Підживлення ґрунту навесні
- Деталі
- Статті
- 70656
У весняний період здійснюється закладання основи майбутнього врожаю. Повноцінне харчування необхідне для забезпечення рослин важливими мікроелементами. Якщо навесні не вносяться добрива, отримання гарного врожаю залишається під питанням. Ефективному росту агрокультур сприяють калій, азот, фосфор. Нестача цих речовин не дозволяє отримати суттєві прибутки від господарювання. Поліпшити живлення рослин дозволяє використання комплексних NPK добрив. Наприклад, міндобриво нітроамофоска дозволяє отримати на 30 – 70% вищий врожай.
Особливості весняного підживлення ґрунту
Щоб дізнатися про склад ґрунту, треба зробити аналіз зразків землі у спеціальній лабораторії. Результати аналізу дають відповідь на питання, про брак необхідних мікро- та макроелементів. Якщо здійснення аналізу проблематичне, то слід дотримуватися основних принципів весняного внесення добрив.
Зазвичай аграрії використовують комплексні добрива з підвищеним вмістом азоту. Саме такі добрива називають весняними.
Особливістю гранульованих добрив являється поступовість розчинення у ґрунті. Тому вносити їх треба завчасно, як тільки зійде сніговий покрив з полів, тобто у березні. Перше підживлення озимих культур називають регенераційним. Завдяки тому, що при таненні снігу ґрунт перезволожений, добрива швидше розчиняються та поглинаються землею. Це особливо важливо для посівів, які за різних причин розвинені слабо. Забезпечення азотом кореневої системи саме у ранній період, сприяє швидшому відновленню рослин.
Внесення водорозчинних добрив відбувається пізніше, під час активного зростання сільгоспкультур (у квітні).
Головним орієнтиром у весняному підживленні являється стан посівів. Найчастіше аграрії використовують: аміачну селітру, карбамід (сечовину), карбамідно-аміачну суміш (КАС), нітроамофоску, в одній гранулі якої міститься кілька поживних речовин.
Види мінеральних добрив
Ведення інтенсивного землеробства буде неефективним, якщо не використовуються необхідні агрокультурам мінеральні добрива, яких недостатньо в землі. Найбільше поширені міндобрива:
- калійні;
- фосфорні;
- азотні;
- комплексні, в складі яких присутні 2 або більше поживних елементів (амофос і діамофос, нітрофоска й нітроамофоска).
Перевага комплексних міндобрив над іншими видами добрив полягає у збалансованості їх елементів та легкому засвоєнні.
Підприємство «Тетра-Агро» випускає ефективні добрива, дієвість яких підтверджується науковими дослідженнями.