АгроФорсаж 2024: Кроки до Вдосконалення, Прогресу та Диверсифікації
- Деталі
- Аграрні новини
- 106
Польова конференція «АгроФорсаж 2024», що відбулася 20 вересня, стала важливим майданчиком для обговорення ключових аспектів агровиробництва в умовах кризи. Під час конференції аграрії мали можливість на реальному прикладі оцінити ефективність і прибутковість інноваційних технологій, ознайомитися з новими моделями аграрного бізнесу та обговорити шляхи вирішення актуальних викликів галузі. Цей день зібрав прогресивних фермерів, які готові розвивати свої підприємства завдяки впровадженню інновацій.
Організаторами заходу стали компанія Agrilab та ТОВ «Полтава-Сад».
Як зазначив Ярослав Бойко, CEO Agrilab: «Сьогодні всі в світі добре розуміють, в який час ми живемо. Це війна з агресором. Аграрії України опинилися в надзвичайно складних умовах. Сьогодні нелегко працювати, отримувати гарний врожай, а тим більше — робити це прибутково. Крім того, в умовах кризи виникає проблема глобального потепління та кліматичних змін, які, безумовно, призводять до частих засух. Цей рік є аномальним для нас: ми спостерігаємо відсутність опадів протягом кількох місяців у більшості регіонів України. Тому важливо зазначити, що наш захід спрямований на пошук різних рішень, інструментів і технологій, які дозволяють нівелювати ризики та досягати максимально ефективних результатів з точки зору врожайності та прибутковості».
Учасники польової конференції мали можливість ознайомитися з новими технологіями для точного землеробства, оскільки кліматичні умови стрімко змінюються, а дефіцит води може стати серйозною проблемою для аграріїв у найближчі 10 років. Компанія 360 Yield Center разом з офіційним дистриб'ютором «Айді та Партнери» представила систему 360 Rain. Це сучасна автономна поливна система, яка дозволяє втричі ефективніше використовувати воду, знижуючи собівартість виробництва та забезпечуючи необхідну вологість для рослин. У господарстві «Полтава-Сад», де останній дощ пройшов два місяці тому, стало очевидно, що сучасні технології, такі як 360 Rain, допомагають фермерам контролювати процес вирощування, не покладаючись на примхи погоди.
Важливі інноваційні рішення для аграріїв презентувала компанія APM Group, демонструючи три моделі тракторів Fendt 939 та Fendt 942 серії у поєднанні з передовими посівними комплексами Fendt Momentum, Amazone DMC Primera та Maschio Gaspardo Chrone. Окрім цього, на стенді було представлено трактори Valtra T235 з глибокорозпушувачем Maschio Gaspardo Attila 300 та Valtra G135 із сівалкою Maschio Gaspardo Renata. Окремої уваги відвідувачів заслуговують такі агрегати, як прес-підбирач Maschio Gaspardo Supremo, представник зеленої лінії Fendt Twister та справжній бестселер від Amazone — дискова борона Catros 7000.
«Ми пишаємося тим, що сьогодні можемо запропонувати нашим клієнтам передову сільськогосподарську техніку. Усього на нашому стенді було представлено 13 одиниць техніки, і ми продовжуємо впроваджувати інноваційні рішення для наших клієнтів. Участь у таких заходах — це можливість не лише продемонструвати новинки, а й отримати зворотний зв'язок, обмінятися досвідом та почути потреби наших партнерів», — зазначив Максим Фенько, керівник напрямку маркетингу компанії APM.
