Грамотна технологія обробітку ґрунту — основа основ ефективної роботи в кожному рослинницькому господарстві й запорука отримання високих урожаїв у наступних сезонах. Усе потрібно зробити вчасно, забезпечивши оптимальні умови для отримання міцних дружних сходів і подальшого розвитку їх кореневої системи.

Саме тому керівництво ТОВ «Райземінвест-2017», що на Полтавщині, не зупиняється на досягнутому, а постійно шукає нові можливості для розвитку. Зокрема в тому, що стосується технічного забезпечення основного та передпосівного обробітків ґрунту.

Євген Березюк, директор ТОВ «Райземінвест-2017» (ліворуч)

Раніше ми дотримувались класичної оранки, але з часом побачили, що за нашої нестабільної ситуації з опадами варто спробувати інші підходи до обробітку гранту. Так, скажімо, минулого сезону за весь рік випало всього 202 міліметри опадів… Тому ми просто мусимо створювати умови для ефективного накопичення вологи впродовж осінньо-зимового періоду та зберігати її під час весняного передпосівного обробітку, — зазначає директор ТОВ «Райземінвест-2017» Євген Березюк.

Відповідно, кілька років тому в компанії почали практикувати глибоке розпушення ґрунту компактором за один прохід разом із підготовкою поля навесні.

Раніше у нас дуже непогано працював класичний передпосівний культиватор іноземного виробництва з робочою шириною 12 метрів. Проте ми мусили його продати. По-перше, хоча він чудово обробляв поле навесні, але лишав по собі не дуже рівне посівне ложе. Це спричиняло очевидні проблеми під час сівби й згодом — із дружними сходами. По-друге, через таке неприємне явище, як так звана шахівниця, нам довелося працювати на шматках полів буквально по 5–8 гектарів. 12-метровим агрегатом там не дуже погарцюєш, тому ми шукали менший агрегат із ширшим і якіснішим функціоналом, — розповідає Євген Юрійович.

Перша спроба спрацювати компактором відомого європейського виробника виявилася не вельми вдалою — відпрацювавши якихось 300 гектарів, відразу ж сконали робочі органи агрегата. Ще гірше себе показали, на жаль, вітчизняні моделі, котрі, за словами директора господарства, працюють добре, але недовго. Мовляв, можете самі подивитися — там он лежать під парканом… Але згодом у господарстві почали працювати з технікою BENDAR.

Олександр Короткий, головний агроном ТОВ «Райземінвест-2017»

Щиро кажучи, раніше я не мав досвіду застосування ґрунтообробної техніки BEDNAR. Ми розглядали ґрунтообробну техніку відразу кількох відомих виробників, але саме про BEDNAR чули найбільше схвальних відгуків. До того ж ми звернули увагу, що саме чеські ґрунтообробні агрегати мають найкраще співвідношення ціна — якість, і це щира правда, у чому ми переконалися на власному досвіді. Вони працюють як мінімум не гірше, а мабуть, ще й краще, ніж набагато дорожчі моделі інших брендів, — уважає головний агроном ТОВ «Райземінвест-2017» Олександр Короткий.

Саме так у господарстві з’явилися одна за одною дві моделі BEDNAR — глибокорозпушувач TERRALAND TN і передпосівний компактор SWIFTER SO 8000 F.

________________________

Довідка «АС»

BEDNAR SWIFTER

Це передпосівний компактор, який залежно від робочої ширини (від 3 до 18 м) пропонується в навісному, напівнавісному чи причіпному варіантах. Агрегат може працювати на глибину від 2 до 12 см і комбінує до 8 (!) операцій за один прохід, цілковито і ефективно закриваючи питання з передпосівним обробітком ґрунту.

Конструкція BEDNAR SWIFTER складається з низки робочих органів і пристосувань для комплексного обробітку ґрунту. Передня вирівнювальна планка Crushbar для розрівнювання поверхні ріллі, передній планчастий коток, два ряди лап (стрілчастих, SB або гамма-сошників), різні види котків, різні фінішні опції й інше. Унікально точне вирівнювання ґрунту й дотримання глибини обробітку на широкозахватних моделях у конструкції SWIFTER забезпечують системи Wave-Flex. Це незалежно встановлені секції (завширшки 2 або 3 м), які на спеціальних кронштейнах підвішено на бокових рамах. Це гарантує дотримання заданої робочої глибини та рівномірний обробіток по всій ширині.

Також SWIFTER виконує плавний розворот на краю поля без потреби повністю виміляти робочі секції, що говорить про загальну міцність агрегата й підвищує продуктивність роботи. Компактор оснащено гідравлічно регульованим дишлем, яке під час роботи перебуває у коливальному положенні, що дає змогу ідеально копіювати нерівності поля під час роботи на високій швидкості.

