Однієї з найбільш цікавих ягідних культур в Україні є обліпиха. Витрати на догляд за цією культурою невисокі, порівняно з іншими, до того ж є чимало продуктів переробки, де використовується обліпиха.

Про це повідомляє Олександр Ярещенко, кандидат сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН, передає SEEDS.

За його словами, географія виробників обліпихи в Україні невелика і складає переважно західні, центральні, і, місцями північні регіони країни.

«Чим культура цікава? По-перше, сортів доступних для комерційного зростання вже більше 19. Можна збирати врожай не окремими ягідками, а повністю – шляхом обрізання гілок з врожаєм. Існує постійний сезонний попит на внутрішньому ринку. Працюють наші компанії виробники вже і на експорт. Закупівельна ціна на осінь 2023 року складала за кілограм десь 30-35 гривень брутто з гілками. Гуртова ціна заморозки вже очищеної – близько 2 євро за кілограм. Витрати на догляд невисокі, порівняно з іншими культурами. Є купа продуктів переробки куди використовує обліпиха. Після заморожування найбільш цікавим є сушка. Тут кілограм коштує на роздрібному ринку 400-600 грн», – наголошує Олександр Ярещенко.

Досі залишається відкритим питання щодо технології вирощування обліпихи, особливо якщо фермери зрізають гілки, говорить фахівець. Однак за його словами наразі передові господарства якраз займаються відпрацюванням оптимальних агроприйомів.

«Збір відбувається приблизно таким чином. Зрізаються гілочки, пакуються в ящики. Середня, фактична, врожайність в насадженнях навіть за умови того, що ви періодично зрізаєте гілки з врожаєм, вони потім відновлюються, складає близько п’яти тонн з гектара, але щорічних. Однак обліпиха – це якраз та культура, яка потребує або великих площ, або кооперації виробників, тому що тут важливо формувати товарні партії. І важливо мати гарантований доступ, близький доступ до потужностей заморозки. Тому що саме через заморозку працює і доробка післязбиральна: струшування ягід, з гілок, очищення, пакування і так далі», – каже Олександр Ярещенко.

Інститут садівництва, який представляє Олександр Ярещенко, теж зареєстрував кілька сортів обліпихи. Найбільш цікавим експерт вважає сорт облыпихи Морквяна, – вона ранньостигла і високопродуктивна, а також має гарний біохімічний склад.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38546
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27380
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14320
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.