Значний дефіцит вологи, який спостерігається практично в усіх областях України, цілком імовірно, може ускладнити застосування ґрунтових гербіцидів при посіві соняшника, сої та гороху. Тому в умовах агросезону – 2025 фахівці компанії Ukravit радять особливу увагу приділити післясходовому контролю бур’янів.

Яким продуктам доцільно віддати перевагу – розповідає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець.

Якісний післясходовий гербіцидний захист – важлива складова технології вирощування, незалежно від того, застосовувались ґрунтові гербіциди чи ні, – відзначає Олександр Мигловець. – Якщо ґрунтова схема мала місце, він допомагає проконтролювати наступні хвилі сходів бур’янової рослинності, коли дія ґрунтового препарату закінчилась; якщо ж ні – бере на себе «основний удар» в контролі цієї проблеми. При вирощуванні стійкого до імідазолінонів соняшника – це ключовий інструмент в знищенні бур’янів. Так чи інакше, обробка після появи сходів має важливе значення: усуває конкурентів культур у вигляді злакових і дводольних бур’янів, створює посівам сприятливе середовище для росту та розвитку, знижує ризики ураження хворобами та пошкодження шкідниками, нівелює загрозу алелопатії тощо. А це – важливі складники успішної технології вирощування. Саме тому для післясходового обприскування необхідно обирати продукти, здатні усунути максимально широкий спектр сегетальної рослинності».

Для контролю однорічних злакових і дводольних бур’янів у посівах сої, гороху та соняшника, стійкого до імідазолінонів, фахівець рекомендує обрати гербіцид Імі-Віт (імазамокс, 40 г/л). Потрапляючи до меристемних тканин або ділянок росту бур’янів, діюча речовина спричинює порушення синтезу білків, що призводить до загибелі як вегетативної частини, так і кореневої системи сегетальної рослинності і попереджує їх повторне відростання. А допоміжні речовини препарату підвищують ефективність його засвоєння.

Читайте також: Комплексне рішення проти дводольних бур’янів у посівах зернових

Імі-Віт має ґрунтову, листкову та кореневу дію на бур’яни, а отже забезпечує високу результативність, якщо провести обробку в максимально чутливі для бур’янової рослинності фази. А ґрунтова дія препарату стримує появу наступних хвиль сходів бур’янів.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.