ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Фільтр пошуку

Культура

Зовнішні ознаки

Ключові слова

loading

Карликова сажка

Карликова сажка пшениці – латин. назва Tilletia controversa Kuehn.

Захворювання, яке є наслідком діяльності гриба Tilletia controversa J.G. Kuhn. Передусім проявляється на озимій пшениці, однак може інфікувати жито і деякі інші злаки. У пошкоджених рослин фіксується посилене кущіння, внаслідок чого утворюється велика кількість пагонів – до 54. Уражені карликовою сажкою пшениці рослини відзначаються укороченими стеблами, а також щільними укороченими колосками, що можуть лишатися прикритими.

Поширення  карликової сажки

Карликова сажка пшениці поширена у всіх регіонах, де вирощується озима пшениця. Найчастіше осередки захворювання спостерігаються за умов, коли посіви впродовж тривалого часу вкриті снігом на незамерзлому грунті. При цьому найвищий ризик спалаху патогенів виникає на краях полів.

Шкодочинність карликової сажки

Карликова сажка пшениці спричиняє деформацію всієї рослини в цілому. При цьому уражається зерно, яке чорніє та втрачає свої товарні якості. У окремих випадках посівам пшениці можуть загрожувати великі втрати врожаю.

Захист від хвороби карликової сажки

Необхідно використовувати для сівби гарантовано здоровий посівний матеріал, оброблений якісними фунгіцидними протруйниками. Глибина закладання насіння в грунт при цьому має становити не менш, аніж 5-6 см. В разі серйозної загрози з боку карликової сажки пшениці необхідно передбачити сівозміну із поверненням злакових культур на поле, не раніше, аніж через 3-4 роки.

Загальна інформація

  • Зовнішні ознаки: 1
  • Культура: Пшениця
Переглянуто 202 разів

Наші партнери

Як правильно зберігати цибулю

Цибуля — дуже корисний овоч, який здатний захистити людину від різних хвороб. Але сам він досить...

Бедформер — утворювач гряд

Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну...

Чи потрібно десикувати кукурудзу?

Цьогоріч, як втім і у всі попередні роки, збирання врожаю пізніх культур дещо забарилося. Причини...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4472
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

10362
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

10044
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.