Ви коли-небудь задавали собі питання «що таке конвеєрна стрічка?». Що ж, у цій статті ми дамо вам відповідь на це питання.

Що таке стрічковий транспортер?

Стрічковий транспортер є носієм системи стрічкових конвеєрів, одного з багатьох типів конвеєрних систем, доступних сьогодні. Кожна конвеєрна система потребує різних модулів, щоб належним чином функціонувати та виконувати завдання, які вимагають стрічки.

Різні завдання можуть варіюватися в залежності від необхідної ваги, необхідної швидкості та пропускної здатності продуктів на конвеєрній системі.

Система конвеєрної стрічки складається з двох або більше шківів (званих барабанами), з нескінченною петлею транспортного засобу - конвеєрною стрічкою, яка обертається навколо них, створюючи ефект притягування для товару, який вона перевозить. Один або кілька шківів будуть переміщувати ремінь і матеріал на ремені вперед і вздовж всієї системи.

Іншим прикладом транспортерів можуть бути шнекові транспортери, які використовують для перевантаження сипучих товарів, таких як зерно, на невеликі відстані чи для завантаження їх у вібраційні цетробіжні сепаратори.

Будова конвеєрної стрічки

Ремені складаються з одного або кількох шарів матеріалу. Зазвичай пояси мають три шари: верхній, каркас і нижній. Однак бувають ситуації, коли потрібно більше шарів залежно від товару, що переміщується по конвеєрній системі.

Основа відноситься до поздовжніх шнурів і визначає ходові властивості пояса, оскільки відповідає за рівень опору та еластичності пояса.

Якщо конвеєрна система перевозить важкі вантажі, можна використовувати сталеві конвеєрні стрічки завдяки їх високій міцності та підвищеній довговічності. Сталеві конвеєрні стрічки виготовляються із сталевих кордів у порівнянні з конвеєрними стрічками нижчого класу, які використовують поліестер, нейлон та бавовну.

Нижча міцність використовуваного матеріалу або встановленої конвеєрної системи зменшить кількість енергії, що витрачається на роботу, а також збільшить термін служби виробу та підвищить продуктивність.

Фундаментальною частиною конвеєрної системи для забезпечення безперебійної роботи є пристрій приводу, який складається з коробок передач, приводних двигунів і відповідних муфт.

У харчовій промисловості ви побачите конвеєри з синього матеріалу. Це означає, що їх можна мити, щоб відповідати законам гігієни для їжі.

Два основних типи конвеєрних стрічок

Існує два основних промислових класи стрічкових конвеєрів; загальне транспортування матеріалів і вантажопідйомність сипучих матеріалів. Залежно від того, що буде робити ваша система конвеєрних стрічок, вирішуватиме, який тип стрічки вам знадобиться для перевезення ваших вантажів.

Загальний ремінь для транспортування матеріалів

Це передбачає переміщення матеріалів, продуктів, предметів на невеликі відстані в межах будівлі або між будівлею та транспортним засобом. Ці ремені використовуються для переміщення предметів меншого розміру та меншої ваги, таких як переміщення ящиків всередині фабрики.

Ремінь для перевантаження сипучих матеріалів

Саме тут конвеєрна система повинна обробляти великі обсяги сировини, гострих важких матеріалів, сухих матеріалів або металів. Прикладами сипучих матеріалів є мінерали, руди, вугілля, пісок, камінь і хімікати, зерно, борошно та цукор.

Це робить конвеєрні системи та конвеєрні стрічки для обробки сипучих матеріалів корисними для галузей, які виробляють сипучі матеріали, такі як продукти харчування та напої, тютюн, метали, фарбовані вироби, корм для тварин, сільське господарство, кераміка та хімікати.

Види моніторингу шкідників

Моніторинг шкідників є дуже важливим у захисті, вирощуванні кукурудзи. За його результатами...

Розтарювання бігбегів із зерном

Можливості використання різних варіантів машин і обладнання дозволяють українським аграріям...

Кукурудза на краплинному зрошенні: чому це...

Вирощування «королеви полів» на краплинному зрошенні для українських реалій – це швидше, виняток....

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6574
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Люфа - вирощування та використання природної губки

2700
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Виробництво та перспективи чорного часнику

14975
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.