Погодні умови третьої декади квітня були незадовільними для розвитку озимих зернових культур. Водночас наявний інфекційний фон фітопатогенів на тлі ослабленості і пошкодженості посівів подекуди створив сприятливі передумови для подальшого розвитку комплексу збудників на культурах. Тому фахівці Ukravit рекомендують приділити посилену увагу захисту посівів у фазі Т2.

Нічні заморозки та поступове наростання ефективного тепла в поєднанні із різним ступенем зволоження в окремих областях спровокували поширення хвороб озимих зернових культур, – зазначає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець. – В різних регіонах посіви озимих пшениці, ячменю та жита із різною інтенсивністю уражуються септоріозом, сітчастою, темно-бурою та іншими видами плямистостей, бурою листковою іржею, прикореневими гнилями. А у разі випадання дощів та встановлення відповідного температурного режиму, особливо в загущених посівах із високим рівнем азотного живлення, ситуація може стати критичною. Щоб ці та інші небезпечні хвороби не стали причиною недобору майбутніх врожаїв, ми радимо неодмінно подбати про ефективний захист зернових культур у фазі Т2. Адже контроль хвороб прапорцевого і підпрапорцевого листків – один із ключових елементів стратегії фунгіцидного захисту зернових культур».

Для захисту озимих зернових від основних шкодочинних хвороб у фазі Т2, особливо в регіонах із помірним та достатнім вологозабезпеченням, Олександр рекомендує обрати фунгіцид із трансламінарними властивостями Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л). За рахунок поєднання діючих речовин він володіє профілактичними, лікувальними та антиспоруляційними властивостями.

Читайте також: Вчасно і ефективно, або Чому ад’юванти такі важливі у весняний період

Піраклостробін – локально-системний фунгіцид, що діє шляхом інгібування транспорту електронів в дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогенна дихати і продукувати енергію. Ця діюча речовина володіє захисними й лікувальними властивостями, вона здатна проникати в рослинні тканини і проявляти трансламінарну рухливість, досягаючи нижнього та внутрішнього шарів листової пластинки. Максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол – системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання при синтезі ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект.

Сінан надійно контролює септоріоз, піренофороз, іржу та плямистості ячменю. Проведена у фазі Т2 обробка забезпечить лікування уражених рослин, вбереже посіви від інфікування комплексом небезпечних хвороб і гарантує тривалий захист у подальшому.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.