Залучення молоді до аграрної освіти – важлива складова відновлення економіки України
- Деталі
- Аграрні новини
- 133
На третьому році повномасштабного вторгнення росії українському ринку праці загалом бракує працівників. Згідно з дослідженням Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), станом на кінець квітня 2024 року три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів.
В ключових галузях української економіки ситуація не краще. Наприклад, в сільському господарстві, яке є драйвером зростання ВВП, забезпечує велику кількість робочих місць, надходження валюти від експорту та розвиток технологій. За даними сайту robota.ua, в 2024 році на кожне резюме в агро припадало майже 3 вакансії. Для порівняння: в 2021 році співвідношення вакансії до пошукачів складало 1,3. Позиція «агроном» взагалі була відзначена в дослідженні ЕВА як одна з найскладніших для заповнення. Згідно з анкетуванням Асоціації свинарів України, 48% їх членів бракує загалом фахівців аграрних фахів, наприклад, механізаторів чи агрономів, а 26% – фахівців-тваринників.
І виклики, з якими Україна через повномасштабну війну стикається зараз, в найближчому майбутньому масштабуються, адже кількість випускників, які почнуть працювати в українській економіці, невпинно скорочується.
Новий навчальний рік, який розпочався цього тижня, це підтверджує. За попередніми даними Єдиної державної електронної бази з питань освіти, цьогоріч до українських вишів подало заяви майже 190 тисяч абітурієнтів, що майже на 100 тисяч менші ніж торік. І з вересня цього року навчатися в українських університетах та інститутах почнуть переважно майбутні психологи, менеджери, філологи, IT-фахівці. Адже дані Єдиної державної електронної бази свідчать: серед найбільш популярних спеціальностей у вступній кампанії-2024 нема необхідних для відновлення країни логістів, будівельників і, перш за все, агрономічних спеціальностей.
І це попри те, що аграрні університети є невіддільною частиною освітньої інфраструктури практично кожного українського міста з населенням від 250 тис. до 2,9 млн людей. Тобто, аграрний університет є в більшості обласних центрів України, а також в багатьох районних – Кам’янець-Подільський, Біла Церква, Умань тощо.
Але недостатня популярність аграрної освіти фіксувалася й до повномасштабної війни. Згідно з дослідженням міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, лише 2% українських підлітків обирають професію аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі. Зараз, при зменшенні загальної кількості абітурієнтів, це є безпосередньою загрозою майбутній продовольчій безпеці країни та регіону.
Виступаючи як один з ключових гравців українського аграрного ринку, Corteva протягом років намагається змінити ситуацію, реалізуючи різноманітні проєкти для молоді, надаючи їм можливості для розвитку та пропонуючи роботу з найбільш сучасними технологіями, а також за допомогою різноманітних інформаційних проєктів працюючи над подоланням стереотипів та інформує про реальні можливості. Щоб познайомити майбутніх аграріїв з надбанням єдиної у світі великої науково-дослідницької компанії, що займається виключно сільським господарством та щороку інвестує в нові розробки близько мільйона доларів США, Corteva попри повномасштабну війну залучає студентів до досліджень, запрошує на роботу на різних напрямках. Виробничий насіннєвий комплекс Corteva продовжує активно співпрацювати з навчальними закладами Полтавщини, яка є одним з ключових аграрних регіонів України.
Компанія має глобальну програму роботи з талантами, які орієнтована на студентів останніх курсів і випускників вищих навчальних закладів з мінімальним досвідом, яка дозволяє учасникам отримати всеосяжні знання про напрямки роботи, допомагаючи розібратися з тим напрямком діяльності, який відповідає внутрішньому світу того чи іншого майбутнього агрофахівця, створюючи фундамент для побудови успішної карʼєри.
Corteva Agriscience задекларувала своє прагнення сприяти розвитку майбутніх лідерів в галузі сільського господарства в спільній декларації з Міністерством аграрної політики та продовольства України, яку було укладено у 2022 році. Адже реальний успіх в зміні ставлення до аграрних спеціальностей можливий тільки за умови спільної роботи всіх учасників процесу – влади, навчальних закладів, бізнесу та громадського суспільства. Тим більше, що в Україні бажання молодих людей відкривати для себе світ професійного міжнародного бізнесу залишається наразі таким же великим, як і до повномасштабного вторгнення. І наша задача, щоб з усіх бізнесів вони частіше обирали аграрний.
Corteva, Inc. (NYSE: CTVA) – це глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка поєднує провідні інновації в галузі, активну взаємодію з клієнтами та оперативне виконання, щоб вигідно надавати рішення для найактуальніших світових проблем сільського господарства. Corteva створює вигідні ринкові переваги завдяки своїй унікальній стратегії дистрибуції, а також збалансованому та глобально різноманітному поєднанню насіння, засобів захисту рослин, цифрових продуктів і послуг. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне максимізувати продуктивність для фермерів, одночасно співпрацюючи з зацікавленими сторонами в усій харчовій системі, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь.