Як вижити в період низьких цін на зерно
- Деталі
- Аграрні новини
- 597
Схоже, що у вітчизняному рослинництві зароджується новий тренд. Дедалі більше власників господарств говорять про те, що їх цікавить не стільки висока врожайність сільгоспкультур, як можливість продати вирощений врожай дорожче.
Відповідно, інвестуватимуть вони кошти не лише у інтенсивні технології вирощування, а в інфраструктуру для зберігання зерна безпосередньо в господарстві. Адже саме це дає змогу заробити реальні і досить великі гроші.
Так, один із фермерів, із якими ми поспілкувалися, стверджує, що завдяки запуску зерносховища у позаминулому році, на самій лише кукурудзі заробив додатково 4 мільйони гривень. Це дало змогу придбати новенький самохідний обприскувач.
Інший власник господарства, площею 2000 га, наголосив, що реальна різниця поміж вимушеним продажем зерна восени та реалізацією врожаю у лютому-березні у його випадку становить в середньому 10 мільйонів гривень. Це ті гроші, які господарства щороку втрачало через брак потужностей для зберігання зерна.
Відповідно, сьогодні усі фермери, котрі дивляться на перспективу та мають бодай дещицю вільних коштів, прагнуть звести бодай простенькі приміщення для зберігання зерна. Ті, у кого є достатні кошти, планують спорудження сучасних елеваторів із металевими силосами. Цю тенденцію підтверджують і виробники елеваторного обладнання, які констатують підвищений інтерес з боку фермерів до їх продукції.
Зазначимо, що для вирішення цього питання існують різні підходи, залежно від обсягів інвестицій та завдань, що виконуються. Так, очевидно, що у південних регіонах України не завжди є сенс вкладати великі кошти в обладнання для сушіння зерна, оскільки його часто там збирають із оптимальною вологістю. Також близькість портів відіграє свою роль. Тому там існує прямий сенс орієнтуватися на недорогі металеві ангари, в яких можна зберігати зерно впродовж зими.
Однак у більш вологих регіонах майже щороку виникає велика проблема із потребою швидко досушити значні обсяги кукурудзи. Тому там життєво необхідно створити сучасну автоматизовану інфраструктуру із сушарками високої продуктивності.
Проте, незалежно від обсягу інвестицій, у всіх регіонах нагально необхідним є створення сучасної лінії для первинного та вторинного очищення зерна. Це дасть змогу гарантувати якісне тривале зберігання врожаю, його товарні якості, а також певним чином підсушити його за рахунок видалення вологих домішок.
Акцентуємо увагу на важливості вибору технічного проекту, виробника елеваторного обладнання та компанії-підрядника, яка займатиметься будівництвом. Ці всі завдання обов’язково повинні виконувати фірми із відмінною репутацією та багаторічним досвідом роботи на ринку.
У всякому разі, такі інвестиції доволі швидко себе окуплять завдяки великій різниці поміж ціною реалізації зерна в період жнив та наприкінці зими-навесні. І тут дійсно не має такого істотного значення отримання надвисокої врожайності сільгоспкультур. Не менш важливо довести зібраний врожай до ладу та вчасно його реалізувати.