ПРО НАС

Бренд "Агрономія сьогодні" забезпечує різноманітні потреби у веденні аграрного бізнесу, виробництві аграрної продукції для людей, які займаються сільським господарством.

Наша пристрасть - допомогти аграріям заробляти гроші, економити час та збільшувати своє задоволення у фермерському бізнесі.

На сторінках нашого сайту ви завжди знайдете актуальну інформацію з вирощування та захисту рослин. а також безліч іншої інформації, що допоможе вам у веденні бізнесу.

Фільтр пошуку

Культура

Зовнішні ознаки

Ключові слова

loading

Карликова іржа

Карликова іржа – латин. назва Puccinia hordei

Карликова іржа спричиняється внаслідок діяльності дводомного гриба Puccinia hordei G.H. Otth. Симптоми захворювання на ярих сортах ячменю виявляються на початку фази молочної стиглості або в фазі воскової стиглості. На рослинах озимого ячменю прояви карликової іржі  стають помітними відразу після появи сходів. Перші ознаки захворювання – утворення на листі і піхвах дрібних, безладно розташованих пустул світло-жовтого кольору.

Поширення  карликової іржі

Карликова іржа поширена у всіх регіонах вирощування ячменю в Україні.

Шкодочинність

Вважається, що карликова іржа ячменю є одним із найменш шкідливих видів іржі. Тим не менш, на сильно уражених рослинах зерно стає щуплим і його маса в колосі може знизитися на 20-30%, що в результаті може спричинити відчутне зниження врожайності. Особливої шкоди можуть зазнати посіви пивоварного ячменю, котрий в разі ураження карликовою іржею знижує свої солодові якості. Від цього захворювання частіше потерпає ярий ячмінь.

Захист від карликової іржі

Для запобіганню поширення і розвитку карликової іржі корисним є глибокий обробіток грунту після збирання врожаю. Необхідна просторова ізоляція посівів ярого та озимого ячменю, та своєчасна сівба цієї культури. Ефективним є вибір стійких до захворювання сортів ячменю.

Високу ефективність демонструє протруєння посівного матеріалу якісними фунгіцидними протруйниками та подальше листове внесення препаратів на основі триазолів, стробілуринів та ін.

Загальна інформація

  • Зовнішні ознаки: 1
  • Культура: Пшениця
Переглянуто 241 разів

Наші партнери

Як правильно зберігати цибулю

Цибуля — дуже корисний овоч, який здатний захистити людину від різних хвороб. Але сам він досить...

Бедформер — утворювач гряд

Щоб отримати хорошу грядку для овочів, зокрема картоплі, ягід чи квітів, створено спеціальну...

Чи потрібно десикувати кукурудзу?

Цьогоріч, як втім і у всі попередні роки, збирання врожаю пізніх культур дещо забарилося. Причини...

АгроТренди

Експерт розказав, скільки потрібно вкласти в гектар овочів

4474
Не секрет, що потенціал овочевої галузі в Україні далеко не реалізований. Ми і досі щороку імпортуємо десятки і сотні тисяч різноманітних овочів, починаючи із цибулі та часнику і закінчуючи...

Виробництво та перспективи чорного часнику

10365
Нещодавно український медійний простір сколихнула новина - виявляється у світі вже давно популярний чорний часник. Більше того, він вважається найсолодшим овочем. Відразу допитливі фермери почали...

Чорний горіх: види та технологія вирощування

10047
Чорний горіх, поки це дерево не стало у нас особливо популярною культурою. Чорний горіх є найближчим родичем такого відомого нам волоського горіха, який ми звикли вирощувати у себе на ділянках і...

Про нас

Сайт "Агрономія сьогодні" - агрономічний довідник для фермерів та агрономів. На нашому сайті ви знайдете інформацію про вирощування, підживлення та захист сільськогосподарських культур.
Маршала Гречка, 13
+38 (044) 494 09 52
office@agronomy.com.ua

Останні новини

Використання матеріалів

Використання матеріалів і новин із сайту видання «Агрономія Сьогодні» дозволяється лише за умови посилання на http://agronomy.com.ua/. Для новинних та інтернет-видань обов'язковим є пряме, відкрите для пошукових систем, гіперпосилання у першому абзаці на процитовану статтю чи новину.