Погодні умови початку квітня призвели до часткового пошкодження і ослаблення посівів та поступового розвитку збудників хвороб озимих зернових. За таких умов для захисту посівів у Т1 фахівці компанії Ukravit радять обирати посилені комплексні продукти, спрямовані на контроль максимально широкого спектра патогенів.

Агрометеорологічні умови початку першої декади квітня були надзвичайно мінливими: зниження середньодобових температур та їх перепади, приморозки, опади у вигляді дощів і мокрого снігу, – розповідає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець. – В підсумку це позначилось як на стані озимих зернових, так і на їхній зараженості хворобами. Сьогодні посівами із різною інтенсивністю поширюються борошниста роса, септоріоз, види плямистостей листя, бура листкова іржа, прикореневі гнилі. Тому у фазі виходу у трубку в посівах озимої пшениці та ячменю необхідно обов’язково провести фунгіцидну обробку препаратом широкого спектра дії. Це дозволить проконтролювати наявні хвороби, забезпечити профілактику та попередити майбутні загрози».

В умовах агросезону – 2025 Олександр рекомендує віддати перевагу трьохкомпонентному фунгіциду із фізіологічним ефектом Капітал (азоксистробін, 150 г/л + ципроконазол, 60 г/л + епоксиконазол, 50 г/л). Три діючі речовини в його складі забезпечують контроль максимально широкого спектра хвороб, зокрема й на нових приростах.

Азоксистробін – діюча речовина з групи стробілуринів, яка володіє системною, трансламінарною та захисною дією. Шляхом пригнічення дихання мітохондрій та блокуючи передачу електронів між цитохромом b і цитохромом c1 контролює широкий спектр грибкових збудників, стійких до інгібіторів деметилази, феніламідів, дикарбоксамідів або бензімідазолів. Здатна контролювати збудників із 4-х класів – Аскоміцети, Базидіоміцети, Дейтероміцети та Ооміцети. Ципроконазол та епоксиконазол – це триазолові діючі речовини широкого спектра дії, що є інгібіторами біосинтезу стеролів у клітинах грибів, внаслідок чого вони не здатні формувати клітинні мембрани і припиняють свій розвиток.

Читайте також: Контроль хвороб зернових культур у фазі виходу в трубку

Капітал має виражену лікувальну дію проти комплексу хвороб зернових культур. Він також пригнічує утворення етилену та подовжує фотосинтетичну активність, що позитивно впливає на загальний ріст та розвиток зернових культур, відтак – і на майбутню врожайність. Препарат є одним із найкращих та найефективніших для застосування в посівах зернових колосових як в Т1, так і в Т2, залежно від регіону.

Для швидкого усунення стресу та відновлення зернових культур після приморозків Олександр також радить використати в якості антистресанта та стимулятора росту рідке добриво Авангард Гроу Аміно, яке містить легкозасвоювані амінокислоти, фітогормони та інші фізіологічні активні речовини, що допоможуть рослинам підвищити імунітет та активують природний захист від хвороб.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.