Вартість борщового набору в Україні знову зросла. Серед овочів, що здорожчали найбільше, – цибуля, капуста та буряк.

Про це повідомляє ФАКТИ.

Так, рік тому та ж цибуля в гуртовій закупівлі коштувала удвічі дешевше. Тим часом вартість буряка і капусти зросла на 20 і 30% відповідно.

Керівник проекту АПК-Інформ: Овочі та фрукти Олександр Хорев пояснює, що зростання цін на низку овочів борщового набору відбулося внаслідок меншої пропозиції продукції на ринку через менший врожай, зібраний фермерами, а також погодні умови.

Та й загалом клімат наразі такий, що провокує на сході та півдні посуху. Тому площі вирощування овочів дещо поменшали.

Зі свого боку віце-президент Національної академії аграрних наук Ануш Балян додає: зменшення посівних площ відбувається через те, що великі господарства не хочуть вирощувати овочі, оскільки це дуже затратно.
Утім, експерти додають, що говорити про подальше здорожчання овочів із борщового набору в Україні поки що зарано. Адже збирати врожай деяких культур закінчать лише на початку листопада.

Китай дарує світу нову сільськогосподарську...

На власній продовольчій безпеці цивілізація, історія якої нараховує майже 5 тисяч років, як то...

Чотири поради для агрономів, які планують...

В 2023 році в країні площі під соняшником зросли майже на 7% порівняно з попереднім роком через...

АгроХім - дистрибютор засобів захисту рослин в...

Дистрибуційна компанія АгроХім: надійний постачальник засобів захисту рослин, насіння та добрив У...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

33314
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

23465
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

11658
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.