Будівництво біометанових заводів є не лише великим кроком у розвитку екологічних технологій та заміщення природного газу. Інвестиції у цей глобальний для України напрям дозволять створити нові робочі місця, сприятимуть розвитку інших галузей.

ГК VITAGRO вже інвестувала 6 млн євро в будівництво біометанового заводу і готова до експорту біометану в Європу. Проект генеруватиме 3 млн м³ біометану, а також мільйони грн податків в рік, надходження валютної виручки в Україну у воєнний період!

Окрім виробництва біометану завод планує отримувати органічні добрива: річний обсяг добрив складе понад 80 000 тонн, що дасть змогу зменшити внесення мінеральних добрив на площі 1500 га і замістити імпорт мінеральних добрив.

Крім переробки відходів тваринництва та рослинництва, біометановий проєкт створює додану вартість, що диверсифікує аграрний бізнес та розширює експортні канали збуту для українських виробників.

Сьогодні виробничі потужності біометану в Україні складають 6 млн м³/рік — 3 млн м³/рік у ГК VITAGRO в Хмельницькій області та 3 млн м³/рік на заводі холдингу "Галс Агро" в Чернігівській області. Протягом 2024-2025 рр. планується відкриття до 10 нових об’єктів потужністю від 3 до 60 млн м³. Це додатково 500 тимчасових і 150 постійних робочих місць.

Однак, на шляху повноцінної реалізації проєкту стикаємося із проблемою неврегульованості зі сторони законодавства. Відсутність відповідного закону щодо розблокування експорту біометану призвело до закриття заводів та звільнення висококваліфікованих працівників. Така ситуація вже негативно вплинула на інші компанії, які планували інвестувати у цей ринок.

Для того, щоб виправити негативниі наслідки та забезпечити стабільний розвиток біометанової галузі в Україні необхідно негайно прийняти в другому читанні відповідний законодавчий документ (Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану №9456). Це дозволить знову набрати працівників, які мають вже досвід і будівництва, і управління подібними проектами, і створити умови для подальшого розвитку цієї перспективної галузі.

Вирішення цієї проблеми важливо не лише для компаній, які вже інвестували у біометанові заводи, але й для усього агросектору та економіки країни в цілому.

То ж, надіємося на підтримку галузі та якнайшвидше прийняття законопроекту про розблокування експорту біометану найближчим часом.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38546
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27380
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14320
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.