Українська пшениця різних селекційних установ поступається краснодарським сортам і за врожайністю, і за якістю зерна. Таких висновків дійшов Олександр Гудожник, агроном ФГ «МЮД» (Дніпропетровська обл.). Щороку господарство висіває у товарних посівах не менше як 10 сортів озимої пшениці, під яку відводять близько 1800 га.

Останні кілька років у господарстві сіють здебільшого краснодарські сорти – Віта, Краснодарська 99, Волгоградська 84, а паралельно випробовують нові українські й інші іноземні.

Щодо багатьох імпортних сортів, то, незалежно від компанії-селекціонера, агроном виділив кілька спільних проблемних моментів: вони не стійкі до морозів, за стресових умов не розкривають свій потенціал і швидко вироджуються (у перший рік сорт може дати 10 т/га, а в наступні – 2-3 т/га), а насіння завжди дорожче.

«Для порівняння, ми вирощували українську Шестопалівку п’ять років, починаючи з еліти, і з кожною наступною репродукцією вона давала стабільний, добрий урожай», – аргументує аграрій.

У вирощуванні краснодарських сортів господарство віддає перевагу сівбі насіння категорії еліта, бо в той час як інші сорти дають з гектара по 4-5 т, еліту цієї селекції косять по 9-10 т/га.

Джерело

Наші партнери

Система mini-till: перспективи мінімального...

Мінімальний обробіток є перспективним і відносно просто запроваджується на структурованих і добре...

12-корпусний плуг LEMKEN Eurotitan в СТОВ...

«Олстас-льон» є одним із найвідоміших господарств Чернігівщини, без перебільшення задаючи тон у...

Хвороби люпину

Люпин уражується великою кількість хвороб різної етіології, які істотно знижують як продуктивність...

АгроТренди

Люфа - вирощування та використання природної губки

849
Люфа є представником ліаноподібних рослин, з пагонами до 4-7 м завдовжки. Всі вони мають розгалужені вусики та шорсткості по ребрах. Листя - пальчато-п'ятилопатеві (іноді цілісні) і розташовані по...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

5542
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

12875
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.