Енергетична криза в Україні, зокрема, доступ виробників олії до електроенергії, може негативно вплинути на ціну соняшника. За відсутності блекаутів, ціни навпаки можуть зрости. Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

Наразі збиральну кампанію соняшника можна вважати завершеною. Україна зібрала близько 9,7 млн тонн олійної. Решта соняшника, що залишилась в полях через погоду, буде передискована. Ціни на соняшник знаходяться в залежності від попиту з боку імпортерів та переробників.

«Сьогодні реальна ціна на партію 400-500 тонн соняшника знаходиться на рівні  17000 грн/т, але показник дуже коливається в залежності від регіону», - зазначив аналітик Олексій Тартаковський.  

Потенціалу до зростання цін у короткостроковій перспективі нема, імпортери достатньо закупили олійної. Посилення енергетичної кризи може стати сильним чинником впливу на ринок.

«Вимкнення енергії може знизити попит з боку вітчизняних переробників, оскільки заводи працюють на електроенергії, а перехід на дизельні генератори занадто підніме ціни на кінцеву продукцію, тому наразі є недоцільним.  На практиці переробні заводи вимикають не більше, ніж на 2-3 години на добу, і це є прийнятним. Якщо рф продовжить знищення енергетичної інфраструктури, тоді в Україні почнуться проблеми з переробкою, і аграріям потрібно буде орієнтуватись більше на експорт. Проте, ЄС не здатна буде переробити обсяг українського соняшника. Зокрема, Румунія і Болгарія спеціалізуються на переробці сої, і фактично не мають переробних потужностей для соняшника. За такого сценарію ціни на соняшник можуть значно впасти», - вважає Олексій Тартаковський. 

Проте, якщо забезпечення заводів електроенергією не погіршиться,  ціни на соняшник до кінця грудня можуть зрости до 20 000 грн/т.

«Є ризики, що ціни на соняшник дещо знизяться у найближчі два тижні, але це не є трендом,  потім показники повернуться на вищі позначки. Головний чинник - покриття заводів сировиною. Після падіння цін найближчий тиждень до 16-17 тис. грн/т на умовах СРТ завод, до кінця грудня ціни на соняшник можуть зрости до 20 тис. грн/т», - прогнозує аналітик.

Джерело: Agravery.com

Захист посівів у весняний період

Весняний догляд за посівами озимини є важливим щодо дотримання агротехнічних заходів та технології...

BASF Agricultural Solutions Україна про...

У 2024 році аграрна сфера стоїть перед низкою викликів: кліматичні умови, обмежений фінансовий...

Інкубатори для яєць: як обрати

Інкубатори для яєць є ключовим елементом у процесі розведення птиці, що дозволяє контролювати...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

39131
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27691
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14578
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.