Практично усі українські аграрії сьогодні ламають голову над ключовим питанням, а саме: як реалізувати зерно і старого, і нового врожаю. Блокада морських портів України рашистами спричиняє дуже суттєві проблеми у цьому плані, і поки що не існує реалістичних механізмів експорту великих обсягів зерна, вирощеного в Україні.

Поряд з тим вже за два-три місяці доведеться вирішувати не менш складну проблему вартості післязбиральної доробки зерна. Адже природний газ, а разом з ним і послуги елеваторів підскочили в ціні ще минулої осені. Окрім цього удвічі-утричі подорожчало дизпаливо. Мало того, що зерно кукурудзи та інших культур необхідно зібрати і кудись розмістити. Потрібні ще й великі гроші на те, щоб його довести до належного відсотка вологості.

Саме тому вже зараз варто оцінити можливості здійснення наступних заходів.

1. Польова оцінка вологості зерна. З цією метою бажано використовувати спеціальні прилади або ж датчики вологості врожаю у сучасних комбайнах. Багато тут не вигадати, однак правильний вибір часу для збирання зерна може дати змогу розпочати жнива тієї чи іншої культури в період мінімальної вологості. А як відомо, зняття навіть 1 відсотка вологості зерна – це економія дуже значних коштів.

Читайте також: Збирання і збереження врожаю озимих культур

2. Десикація посівів, в тому числі і кукурудзи. Сама по собі десикація посівів сільгоспкультур є відносно недорогим агрозаходом, але дає змогу знизити збиральну вологість зерна кукурудзи від 2 до 4%. З цією метою використовуються добре відомі та поширені на ринку препарати. З іншого боку, аби десикувати високорослі культури необхідно мати обприскувач із високим кліренсом або ж звернутися за послугами агроавіації чи дронів-обприскувачів.

3. Максимально якісне післязбиральне очищення зерна. Застосування сучасних високоефективних сепараторів та кілька ступеневе очищення зібраного зерна дає змогу досягти низки переваг, в тому числі і зниження вологості зібраної зернової маси. Окрім цього, якісне післязбиральне очищення зерна дозволяє додатково захистити його від псування впродовж подальшого зберігання.

4. Використання теплогенераторів сушарок на альтернативних видах палива. Сьогодні в Україні працює чимало компаній, які пропонують монтаж «топок» на дровах, соломі, полові тощо на існуючі зерносушарки, що раніше працювали на природному газу. Наразі це видається надзвичайно вигідним в економічному плані варіантом, особливо ж якщо у якості пального використовуватиметься зібрана солома із поля чи відходи очищення зерна. Попри певні незручності експлуатації такої системи, у порівнянні із природним газом, очевидно, що економічні переваги твердого палива стануть визначальними.

Види моніторингу шкідників

Моніторинг шкідників є дуже важливим у захисті, вирощуванні кукурудзи. За його результатами...

Розтарювання бігбегів із зерном

Можливості використання різних варіантів машин і обладнання дозволяють українським аграріям...

Кукурудза на краплинному зрошенні: чому це...

Вирощування «королеви полів» на краплинному зрошенні для українських реалій – це швидше, виняток....

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6573
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Люфа - вирощування та використання природної губки

2700
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Виробництво та перспективи чорного часнику

14975
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.