Перший на Полтавщині Центр життєстійкості, який працює з березня 2024 року, розташований у Глобинській територіальній громаді і облаштований за принципами безбар’єрності та доступності. Сюди може звернутися кожна людина і отримати безоплатну психосоціальну підтримку, а також – спрямування до потрібних служб і сервісів у громаді.

Про це повідомляє пресслужба Астарта-Київ.

Менше ніж за місяць роботи його фахівці вже провели понад 1000 заходів, спрямованих на підтримку ментального здоров’я мешканців громади.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, яка днями відвідала Центр, запевняє: унікальність таких просторів у тому, що чотири покоління збираються тут під одним дахом і кожна людина – незалежно від статусу – може отримати допомогу в Центрі життєстійкості.

«У своїй більшості люди сприймають соціальну допомогу як виплату. Через послугу з життєстійкості ми хочемо змінити цей стереотип. Адже соціальна допомога – це ще й навчити людину відновлюватися після стресу, включатися в життя, бути продуктивною та самозарадною. Наше бажання як Міністерства – щоб у кожного мешканця громади було місце сили та відновлення – де він чи вона знайдуть підтримку і будуть корисними через включеність у волонтерські активності», – поділилася своїм бачення міністерка.

Зараз до місцевого Центру життєстійкості найчастіше звертаються переселенці, люди, які втратили рідних під час війни, а також сім’ї з дітьми. Організовано все так, що спершу людина відвідує індивідуальну консультацію із фахівцем, а потім долучається до групових занять. Саме цей формат, переконані спеціалісти Центру, є найбільш ефективним для психологічного відновлення людини після кризових ситуацій.

«Полтавщина з початку війни стала повноцінним соціальним хабом країни. І ми робимо все можливе, аби люди отримували необхідну підтримку. Відкриття першого в області Центру життєстійкості – ще один крок, який вдалося зробити завдяки консолідації зусиль міністерства, обласної влади, громади та бізнесу. Програма життєстійкості – дуже затребувана жителями всієї області. Тому найближчим часом ми плануємо відкрити ще сім таких Центрів у області», – пояснює Філіп Пронін, начальник Полтавської ОВА.

Глобинський Центр життєстійкості – приклад якісної співпраці держави, місцевого самоврядування та бізнесу. Астарта є стратегічним партнером проєкту та допомогла облаштувати перші 5 Центрів життєстійкості, які запрацювали у січні 2024 року для мешканців Волочиської, Любарської, Глобинської, Кобеляцької та Шишацької громад. У Програмі життєстійкості агрохолдинг спільно з Благодійним фондом «Повір у себе» допомагають методологічно, експертно і фінансово.

«Життєстійкість для кожного українця – ось чого ми прагнемо. Людині потрібна людина, щоб почуватися безпечно, мати можливість бути почутою, звернутися за допомогою та самій допомогти тим, хто цього потребує. Підтримка тут і зараз в дружньому, безбар’єрному просторі, куди може звернутися кожен мешканець громади, – основа Центрів життєстійкості, які з початку року почали роботу та вже допомагають формувати життєстійкість українців», – зауважила Світлана Мозгова, директорка департаменту по роботі з персоналом, корпоративного партнерства та комунікацій Астарти.

Наразі проєкт є пілотним і реалізується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров‘я Першої леді Олена Зеленська До участі в ньому долучилися вже 143 територіальні громади з усієї України. У планах Міністерства соціальної політики – збільшити цю кількість до 200 громад.

Ресурсоощадні технології вирощування зернових —...

Аналізуючи сучасний стан АПК України, слід зазначити, що він є одним з основних...

BEDNAR на Дні поля AGRO Challenge

На даному Дні поля AGRO Challenge компанія BEDNAR з нашими дилерами АМАКО, НФМ АГРО та Тайтен...

Сучасні провідні рішення в технології...

Нині соняшник — це дещо більше ніж просто велика культура, у вирощуванні якої українські...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

40014
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

28228
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14991
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.