Нестача вологи в багатьох регіонах та підвищені температури вересня сильно вплинули на заплановані строки посіви ріпаку озимого; щодо вже висіяного насіння, ці фактори стримували дружне проростання та ріст культури. Однак для розвитку шкідливих фітофагів, у тому числі лускокрилих видів, ці умови були досить сприятливими. Тому фахівці Ukravit наголошують на важливості інсектицидних обробок в осінній період.

Аграрії, які вже отримали сходи ріпака озимого пізніх строків сівби або ж розвинені рослини ранніх строків посіву, тепер мають необхідність захищати його від комплексу шкідників, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Адже гідротермічні умови, що складаються наразі, є сприятливими для їх розповсюдження. Наші агрономи-консультанти із різних регіонів відзначають поширення в ріпаку хрестоцвітих блішок, несправжніх гусениць ріпакового пильщика, подекуди – білокрилки, капустяної молі, гусениць біланів, підгризаючої совки. За відсутності заходів з їх контролю вони можуть значною мірою пошкодити молоді рослини, що зробить подальший ріст та успішну перезимівлю ускладненими. Тому незалежно від того, був застосований інсектицидний протруйник чи ні, необхідно ретельно проводити моніторинг стану посівів і застосовувати відповідні інсектициди».

Для контролю комплексу лускокрилих видів Олександр рекомендує застосувати Туріл (емамектин бензоат, 100 г/кг). Діюча речовина інсектициду володіє контактною та кишковою дією. Це нейротоксин, який порушує нормальне функціонування γ-аміномасляної кислоти (ГАМК) – однієї з небагатьох амінокислот, що діє як передавач нервового імпульсу. Емамектин бензоат зв’язується з рецепторами ГАМК, призводячи до підвищення проникності іонів хлоридів у нервові та м’язові тканини. Після потрапляння препарату до організму шкідника в нього вже за кілька годин спостерігається параліч, блокується рухова активність, припиняється харчування, і за декілька діб він гине.

Читайте також: Осіннє підживлення ріпаку озимого бором

Туріл забезпечує тривалий контроль капустяної молі, біланів, листогризучих совок та інших лускокрилих шкідників на ріпаку. А за рахунок трансламінарної дії він є дієвим рішенням у боротьбі зі шкідниками, які ведуть прихований спосіб життя. Важливо, що ефективність дії інсектициду мінімально залежить від погодних умов – високих температур повітря, сонячного випромінювання, випадання опадів тощо. Тому він стане оптимальним рішенням для осінніх обприскувань ріпака озимого.

Ідеальне внесення міндобрив із причіпним...

Компанія AMAZONE представляє унікальний професійний розподільник гранульованих добрив з об’ємом...

Український тваринницький саміт: трансформуємо...

11 жовтня 2024 року у Києві відбувся UKRAINIAN LIVESTOCK SUMMIT 2024, організований компанією...

Переваги осінньої обробки гербіцидами озимих...

Затяжні теплі осені вже стали звичною прикметою аграрного сезону в Україні. Позитивні температури...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

45109
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

30858
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

17181
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.