Запаси вологи в метровому шарі ґрунту на більшій частині території України станом на початок весни оцінюються на рівні не менше середньої багаторічної норми. 

Про це заявила 11 березня завідувачка відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, пише propozitsiya.com.

Вона додала, що в західних областях здебільшого прогнозується перезволоження ґрунту. Так, у цілій низці районів Львівської, Волинської, Рівненської, Житомирської, Хмельницької областей, на півночі Вінничини та на Закарпатській низовині запаси вологи в метровому шарі ґрунту оцінюються в 200 мм і більше.

Читайте також: Попередники соняшнику

Разом з тим у низці районів Запорізької, Херсонської, Миколаївської областей, на півночі Луганської та на півдні Сумської запаси ґрунтової вологи відчутно нижчі за середні багаторічні показники.

Тетяна Адаменко пояснила, що в цілому прийнятний рівень запасів ґрунтової вологи забезпечили опади в холодний сезон.

Так, з листопада 2020 р. по лютий 2021 р. включно в Україні випало 101% норми опадів, тоді як за цей же час роком раніше — 86% норми.

Від 120 до 175% норми опадів за холодний сезон випало на Поліссі, Волині, більшій частині Львівщини і, що особливо радує, на півдні Одеської області.

Разом з тим у Донецькій, на більшій частині Запорізької, південній половині Луганської областей а також у пониззі Дніпра і нинішня зима видалася сухою.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38548
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27381
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14321
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.