________________________

Хотілося отримати ідеальний агрегат: щоб і посівний горизонт розпушував, і пожнивні рештки подрібнював-перемішував, і щоб вологу зберігав, і не ламався, — посміхається головний агроном господарства. — От власне таку модель ми й знайшли — наш 8-метровий SWIFTER показує себе на найвищому рівні. Ми обробляємо десь півтори тисячі гектарів земель. Ну, от він упродовж сезону відпрацьовує скрізь, де потрібно застосувати саме передпосівний компактор. Виставляємо робочу глибину в середньому на чотири сантиметри — він ретельно все розпушує, Crosskill коток дрібнить грудку, планочка акуратно вирівнює, поверхня на скільки потрібно ущільнюється — хоч яєчко коти! Ну, і відповідно, ми сіємо тоді по ідеально рівній поверхні, маємо справді високий відсоток схожості насіння й, головне — рівномірних дружних сходів. А це вже — запорука врожаю, — розповідає Юрій Короткий.

У ТОВ «Райземінвест-2017» випробували свій передпосівний компактор і за максимально складних умов на полі.

Ось, скажімо, цієї весни у нас несподівано впало 15 сантиметрів снігу, плюс і до того були опади — на сьогодні вологи більше, ніж за увесь минулий рік. Там, де низинки, то була справжня багнюка, але SWIFTER все робив без проблем і так само лишав по собі ідеально оброблену поверхню. Ще один цікавий момент — якось довелося його запустити практично по стерні з великою кількістю пожнивних решток. І що ви думаєте? Впорався! Ми зняли бокові пластини, щоб не було закорковування — і пішов, усе якісно розпушував і подрібнював. Це справді універсальна модель, — зазначає головний агроном.

Одного комплекту робочих органів тут спокійно вистачає на весь сезон.

Це, по-перше! А, по-друге, хоч агрегат відпрацював уже добрих 2500 гектарів земель за доволі складних умов, за цей час нам поміняли тільки два підшипники. І то, щиро кажучи, превентивно і ще й безплатно. Приїхали сервісники компанії In Force Group, ретельно його оглянули, сказали, що замінять підшипники про всяк випадок і безплатно. Ну, ми й не проти! Взагалі вони молодці — завжди телефонують, заїжджають, цікавляться, як працюють наші агрегати — взагалі у BEDNAR сервіс налагоджено дуже добре, — каже директор господарства Євген Березюк.

Цікаво, що через людський чинник (молодий механізатор задрімав у кабіні) трактор із причепленим SWIFTER випадково заїхав на тверду поверхню і «виорав» трохи асфальту. Але агрегат і робочі органи після такого «тест-драйву» лишилися, мов новенькі, що, звісно, приємно здивувало господарів!

Аналогічні враження в наших співрозмовників і про інший агрегат чеського виробника — потужний глибокорозпушувач TERRALAND TN.

________________________

Глибокорозпушувачі BEDNAR TERRALAND TN

Навісні глибокорозпушувачі TERRALAND TN доступні з робочою шириною 3 і 4 м, з п’ятьма, сімома або дев’ятьма стійками. Їх виготовляють у версії M, яка дозволяє обробляти ґрунт на глибину до 55 см,
або версії D для максимальної глибини до 65 см. Доступні варіанти з гідравлічним захистом або зрізним болтом.

Ці агрегати є надзвичайно надійними завдяки високій прохідності рами, розташуванню окремих стійок, їх захисту і насамперед дуже міцній конструкції основної рами, виготовленої з високоміцної сталі Alform. Долота легко підбирати під певну операцію.

BEDNAR пропонує стійки Active-Mix для глибокого розпушування з активним перемішуванням ґрунту або стійки Zero-Mix з негативним кутом для аерації ґрунту без активного перемішування.

________________________

У перший же сезон відробив понад 600 гектарів — і якість, і надійність роботи — на висоті! Це, знаєте, такий агрегат, що запустив у поле — і не переживаєш про результат. Розпушуємо і на 30, і на 40 сантиметрів, і бачимо, що в ґрунті справді накопичується волога. Що ще дуже подобається — модель TERRALAND розрахована не просто на глибоке розпушення ґрунту, а ще й на одночасне внесення міндобрив на двох різних рівнях, аби коренева система рослин розвивалася вглиб і отримувала гарантоване мінеральне живлення. Тому будемо до нього докуповувати ще й бункер для міндобрив. Можливо, що це також буде модель від BEDNAR, — розповідає директор Євген Березюк.

Наприкінці нашої розмови директор ТОВ «Райземінвест-2017» анонсує придбання ще одного агрегата від чеського виробника.

Вже фактично ухвалили рішення, що візьмемо їхню штригельну борону. Дивилися, вивчали ринок і знову переконалися, що саме BEDNAR пропонує оптимальне співвідношення ціна — якість. Ми ж зі свого боку намагаємося не стояти на місці, а рости: ось у планах — вертикальний обробіток ґрунту. Сьогодні вже можу з упевненістю сказати, що ми розвиваємося саме разом із BEDNAR, — резюмує Євген Березюк.

Впоратися з кукурудзинням!

У Вінницькій області відбулося цікаве імпровізоване змагання трьох моделей плугів найкращих...

У пошуках маржі: шлях українського зерна у 2025...

Українські агровиробники вже четвертий рік працюють в умовах повномасштабної війни. Вони...

Зони продуктивності. Змінні норми висіву

Про сучасні технології точного землеробства, підходи до управління продуктивністю полів та...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56301
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35442
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

20948
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.