Важливі інноваційні рішення для сучасного сільського господарства були продемонстровані на прикладі систем, встановлених на сівалці Kinze 3600 від Precision Planting та 360 YieldCenter. Серед них: Vset2 — система, що забезпечує 100%-ну точність висіву для всіх типів культур. Vdrive — електропривід висівних апаратів, який гарантує точне дотримання норми висіву та роботу з диференційними нормами. DeltaForce — автоматична система контролю притиску робочої секції для точного дотримання глибини висіву. SmartFirmer — датчик, який аналізує грунт у посівному ложе, визначаючи вологість, температуру, вміст органічної речовини, структуру борозни, ємність катіонного обміну та кількість рослинних решток. Wave — аплікатор для внесення стартових добрив, який підрізає стінку борозни та накриває насіння вологим грунтом, забезпечуючи дружні та швидкі сходи. Dash — система для підвищення ефективності використання стартових добрив шляхом точного їх внесення біля насінини.
За словами Богдана Федія, технічного спеціаліста компанії «Агротерра», ці системи розроблені для максимального розкриття потенціалу кожної рослини, поліпшення дружності сходів і підвищення врожайності.
Також, відвідувачі мали можливість ознайомитися з унікальною технологією — бінарним мультигібридним посівом кукурудзи та сої на площі 1000 гектарів. Мета цього досліду полягає в дослідженні її ефективності та продуктивності в умовах дефіциту вологи. Система включає використання гібридів кукурудзи з різним ФАО (від 320 до 480) та варіації кількості рядків, щоб знайти ідеальний баланс для максимізації врожайності. Технологія показує, що найоптимальніше світло проникає до третього рядка з краю, що суттєво впливає на розвиток і підвищення продуктивності рослин. У господарстві зазначили, що за сезон випало 130 мм атмосферних опадів, з яких близько 80 мм припало на початок червня. З 1000 гектарів приблизно 200 гектарів на зрошенні. Різницю в урожайності на цих полях можна буде оцінити після збору врожаю.
Важливими інсайтами та корисними рішеннями для аграріїв поділилася Тетяна Монке — менеджер проєктів сільськогосподарських послуг Програми USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО. Програма USAID АГРО активно співпрацює з сервісними компаніями, підтримуючи фермерів у впровадженні інноваційних технологій точного землеробства. Наразі триває подання заявок на новий конкурс, у межах якого сервісні компанії можуть отримати співфінансування для реалізації восьми проєктів із надання послуг для агро ММСП. Про відкриті можливості Програми USAID АГРО читайте тут.
Крім того, відвідувачі мали можливість ознайомитися з демополігоном проєкту Digital Field 2024, закладеним на полях господарства «Полтава-Сад». Демополігон включає близько 100 дослідних ділянок, де випробовуються різні елементи технологій за методом Strip-till. Серед них — випробування різних комбінацій макро- і мікроелементів на сої, соняшнику та кукурудзі; порівняння способів внесення добрив під культури; внесення стартових добрив під час посіву за допомогою обладнання 360 DASH; демонстрація гібридів соняшнику та кукурудзи від Limagrain в умовах зрошення та дефіциту вологи; вивчення впливу густоти посіву на врожайність сої; а також дослідження з використанням змінних норм карбамідно-аміачної суміші (КАС) для оптимізації живлення.
Родзинкою польової конференції стала маленька картопля Baby Lou — середньоранній сорт тривалого зберігання, який забезпечує високий врожай (близько 30-50 бульб з куща). Відвідувачі заходу змогли побачити процес збору картоплі Baby Lou, а також відвідати завод бренду, де картопля проходить всі етапи підготовки — від збирання до фасування. Кожен учасник конференції міг також поласувати морквою «Моркішка», яку вирощують та фасують на заводі господарства «Полтава-Сад». Ці бренди можна знайти на полицях супермаркетів.
Головні меседжі польової конференції «АгроФорсаж 2024» підкреслюють важливість впровадження інноваційних технологій у агровиробництво. Сучасні рішення продемонстрували свою здатність суттєво підвищувати ефективність і прибутковість аграрних підприємств. Завдяки таким заходам аграрії мають можливість не лише вдосконалювати свої знання та навички, але й активно впливати на розвиток галузі в цілому, формуючи успішне та стійке агровиробництво.