Влітку 2024 року на сівалках Väderstad Tempo F, Tempo V і Tempo L з'явилася нова електронна система WSX. Завдяки модернізації електроніки сівалки з'явилися нові функції для забезпечення точності роботи в полі. Нові функції включають автоматичне відсікання насіння, активне гідравлічне притискне зусилля висівних секцій, а також компенсація висіву на поворотах.

За 10 років існування високошвидкісна сівалка точного висіву Väderstad Tempo завоювала передові позиції на європейському ринку сівалок. Влітку 2024 року сівалка Tempo буде модернізована новою електронною системою WSX власної розробки Väderstad з безщітковими двигунами та покращеними характеристиками кабелів. Але не тільки WSX сама по собі оптимізує точність висіву – це стане можливим завдяки новим функціям, які вона забезпечує.

Нова система WSX дозволяє нам інтегрувати три нові функції для подальшої оптимізації точності роботи сівалки Tempo, – говорить Оскар Карлссон, директор з управління продукцією сівалок компанії Väderstad.

По-перше, впроваджено автоматичне відсікання двійників насіння та контроль за пропусками, щоб завжди забезпечувати точний поштучний висів насіння, без необхідності ручного налаштування.

Завдяки датчикам на кожній висівній секції відсікання насіння постійно контролюється і автоматично регулюється до оптимальних параметрів. Автоматичне відсікання економить час і підвищує продуктивність на полі. Цю функцію особливо оцінять аграрії та спеціалісти, які регулярно змінюють культури, – говорить Оскар Карлссон.

По-друге, активне гідравлічне притискне зусилля секцій вводиться для того, щоб завжди забезпечувати точну глибину висіву, незалежно від стану ґрунту. Для того, щоб завжди підтримувати задану силу притискання секцій, система буде збільшувати або зменшувати тиск секцій на ґрунт в залежності від його стану. Наприклад, при проходженні більш легкої ділянки поля тиск зменшується, а при в'їзді на ділянку з більш твердим ґрунтом тиск збільшується. Для забезпечення швидкого реагування система працює за допомогою гідравліки. Сівалка може оснащуватись активною гідравлічною системою притискного зусилля з одним зворотним зв'язком і керуванням для всієї ширини машини або з індивідуальною активною гідравлічною системою притискного зусилля для кожного рядка.

Активне гідравлічне притискне зусилля дозволяє оператору встановити оптимальне притискне зусилля на секції, яке підтримується автоматично. Це забезпечує точність глибини висіву, незважаючи на мінливі ґрунтові умови, наприклад, зміну типу ґрунту або його ущільнення, – говорить Оскар Карлссон.

Він додав, що крім того, ця функція може бути використана для поліпшення створення технологічної колії, готуючи незасіяні колії для роботи обприскувача. Оснащена індивідуальною активною гідравлічною притискною силою для кожної секції сівалка також може використовувати систему для зняття тиску і підйому окремих секцій при прокладанні технологічних колій. При цьому активна гідравлічна притискна сила працює разом з динамічною системою технологічної колії сівалки. Це означає, що оператор обприскувача буде добре бачити технологічні колії ще до того, як з'являться сходи.

Третьою новою функцією є введення компенсації повороту, що забезпечує постійну норму висіву по всій ширині сівалки під час маневру. Це означає, що секції внутрішнього ряду на повороті тимчасово зменшують норму висіву, тоді як секції зовнішнього ряду збільшують її.

Гіроскопічні датчики визначають, коли машина повертає і регулюють потужність дозатора для кожного рядка, щоб завжди забезпечувати постійну норму висіву по всій ширині сівалки, – каже Оскар Карлссон.

Прем'єра нових функцій та електронної системи WSX для сівалок Tempo L 8-32, Tempo V 6-12 та Tempo F 6-8 відбудеться на міжнародній виставці Agritechnica в листопаді 2023 року. Обмежена серія машин вийде в поле навесні 2024 року, а серійне виробництво розпочнеться влітку 2024 року.

Компанія Väderstad забезпечує сучасне сільське господарство інноваційною, високоефективною сільськогосподарською технікою та технологіями. Спрощуючи роботу та покращуючи результати для аграріїв, компанія прагне стати провідним світовим партнером у галузі сільського господарства. Компанія знаходиться у сімейній власності, а головний офіс розташований у м. Ведерстад, Швеція. Väderstad представлена у 40 країнах на всіх континентах. У 2022 році штатна чисельність Väderstad становила 2 000 співробітників, а оборот компанії становив 550 мільйонів євро.

Огляд конструкцій культиваторів — розпушувачів...

Одні з найпоширеніших на вітчизняному ринку передпосівних агрегатів забезпечують вимоги для...

Компанія Elicit Plant безкоштовно надала...

За підтримки уряду Франції українським фермерам безкоштовно надали 20 тис. л препаратів компанії...

Якісний плуг, надійний сервіс — і...

Компанія KUHN не просто вивела на ринок України топмодель плуга MULTI-LEADER XT, а й забезпечила...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

41621
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

29264
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

15826
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.