Заради гарних врожаїв агрономам варто звернути увагу на сучасні препарати, які дозволяють отримати ефект при низьких нормах внесення

Про це розповів Сергій Резніченко, керівник з розвитку агрономії та технологій Corteva Agriscience.

Він зауважив, що сезон-2023 можна впевнено назвати сезоном нездійснених побоювань стосовно сільського господарства України, оскільки багато невтішних прогнозів  галузевих експертів та чиновників не справдилися та українські аграрії вкотре довели свою незламність й вміння пристосовуватися до обставин.

Наприклад, навесні прогнозувалось зменшення в рази площ посівів кукурудзи. Втім, цього не сталося – ми спостерігаємо скорочення кукурудзи майже на 26% в сезоні 2022-2023 порівняно з показниками до повномасштабної війни, але, якщо відняти деокуповані, заміновані, окуповані та фронтові території, на яких просто неможливо вести сільгоспдіяльність, то виявиться, що падіння було менше 10%.

Підтримала аграріїв й загалом сприятлива погода – хоча літо було теплим, вологи вистачало практично в усіх регіонах, тривалих посух ми не спостерігали навіть в районах, де в попередні роки вони вже стали буденністю.

На жаль, багато хто з фермерів не зміг скористатися цими сприятливими умовами на 100% через надмірну оптимізацію витрат під час польового сезону: виробники відмовлялися від підживлення і отримані врожаї були набагато меншими, ніж могли б бути, якби агрономи ухвалили рішення внести хоча б зменшену норму азотних добрив. Зрозуміло, що під час повномасштабної війни та через скрутне становище економіки країни загалом економія – один з головних чинників, які впливають на рішення агрономів. І це вимагає особливої пильності з їх боку – оптимізація витрат має бути обережна та виправдана і має поєднуватися з пошуком альтернативних рішень. Наприклад, хоча нестача азотних добрив здатна суттєво обмежити розкриття потенціалу насіння, частково поліпшити ситуацію можна завдяки фіксації азота з повітря завдяки сучасним оптимізаторам живлення, таким як Блу™ N від Corteva, який фіксує атмосферний азот і надає рослині доступ до нього. Наші дослідження довели, що  при застосуванні продукту, врожайність сільськогосподарських культур збільшилась до 10% у порівнянні до контролю.

Особливо обережним треба бути з оптимізацією витрат на захист рослин. Наприклад, багато хто з аграріїв економить зараз на внесенні інсектицидів – в результаті кукурудза стає дуже вразливою до шкідників, вони сприяють суттєвому накопиченню мікотоксинів, особливо за умови пізнього збирання врожаю, або вимушеної зимівлі в полі. Такий врожай, на вирощування якого було витрачено безліч сил та ресурсів, стане непридатним для використання його в якості їжі чи корму, його можна буде використати лише як сировину для спирту чи пластмаси. Не варто нехтувати інсектицидами й при вирощуванні ріпаку – осінь є періодом активного поширення листогризучих гусениць, які можуть суттєво пошкодити молоді рослини і вони зимуватимуть ослабленими, що призведе до втрат врожаю. Тож захист – це царина, де зайва економія призведе до більших збитків. Це стосується як захисту від шкідників, так і захисту від хвороб.

Щоб не витрачати зайвого, треба діяти завчасно або на самому початку виникнення проблеми – це дозволить використати меншу кількість препаратів та отримати кращій результат. І використовувати сучасні препарати, які демонструють ефект при низьких нормах внесення. Це, зокрема, інсектициди від Corteva Agriscience Радіант з пролонгованим захистом багатьох культур проти основних лускокрилих шкідників та Джеронімо, який характеризується швидкою та тривалою дією проти широкого спектра сисних і листогризучих шкідників, фунгіцид Дітан™ М-45 – контактний фунгіцид широкого спектра дії, який не тільки ефективно захищає при осінніх обробках озимого ріпаку, а також  слугує додатковим джерелом мікроелементів марганцю та цинку.

Необхідними для полів є й гербіциди, які допомагають очистити поля від бур`янів, що конкуруватимуть з культурними рослинами за вологу та живлення. В портфелі Corteva є гербіциди на основі інноваційної молекули Arylex™ active, які дозволяють отримати максимальну ефективність без надмірного впливу на довкілля: для захисту посівів зернових колосових культур – Квелекс™ і Паллас™ Екстра, ріпаку озимого – Белкар® і Слаш® та соняшнику – Геліантекс™.

Звісно, слід уважно слідкувати за рекомендаціями виробників засобів захисту і звертатися до них у складних випадках. Наприклад, Corteva, яка протягом війни залишається тільки з Україною і робить все, щоб забезпечити фермерів сучасним насінням та засобами захисту, завжди готова надати допомогу та підтримку з боку агрономів за телефоном, через форму на сайті, або за допомогою нового мобільного застосунку Corteva Україна. Наші фахівці прикладають всі зусилля, щоб сприяти фермерам у подоланні всіх труднощів і разом працювати для досягнення Перемоги!

Corteva Agriscience – це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі, включаючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності для підвищення врожайності та рентабельності. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне працювати з зацікавленими сторонами всієї продовольчої системи, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Corteva Agriscience стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року. Раніше компанія була сільськогосподарським підрозділом DowDuPont.

Труднощі захисту дерев в інтенсивних садах від...

Застосування в системі захисту плодових насаджень фунгіцидів різних хімічних груп — обов’язкова...

Дмитро Шацман: «Вирощування класичних гібридів...

У перший рік війни українська насіннєва компанія «Євросем» не зменшила посіви насіння соняшнику, а...

Кіноа здатна зайняти одну із ніш на сучасному...

Цими днями вчені кафедри агротехнологій і ґрунтознавства Сумського національного аграрного...

АгроТренди

Чорний горіх: види та технологія вирощування

36608
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Виробництво та перспективи чорного часнику

26031
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

13438
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.