнес.
Основним доходом такої діяльності стає отримання прибутку від реалізації тушок птахів. Велику користь принесе масивніша за масою і розмірами качка.
Серед каченят. Які вилупилися половина виводка - це самці, які і задовольняють цим показникам. Для збільшення птиці в розмірах в 1,5-2 рази дешевше додатково годувати підгодівлею з вмістом різних корисних вітамінних і мінеральних добавок.
А тепер, давайте порахуємо фінансову сторону бізнесу.
Розводимо індокачок на своїй ділянці, є сарай, до якого підведена електрика. Витрати на годівниці, сідало для качок, покупку сіна, утеплення сараю - 3 000 гривень.
Для розведення пташенят купуємо в жовтні підрощених качок - 1 селезня і 5 качок за 1200 гривень. Умовно вважаємо, що такі овочі, як картопля і буряк, необхідні для годування дорослих качок, є в наявності, і в розрахунку прибутку не присутні.
Умовно вважаємо, що кожна качка принесе нам по 80-120 яєць. Вийшло мінімально 400 каченят. Середню вагу тушки приймаємо за 2.2 кілограма, вартість продажу тушки індокачки - 100 грн за 1 кілограм, забиваємо через 60-70 днів.
Виручка складе 88 000 грн, витрати (корм, електрику, ветеринарні препарати та інше) складуть близько 30 000-50 000 грн (залежно від наявності водойм, зеленого корму, відходів).
Звичайно, в даному розрахунку не враховано час, який витрачено на розведення птиці, не враховано яким чином ви будете шукати клієнтів для продажу тушок. Нашим завданням було показати цим розрахунком, що вирощувати індокачок може бути вигідним.
Тому, якщо ви зважитеся на цей бізнес, випробуйте все спочатку на невеликій партії, а потім стаєте фермером і розвивайте бізнес.
Висновок.
Вирощування індокачок в домашніх умовах вигідно. Адже ціна на м'ясо набагато вище, ніж вартість тушок звичайних домашніх качок. М'ясо набагато смачніше, воно дієтичне, містить мінімум жиру, а яйця мають хороші смакові якості. При бажанні можна налагодити і збут яєць, тим більше ця ніша ринку практично ще не освоєна.
У будь-якому випадку, постійний оптовий покупець вам гарантований.