Українські селекціонери Інституту зрошуваного землеробства НААН готують гідну альтернативу генно модифікованій сої, яку лише на Херсонщині вирощують на понад 50% відведених під цю культуру полів.

Про це пише Голос України.

Група із семи дослідників Інституту зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України, що розташований під Херсоном, цілком традиційними методами вивела новий високопродуктивний сорт сої «Ідеал».

Читайте також: Завдяки диференційованому внесенню добрив, господарство отримує гарні врожаї навіть на бідних ґрунтах

Його отримали звичним шляхом гібридизації рослин двох інших сортів — «Діана» і «Фаетон». На це пішло майже десять років — термін чималий. Натомість ультрашвидкостиглий і також досить стійкий до шкідників «Ідеал», стверджують селекціонери, легко дасть сто очок наперед хваленим ГМО-окупантам українських полів. Адже його врожайність сягає 5 т/га, тоді як імпортні навіть на зрошенні дають 2,5-4 т/га.

«Новий сорт нашої селекції вже відправили на сортовипробування у різних кліматичних зонах. Якщо вони також виявляться успішними, за два-три роки «Ідеал» можна запускати у масове сільськогосподарське виробництво, — розповіла старший науковий співробітник Інституту зрошуваного землеробства, кандидат сільськогосподарських наук Віра Боровик.

Фахівці також відзначають, що під час роботи над «Ідеалом» тутешні селекціонери паралельно відпрацювали ще й технологію істотного підвищення врожайності сої, незалежно від її сорту. Вони взялися вирішувати проблему так званого абортування плодів цієї культури, коли під час тривалої спеки боби випадають зі стручків ще до остаточного дозрівання.

«Це явище є наслідком «випаровування» фітогормонів під дією високої температури повітря, й нерідко спричиняє колосальні втрати врожаю, які доходять до 27%», — розповідає пані Боровик.

Але вчені використали «хитрий» фунгіцид також вітчизняного виробництва. Після обробки ним на листі та пагонах культурних рослин утворюється мікроскопічна плівка, яка перешкоджає зниженню рівня фітогормонів. І у такий спосіб скорочує втрати на 12-22%, визначили після використання перспективної технології (її нарекли «Зелена фортеця») на дослідній плантації інституту,

Ці випробування також вступають у завершальну фазу. Поза сумнівом, аграрії їх належно оцінять: адже соя є «валютною» культурою. Тож суттєве зменшення втрат урожаю дає змогу отримати дуже вагомі додаткові прибутки — задля них вкладатися у новий препарат не шкода.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.