Середня ціна за гектар землі сільськогосподарського призначення зросте до 55-60 тис. грн за 2-3 роки, повідомив Тарас Висоцький, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства, в інтерв’ю виданню The Page.

Заступник міністра агрополітики зазначив, що зараз середня ціна на ринку землі становить приблизно 38 тис. грн/га.

За його словами, надалі все залежатиме від економічної ситуації в країні, зростання ВВП та інших показників, які не стосуються безпосередньо ринку землі. Найбільше ж зростання в ціні відбудеться з допуском до ринку юридичних осіб.

«Основний економічний ефект від запровадження ринку ми очікуємо в 2024 році, коли юрособи з українськими власниками зможуть купувати землю, інвестувати в системи зрошення тощо», — говорить Тарас Висоцький.

Також він зазначив, що чинна модель ринку землі не буде видозмінюватись у найближчі роки, оскільки системі потрібно дати час на відпрацювання бізнес-процесів і процедур.

«Змінювати наявну модель ринку зараз є недоцільним. Суспільство заспокоюється, налагоджуються бізнес-процеси, відпрацьовуються нотаріальні процедури. Через два роки розпочнеться новий етап роботи ринку землі, тоді, можливо, і знадобляться якісь корективи», — розповів заступник міністра.

Нагадаємо, що за даними Держгеокадастру, станом на 1 грудня 2021 року в Україні було продано понад 45 тис. земельних ділянок, з яких 19,4 тис. — паї, тобто земельні ділянки для товарного с/г виробництва, і 23 тис. — ділянки для ведення особистого селянського господарства. Сукупна площа всіх проданих ділянок досягла майже 107 тис. га. Середньозважена вартість гектара землі, станом на 12 грудня — 33,4 тис. грн/га.

Джерело “Куркуль”

Сорти озимої пшениці вітчизняної селекції в...

Насіння сучасних сортів озимої пшениці має високу генетично зумовлену адаптивну спроможність,...

Як вибрати вживаний комбайн

В Україні навіть за найкращих часів завжди гостро бракувало зернозбиральної техніки. Адже нові...

Особливості застосування діючих речовин для...

Часто стверджують, що головна проблема десикації — це час. Час для обробки, справді, слід обирати...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

6834
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Люфа - вирощування та використання природної губки

3187
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Виробництво та перспективи чорного часнику

15551
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.