Весняна забур’яненість у зернових культурах – серйозний виклик для аграрія: адже боротися необхідно не лише з ярими видами, а й з їх «колегами», що успішно перезимували після «м’якої» зими. Тому для контролю різних біологічних груп бур’янів фахівці компанії Ukravit радять обирати посилені продукти, які здатні справитися з усім комплексом сегетальної рослинності.

«Зважаючи на нетипові погодні умови зими та початку весни, зернові цього року перебувають у підвищеній зоні ризику з боку бур’янів, – зазначає керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець. – З одного боку, ми уже маємо зимуючі їх форми, які добре перезимували і тепер посилено конкурують із культурами за ресурси, з іншого – ярі види, що навіть за знижених температур останніх тижнів, подекуди – приморозків краще переносять погодні стрес-фактори і ростуть швидше від культурних рослин. Такий «подвійний тиск» за недостатнього чи несвоєчасного контролю може стати причиною суттєвих недоборів майбутньої врожайності. Щоб цього уникнути, в якості гербіцидного рішення доцільно обирати багатокомпонентні продукти, спрямовані на контроль розширеного спектра бур’янової рослинності. Додатково слід звернути увагу на те, що в окремих регіонах оптимальні фази для внесення основних гормональних гербіцидів у посівах озимих зернових уже минули».

Якщо на полі превалює забур’яненість дводольними видами та спостерігається їх висока щільність на одиниці площі, Олександр рекомендує обрати гербіцид Лаплас (трибенурон-метил, 375 г/кг + флорасулам, 140 г/кг + флуметсулам, 125 г/кг). Його діючі речовини володіють системною дією та блокують фермент ацетолактатсинтазу – ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцин, лейцин і валін). Вони швидко переміщуються всередині рослини до місць найбільшої меристематичної активності – точок росту, внаслідок чого припиняється поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів.

Читайте також: Контроль бур’янів у посівах зернових культурах в сезоні – 2025

Лаплас контролює надзвичайно широкий спектр озимих та зимуючих дводольних видів, різні види гірчаків, капустяні види, а також види лободи та навіть перерослий підмаренник чіпкий тощо. Крім того, він ефективно вирішує питання із забур’яненістю будь-якими видами падалиці соняшника.

Гербіцид має надзвичайно широке «технологічне вікно» застосування – від 2-3 листків і до прапорцевого листка включно, а отже за потреби може застосовуватись в різні періоди вегетації зернових без післядії на наступні культури у сівозміні.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.