Схеми гербіцидного захисту кукурудзи, соняшника та сої зазвичай обирають зважаючи на рівень забур’яненості поля, зокрема й специфічними видами бур’янів, рівень вологи для внесення ґрунтових препаратів, вміст гумусу, організацію сівозміни тощо. Однак нетипові погодні умови, що переважали цієї зими, спричинили ситуацію, коли ґрунтовий гербіцидний захист буде неодмінною складовою успішної технології вирощування цих культур, впевнені в Ukravit. Тому фахівці компанії радять обирати комплексні рішення, покликані максимально усунути «конкурентів» культурних рослин із полів ще на старті.

Якщо порівнювати темпи розвитку бур’янів і кукурудзи, соняшника та сої на початкових етапах вегетації, перевага буде не на користь останніх, – зазначає керівник відділу агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець. – Ці культури на ранніх фенофазах розвиваються досить повільно, а за несприятливих погодних умов – дуже повільно, тож не можуть повноцінно конкурувати із сегетальною рослинністю за вологу, мінеральне живлення та простір. Крім того, рослини, що розвивались у несприятливих умовах, ослаблені, тож є легкою мішенню для збудників хвороб та шкідників. А бур’янова рослинність, корім фітоценотичного тиску, чинитиме на них ще й алелопатичний вплив, що також позначатиметься на стані посівів. В комплексі ці чинники можуть спричиняти значні недобори майбутньої врожайності».

Щоб уникнути ризиків для культур на старті, Олександр рекомендує забезпечити їм ефективний ґрунтовий захист. Для одночасного контролю однорічних злакових і дводольних бур’янів у посівах кукурудзи, соняшника та сої він радить обрати універсальну бакову суміш Тізер (пропізохлор, 720 г/л) + Тернат (тербутилазин, 500 г/л). Пропізохлор у її складі абсорбується через проростки та кореневу систему бур’янів. Проникаючи через кінчики кореневої системи, діюча речовина швидко призводить до загибелі бур’янів. Вона блокує поділ клітин шляхом інгібіювання синтезу довголанцюгових жирних кислот. А тербутилазин абсорбується як листям, так і кореневою системою бур’янів і блокує транспорт електронів, що беруть участь у процесі фотосинтезу (фотосистема ІІ).

Читайте також: Фінансовий директор компанії Ukravit Олександр Ільїн: «Ми маємо рішення для кожного клієнта!»

Суміш Тізер + Тернат надійно контролює поширені однорічні злакові та дводольні види бур’янів. А захисний «екран», що формується на поверхні ґрунту при обприскуванні, дозволяє контролювати й наступні хвилі сходів бур’янової рослинності, забезпечуючи тривалий безконкурентний простір. При дотриманні регламентів застосування бакова суміш не проявляє фітотоксичності щодо культурних рослин, тому вони будуть розвиватися безперешкодно.

Впоратися з кукурудзинням!

У Вінницькій області відбулося цікаве імпровізоване змагання трьох моделей плугів найкращих...

У пошуках маржі: шлях українського зерна у 2025...

Українські агровиробники вже четвертий рік працюють в умовах повномасштабної війни. Вони...

Зони продуктивності. Змінні норми висіву

Про сучасні технології точного землеробства, підходи до управління продуктивністю полів та...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56301
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35442
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

20948
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.