Середня ціна за гектар землі сільськогосподарського призначення зросте до 55-60 тис. грн за 2-3 роки, повідомив Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, в інтерв’ю виданню The Page.

Заступник міністра агрополітики зазначив, що зараз середня ціна на ринку землі становить приблизно 38 тис. грн/га.

За його словами, надалі все залежатиме від економічної ситуації в країні, зростання ВВП та інших показників, які не стосуються безпосередньо ринку землі. Найбільше ж зростання в ціні відбудеться з допуском до ринку юридичних осіб.

«Основний економічний ефект від запровадження ринку ми очікуємо в 2024 році, коли юрособи з українськими власниками зможуть купувати землю, інвестувати в системи зрошення тощо», — говорить Тарас Висоцький.

Також він зазначив, що чинна модель ринку землі не буде видозмінюватись у найближчі роки, оскільки системі потрібно дати час на відпрацювання бізнес-процесів і процедур.

«Змінювати наявну модель ринку зараз є недоцільним. Суспільство заспокоюється, налагоджуються бізнес-процеси, відпрацьовуються нотаріальні процедури. Через два роки розпочнеться новий етап роботи ринку землі, тоді, можливо, і знадобляться якісь корективи», — розповів заступник міністра.

Нагадаємо, що за даними Держгеокадастру, станом на 1 грудня 2021 року в Україні було продано понад 45 тис. земельних ділянок, з яких 19,4 тис. — паї, тобто земельні ділянки для товарного с/г виробництва, і 23 тис. — ділянки для ведення особистого селянського господарства. Сукупна площа всіх проданих ділянок досягла майже 107 тис. га. Середньозважена вартість гектара землі, станом на 12 грудня — 33,4 тис. грн/га.

Джерело “Куркуль”

Як правильно вибрати високопоживні гібриди...

Для багатьох господарств у нинішніх скрутних умовах тваринництво стало якщо не «рятівною...

Важливість кормових добавок для свиней

Кормові добавки відіграють важливу роль у забезпеченні свиней необхідними поживними речовинами,...

Сучасні тенденції в сегменті розкидачів...

Розкидачі (або ж розподілювачі) гранульованих мінеральних добрив і нині є актуальними у...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

37847
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26865
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.