У весняний період здійснюється закладання основи майбутнього врожаю. Повноцінне харчування необхідне для забезпечення рослин важливими мікроелементами. Якщо навесні не вносяться добрива, отримання гарного врожаю залишається під питанням. Ефективному росту агрокультур сприяють калій, азот, фосфор. Нестача цих речовин не дозволяє отримати суттєві прибутки від господарювання. Поліпшити живлення рослин дозволяє використання комплексних NPK добрив. Наприклад, міндобриво нітроамофоска дозволяє отримати на 30 – 70% вищий врожай.

Какие удобрения нужны саду весной — нормы подкормки растений — ВокругСада.ру

Особливості весняного підживлення ґрунту  

Щоб дізнатися про склад ґрунту, треба зробити аналіз зразків землі у спеціальній лабораторії. Результати аналізу дають відповідь на питання, про брак необхідних мікро- та макроелементів. Якщо здійснення аналізу проблематичне, то слід дотримуватися основних принципів весняного внесення добрив. 

Зазвичай аграрії використовують комплексні добрива з підвищеним вмістом азоту. Саме такі добрива називають весняними.

Особливістю гранульованих добрив являється поступовість розчинення у ґрунті. Тому вносити їх треба завчасно, як тільки зійде сніговий покрив з полів, тобто у березні. Перше підживлення озимих культур називають регенераційним. Завдяки тому, що при таненні снігу ґрунт перезволожений, добрива швидше розчиняються та поглинаються землею. Це особливо важливо для посівів, які за різних причин розвинені слабо. Забезпечення азотом кореневої системи саме у ранній період, сприяє швидшому відновленню рослин.

Внесення водорозчинних добрив відбувається пізніше, під час активного зростання сільгоспкультур (у квітні).

Головним орієнтиром у весняному підживленні являється стан посівів. Найчастіше аграрії використовують: аміачну селітру, карбамід (сечовину), карбамідно-аміачну суміш (КАС), нітроамофоску, в одній гранулі якої міститься кілька поживних речовин.

Види мінеральних добрив

Ведення інтенсивного землеробства буде неефективним, якщо не використовуються необхідні агрокультурам мінеральні добрива, яких недостатньо в землі. Найбільше поширені міндобрива:

- калійні;

- фосфорні;

- азотні;

- комплексні, в складі яких присутні 2 або більше поживних елементів (амофос і діамофос, нітрофоска й нітроамофоска).

Перевага комплексних міндобрив над іншими видами добрив полягає у збалансованості їх елементів та легкому засвоєнні.

Підприємство «Тетра-Агро» випускає ефективні добрива, дієвість яких підтверджується науковими дослідженнями.

 

Яна Касторнова: «Використання енергії сонця...

За 12 років на ринку зеленої енергетики компанія «Солар Фемілі» вибудувала продуктивні та надійні...

Регламентний та управлінський облік на зерновому...

Зерновий елеватор є ключовим елементом інфраструктури сільського господарства, який забезпечує...

Максим® Кватро — сучасне рішення передпосівного...

Вирощувати кукурудзу останніми роками стало ризиковано й клопітно. Нині важко вгадати можливий...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

48952
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

31970
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

18023
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Corteva Agriscience представляє новий...

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.