Весняні заморозки завдали значної шкоди плодово-ягідним деревам в Україні

Весною в Україні спостерігалося кілька хвиль заморозків, які прийшлися на період цвітіння плодово-ягідних дерев.

За словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Дениса Марчука, через недостатню кількість вологи та квітневі морози особливо постраждали абрикоси, персики, черешні та вишні.
В ефірі телеканалу “Ми-Україна” він зазначив, що похолодання не обмежилися початком квітня з температурами до -6 градусів, а продовжилися й цього тижня в деяких регіонах країни. 
За його словами, аграрії намагаються зберегти хоча б той врожай, що є.
“Абрикос, персик фактично можуть втратити 70-80% урожаю”, – наголосив Марчук.

Також найбільшої шкоди заморозки завдали абрикосам на Буковині та у Вінницькій області, де період похолодання повністю збігся з часом їхнього цвітіння, що призвело до вимерзання 100% цвіту.
Власник саду в Дністровському районі Чернівецької області Михайло Телешецький підтверджує критичну залежність садівництва від погодних умов, яка сягає майже 99%.
За його словами, прогнозувати врожай ще рано, а попередні оцінки будуть можливі наприкінці травня, оскільки очікується ще одна хвиля похолодання. Навіть зниження температури до 2-3°С може негативно вплинути на квітучі дерева та знищити частину зав'язі.
Михайло Телешецький також додав, що загалом на Чернівеччині площі під садами майже не змінюються, проте спостерігається тенденція до масового переходу садівників на вирощування кісточкових культур, таких як персики та абрикоси, замість старих яблуневих садів.

Українські аграрії докладають зусиль, щоб зберегти хоча б частину врожаю, проте для абрикосів та персиків втрати можуть сягати 70-90%.

 

Пише agroelita.info і agroportal.ua.

Сорго стає одним із пріоритетних напрямів ЄС в...

Ще донедавна вирощування цього злаку вважали сферою бідних країн Африки й Азії. Проте нині сорго в...

Інструмент для розвитку

Достатність ресурсів є обов’язковою умовою для сталого розвитку аграрних підприємств Історія ТОВ...

Від стерні до сходів — один прохід із BEDNAR...

Які враження у власників дискових лущильників BEDNAR SWIFTERDISC після першого сезону експлуатації...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

56644
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

35680
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

21141
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.