Посівна кампанія соняшника уже розпочалася. В нетипових умовах поточного агросезону, коли бур’янова рослинність отримала максимально сприятливі умови для перезимівлі й подальшого розвитку, особливого значення набуває гербіцидний захист культури, наголошують фахівці Ukravit.

Нестабільний режим опадів і дефіцит вологи, що спостерігається практично в усіх регіонах України, змушує велику кількість аграріїв обирати гібриди, стійкі до імідазолінонів, – зазначає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець. – Їх вирощування не передбачає обов’язкового застосування ґрунтового захисту, а натомість контроль бур’янової рослинності здійснюється післясходово гербіцидами із групи імідазолінони. Якісно підібраний післясходовий гербіцид допоможе надійно захистити посіви впродовж гербокритичного періоду, коли культура росте і розвивається досить повільно, й уникнути потенційних втрат, спричинених конкуренцією з бур’янами та супутніми проблемами – пошкодженням шкідниками та ураженням хворобами».

В умовах поточного сезону Олександр рекомендує обрати гербіцид Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л). Діючі речовини препарату потрапляють до тканин бур’янів через ксилему та флоему і діють як інгібітори ензиму ацелоктатсинтази (АLS) – ключового ферменту біосинтезу незамінних амінокислот – ізолейцину, лейцину, валіну. Всередині рослин препарат швидко переміщується до точок росту, внаслідок чого поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи припиняється, і бур’янова рослинність гине.

Читайте також: Надійний контроль шкідників у період цвітіння

При застосуванні у чутливі фази росту бур’янів за наявності вологи достатньо однієї обробки на сезон (за рахунок ґрунтової дії). Гербіцид контролює широкий спектр найбільш шкодочинні бур’янів – амброзію (види), гірчак, лободу білу, осот (види з насіння), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий та інші. А якщо бур’яни на час обприскування встигли перерости, до робочого розчину варто додати ад’ювант Інгрес в нормі 50-100 мл на 100 л води.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.