Прослухати подкаст:

11 березня ціни на соняшник встановили новий сезонний рекорд - 22 283 грн за тонну. Олександр Тищенко - аналітик із Zernotorg назвав основні причини росту вартості культури.

За словами Тищенка одним із головних факторів є скорочення виробництва соняшника в Україні та світі в цілому. За останній півроку експорт соняшникової олії скоротився на 68,5 тисяч тонн в порівнянні з аналогічним попереднім періодом. При цьому, незважаючи на ріст цін на соняшникову олію, вона залишається затребуваним імпортним продуктом. Через зниження власного виробництва активніше почали імпортувати насіння Туреччина, Болгарія і Румунія, що не дає цінам впасти в Чорноморському регіоні.

Читайте також: Попередники соняшнику

Що ж до росту цін на світовому ринку, то головними його причинами є посилення імпортного попиту з боку Китаю, подорожчання нафти, яке піднімає попит на рослинні олії, а також зростаючий ціновий тренд на товарних ринках (включаючи агро-ринки). Останній зумовлений державними програмами стимулювання, які значно збільшили обсяг ліквідності на усіх ринках.

EvoPac™ — новітнє пакування засобів захисту...

Ступінь технологічності всіх елементів у застосуванні засобів захисту рослин надважливий не лише...

Міндобрива для соняшнику

Як розрахувати оптимальну стратегію мінерального живлення посівів соняшнику з урахуванням поточних...

Огляд ефективних рішень захисту кукурудзи від...

Протягом останніх двох років, періоду війни в Україні, спостерігається тенденція до зменшення площ...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

38548
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

27381
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

14321
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.