Нещодавні опади у вигляді дощів на більшості території нашої держави поповнили критичну нестачу вологи, якої виноград та овочеві культури так потребували, та одночасно – створили сприятливі умови для поширення низки небезпечних хвороб. Тому щоб захистити ряд культур від небезпечних патогенів, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують приділити цій проблемі посилену увагу і своєчасно провести відповідні фунгіцидні обробки.

«Зливові дощі, що пройшли на більшості територій України, дещо змістили акценти в захисті винограду та овочевого сегмента: якщо до цього погодні умови сприяли живленню, розмноженню та шкідливості фітофагів, але при цьому були малосприятливими для розвитку патогенів, то наразі вони є перспективними для поширення комплексу хвороб та інфікування культур, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, у виноградниках розвиваються мілдью, оїдіум та інші хвороби. У плантаціях картоплі та томатів повсюдно відзначається розвиток і поширення фітофторозу та альтернаріозу, подекуди на томатах зустрічається верхівкова гниль. Щодо цибулі та огірків, то вони потерпають від ураження пероноспорозом. Із польових культур під загрозою поширення пероноспорозу перебувають посіви соняшника та сої. Надалі за неналежного контролю або його відсутності хвороби продовжать свій розвиток і можуть створити значну загрозу майбутній врожайності цих культур. Тож навіть якщо ви не помітили візуальних проявів цих чи інших хвороб, це не означає, що вони в безпеці. Тому я рекомендую обов’язково провести фунгіцидну обробку виноградників та овочевої групи, щоб нівелювати всі можливі ризики».

Віддати перевагу в такому випадку Олександр рекомендує комплексним рішенням, що володіють одночасно профілактичною та лікувальною дією. Тому пропонує звернути увагу на високоефективний комбінований фунгіцид Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг). Цимоксаніл у його складі забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин грибів, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Проникаючи через листя та перерозподіляючись у тканинах рослин (трансламінарна дія), він знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження. Металаксил володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями; він порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК – полімеразу (порушується білковий обмін збудника).

Читайте також: Контролюємо кліщів на сої та плодових насадженнях

Захист високоефективно захищає виноград і овочеві культури від збудників несправжніх грибів. Він володіє лікувальною та антиспоруляційною дією і здатен пригнічувати постінфекційні стадії розвитку грибів. Завдяки достатній системності препарат забезпечує тривалу захисну дію та захист навіть необроблених частин рослин і нового приросту. При цьому за його застосування мінімізуються ризики виникнення у патогенів резистентності.

Фунгіцид можна застосовувати як профілактично, для попередження інфікування культур поширеними хворобами, – в такому випадку ефективність його дії буде максимальною, – так і за перших візуальних проявів хвороб. В будь-якому випадку, своєчасна обробка цим препаратом забезпечить культурам надійний тривалий захист і вбереже врожай від втрат.

Ефективність вирощування кукурудзи — різні...

Продуктивність кукурудзи ранньостиглого гібрида в середньому за 2011–2015 рр. змінювалася в...

«Посіяли 700 га пшениці та ріпаку швидко, точно...

Як показує себе зернова сівалка OMEGA від BEDNAR на полях ФГ «Веклин» у Львівській області...

Сертифікація насіння

У разі невідповідності показників насіння або садивного матеріалу вимогам законодавства у сфері...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36954
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26242
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13577
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.